Kimdir

Burcu Türünz Kimdir? Adım Farah Dizisi Bade

Burcu Türünz kimdir? Kaç yaşında? Oynadığı dizileri ve filmleri. Yaş, boyu, kilosu, burcu. Hayatı, hakkında bilgiler içeren biyografi yazısı. Adım Farah dizisinde Bade kim?

Burcu Türünz (Sevgi Burcu Türünz) 24 şubat 1988 tarihinde İstanbul’da doğdu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden onur öğrencisi olarak mezun oldu ve Viyana’ya yerleşti. Beş sene Viyana’da yaşadı. Viyana Üniversitesi Siyaset Bilimi Yüksek lisansının üzerine İstanbul’a döndü ve İstanbul Bilgi Üniversitesi İnteraktif Pazarlama yüksek lisansından yüksek onur öğrencisi olarak mezun oldu. Yazmaya olan yeteneği onu Pazarlama Türkiye yazarlarından biri yaptı. Kendisi aynı zamanda şarkı da yazmaktadır.

Burcu Türünz mimar olan bir annenin ve inşaat mühendisi olan bir babanın ikinci çocuğudur ve down sendromlu bir abisi vardır. 1.60 metre boyunda, 47 kg. kahverengi gözlü ve kumral olan Burcu’nun burcu Balık ve ayakkabı numarası 37 numaradır. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Burcu’nun çocukluğundan beri hayali oyuncu olmaktı. Güzel sanatlara olan tutkusu gün geçtikçe artarak, ona beyaz yakalı bir hayatın içinde mutlu olamayacağını hissettirdi. Ani bir kararla hayalinin peşinden giderek, bütün hayatını değiştirdi. Önemsediği eğitim hayatı onu Craft Atölye’yle buluşturdu. Üç ay gibi kısa bir sürede bir çok reklamda yer aldı.

Burcu Türünz SHOW TV’nin dizisi Kalp Atışı’nda Eylül’ün yakın arkadaşı Esma Sancak karakterini canlandırarak ilk oyunculuk deneyimini yaşadı. 2022’de Uysallar dizisinde Zehra karakterini canlandırdı. 2023’te Merve Kült filminde Nil rolü ile yer aldı. Şu sıralar FOX televizyon kanalında yayınlanmakta olan Adım Farah dizisinde Bade karakterine hayat vermektedir. Bu yazının hazırlandığı sırada Instagram hesabında 400 bin takipçisi bulunmaktadır.