Kimdir

Kazanan Restoran Burak Çifçi kimdir?

Kazanan Restoran yarışma programı FOX TV televizyon kanalında başladı. Şimdilik haftada iki gün yayınlanması planlanan programda yarışmacılar hem kendi adlarına hem işletmeleri varsa onun da adına yarışıyor. Programdaki yarışmacıların kimler olduğu da merak konusu olmuş durumda. Bizler de sizler için programı dizianaliz.com yakın takibe aldık. Yarışmacıları elimizden geldiğince sizlere tanıtmaya çalışacağız. Yeni bilgilere ilerleyen günlerde ulaşabilirsek yazımızı güncelleyebileceğimizi de şimdiden hatırlatalım.

Kazanan Restoran yarışmacıları hünerlerini yarışmada sergiliyor. O isimlerden birisi de Burak Çifçi. Peki Kazanan Restoran yarışmacısı Burak Çifçi kimdir? Nereli? Dükkanı nerede?

Burak Çifçi Kimdir?

Burak Çifçi mutfağın her kısmında tecrübe ve deneyime sahip.
Son dönemde şeflik ve yemek öğretmenliği yaptı. Anadolu mutfağını bisiklet ile keşfetti.
2005’ten beri mutfakta. İstanbul’da yaşıyor. Aslen memleketi Diyarbakır. 21 Temmuz doğumlu yarışmacı Köfteci Dede Efendi isimli işletmenin sahibidir. Mekanı İstanbul Güngören’de Haznedar Mahallesi’ne Posta Caddesi’ndedir.

Kendisini Twitter hesabında şu güzel sözlerle anlatmıştır.
‘Yaşamda bir öykü varsa benim de öyküm mutfakta başlasın isterdim. Orada kendimi tekrar doğmuş gibi hür hissediyorum. Tüketen değil, üreten bir şef olmak için.’

Burak Çifçi sosyal medayada Facebook, Twitter ve Instagram kullanmaktadır. Bu yazının hazırlandığı esnada Instagram hesabında 6.158 takipçisi bulunmaktadır. Instagram adresi chef_burok Twitter adresi burak_muftakta