Doğduğun Ev Kaderindir Oyuncuları – Dizi Analizi

Doğduğun Ev Kaderindir Dizi Analiz

Bu yazımızda Doğduğun Ev Kaderindir dizisini yakından inceledik. Sizler için Doğduğun Ev Kaderindir dizi analizi hazırladık.

Prodüksiyonu OGM Pictures imzası taşıyan, Çağrı BAYRAK’ ın yönetmenliğini yaptığı, senaristliğini ise beş kişilik çok kaliteli ve sıkı bir ekibin yazdığı “Doğduğun Ev Kaderindir” isimli haftalık televizyon dizisi yayınlanan ilk bölümüyle 25 Aralık 2019 tarihinde izleyicinin beğenisine sunuldu.

Senaryosu Doruk ERENGÜL, Seray ŞAHİNER, Defne GÜRSOY, Ayşenur SIKI ve Mehmet CANPOLAT’a ait Türk yapımı dram türünde bir dizi olarak karşımıza çıkıyor.

Doğduğun Ev Kaderindir Hangi Kitaptan?

Gülseren BUDAYICIOĞLU’nun “Camdaki Kız” adlı eserinden uyarlanan dizi hayatın içerisinden gerçek kesitlerle Acun ILICALI’nın sahibi olduğu TV 8 ekranlarında baş köşedeki yerini alıyor.

Doğduğun Ev Kaderindir Oyuncuları

Dizinin başrollerinde Demet ÖZDEMİR ve İbrahim ÇELİKKOL yer alıyor.

Doğduğun Ev Kaderindir Zeynep kim? Demet Özdemir Kimdir?

Doğduğun Ev Kaderindir Mehdi Kim? İbrahim Çelikkol Kimdir?

Dizide Faruk karakterini Engin HEP İLERİ, Barış karekterini Engin ÖZTÜRK, Emine karakterini Naz GÖKTAN, Hülya karakterini Sultan DUYAR, Nuh karakterini Fatih KOYUNOĞLU, Cemile karakterini de Elif SÖNMEZ canlandırmaktadır.

Doğduğun Ev Kaderindir Barış Aslında Kim? Engin Öztürk Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

Doğduğun Ev Kaderindir Benal Aslında Kim? İncinur Sevimli Kimdir? Kaç Yaşında? Filmleri Ve Dizileri

Doğduğun Ev Kaderindir Konusu – Dizi Analizi

Diziyi ana hatlarıyla birlikte orijinal haliyle ele alacak olursak çok büyük farklılıklar ister istemez bir anda gözümüze çarpıyor. Senaristlerin hayal gücü burada kendisini hemen göstermiş ve diziyi de etkisi altına almış. Zeynep (Demet ÖZDEMİR) dizide yoksul bir ailenin kızı olarak karşımıza çıkıyor.

Zeynep’in anası ve babası maalesef hep yokluk çekmiş, kendi kızlarına da yeteri kadar vakit ayıramamış, kendi kızlarını düşünememiş insanlar. Babası aksi, huysuz, içkici ve kavgacı; anası da yıllar yılı kendi kocasından, Zeynep’in babasından şiddet görmüş, korkmuş ve bir köşeye sinmiş zavallı bir kadın rolünde dizide. Bu durum Zeynep’i de yıpratmış, kaderinin bu olduğuna inanarak Zeynep’in abisi de yıllar önce yoksulluktan dolayı maalesef hayatını kaybetmiştir ve Zeynep abisini hiç bilememiştir.

Zeynep’in anası ve babası bu yoksulluğa artık daha fazla dayanamaz ve Zeynep’i anasının çalıştığı evin hanımına ve beyine evlatlık olarak verirler. Zeynep bu iki aile arasında gide gele büyümüş, öz anasının ve babasının da kendisi için hep fedakârlıklar yaptığını düşünerek kaderini çizebileceğine inanmıştır. Yeni ailesinin yanında, yani verildiği ikinci ailesinin yanında iyi bir eğitim almış ve hukuk fakültesini kazanmıştır. Doğduğu ve bir süre yaşadığı eski mahallesinden Mehdi(İbrahim DEMİRKOL) ile de tesadüfen tanışır. Hayatının bundan sonraki kısmının da doğduğu evden itibaren çizilmiş kaderi mi olduğunu yoksa kaderini kendisinin mi belirleyeceğini deneyimleyeceği uzun bir yola çıkar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir