Kimdir

Lütfi Selçuk kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Kazanan Restoran Yarışmacısı

Kazanan Restoran yarışma programı FOX TV televizyon kanalında başladı. Şimdilik haftada iki gün yayınlanması planlanan programda yarışmacılar hem kendi adlarına hem işletmeleri varsa onun da adına yarışıyor. Programdaki yarışmacıların kimler olduğu da merak konusu olmuş durumda. Bizler de sizler için programı dizianaliz.com yakın takibe aldık. Yarışmacıları elimizden geldiğince sizlere tanıtmaya çalışacağız. Yeni bilgilere ilerleyen günlerde ulaşabilirsek yazımızı güncelleyebileceğimizi de şimdiden hatırlatalım.

Kazanan Restoran yarışmacıları hünerlerini yarışmada sergiliyor. O isimlerden birisi de Lütfi Selçuk. Peki Kazanan Restoran yarışmacısı Lütfi Selçuk kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Ne iş yapıyor? YouTube ve Instagram adresi. Hakkında ayrıntılı bilgiler içeren biyografi yazısı.

Lütfi Selçuk Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli?

Denizlili genç şef Lütfi Selçuk 22 yaşında. Yaklaşık sekiz yıldır aşçılık mesleğinin içindedir.
Liseyi Sema Abdurrahman Karamanlıoğlu Otelcilik Ve Turizm Meslek Lisesi’nde okumuştur. Okulda okurken yazları beş yıldızlı otellerde çalışmıştır.
Bugüne kadar katıldığı pek çok ulusal ve uluslararası yarışmada dereceler elde etmiştir.
Aldığı madalyalarla Denizli’yi gururlandırırmıştır.
2018’de İstanbul’da gerçekleştirilen 16. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri yarışmasından 3 madalya almıştır. Restaurant Tatlı Tabağı kategorisinde altın madalya alarak Dünya birinciliğini elde etmiştir.
Mutfağın farklı alanlarında tecrübeli olduğu için girdiği yarışmalarda genelde aynı anda farklı kategorilerde yarıştığı için çok sayıda madalya ve kupa almıştır.
Genç yaşına rağmen kırk beşe yakın madalyası ve on sekizden fazla kupası bulunmaktadır. Yaklaşık sekiz tanesini Uluslararası yarışmalarda kazanmıştır.
13 yaşından bu yana başarılarıyla gündeme gelen Lütfi Selçuk, gündüz kuşağı programlarında da izleyiciyle buluşmuştur.
Açelya İle Gülümse Hayata, Safiyenur İle Biz Bize, Özge Ulusoy ile Hayat Güzeldir, Hayat Mutfakta, Zahide Yetiş İle Mutfak Bahane gibi programlarda tarifler vermiştir.
Şu anda FOX TV’de Kazanan Restoran adlı yarışma programında yarışmacı olarak yer almaktadır.
Denizli Profesyonel Aşçılar Derneği ve Türkiye Aşçılar Federayonu ve Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu’na üyedir.
Genç şef sosyal medyada Instagram ve YouTube kullanmaktadır. Bu yazının hazırlandığı Instagram hesabında 120.000 takipçisi vardır. Instagram adresi lutfiselcuk1 YouTube adresi Lütfi Selçuk