Kimdir

Meltem Acet Kimdir? Evli mi? Kaç Yaşında? Show TV Ana Haber Sunucusu

Meltem Acet Kimdir? Evli mi? Kaç Yaşında? Show hafta sonu Ana Haber sunucusu kim? Yaş, boyu, kilosu, burcu. Hayatı, hakkında ayrıntılı bilgiler içeren biyografi yazısı.

Meltem Acet Kimdir?

Akademisyen bir anne ve babanın kızı olan Meltem Acet 24 Eylül 1974 Ankara doğumludur.

TED Ankara Koleji ardından, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden derece ile mezun olmuştur. Bölümü 5. olarak tamamlayan başarılı isim aynı üniversite bünyesinde İşletme Bölümü’nde yüksek lisans yapmıştır. Aynı okulda araştırma görevlisi olarak çalışmalarını sürdürmüş, Amerika ve İngiltere’de finans alanında çalışmıştır. Fox Tv bünyesinde, üst düzey yöneticilik yapmış, stratejik planlama direktörlüğü ve Reyting Analiz bölümlerini de yönetme gibi görevlerde bulunmuştur.

Milli Eğitim Bakanlığı sertifikalı, Can Gürzap ve Arsen Gürzap’ın kurucuları olduğu Diyalog İletişim’den de, spikerlik, sunuculuk, etkili konuşma kurslarını tamamlamış, vücut dilini geliştirmek için de tiyatro eğitimi almıştır.

Erken yaşta çalışma hayatına atılan Meltem Acet, uzun yıllardır ekranlarda. Günümüzde her ne kadar ekran önünde çalışmalarını sürdürse de ekran arkasında ciddi bir tecrübeye sahiptir.

A Haber’de Z Raporu, Teve2’de Mola, Artı 1 TV’de Ekonomi Haber Müdürlüğü yapmıştır. Ayrıca, Paranın Nabzı ve Sıradışı adlı programları hazırlayıp sunmuş, TGRT Haber Ekonomi Müdürü olarak çalışmalar gerçekleştirmiştir. İlerleyen dönemde TGRT’den ayrılan Meltem Acet, Habertürk’e transfer olmuş ve Habertürk ekranlarında Hafta Sonu Ana Haber Bülteni’ni, ayrıca gündüz kuşağında saat başı Manşet programını sunmuştur. Meltem Acet şu sıralar Show TV Hafta Sonu Ana Haber bülteninde sunucu olarak görev yapmaktadır.

Meltem Acet iyi derecede İngilizce bilmektedir.
2019 yılında 14 senelik eşinden ayrılmıştır. Eski eşi iş adamı Onat Acet’tir. Boşandıktan sonra eşinin soyadını kullanmaya devam etmiştir.

Meltem Acet 1.70 metre boyunda ve 55 kilodur. Burcu ise Terazi’dir.
Bu yazının hazırlandığı sırada Instagram hesabında 78.900 takipçisi, Twitter hesabında 12.700 takipçisi bulunmaktadır.