Kimdir

Fabio Foltran Kimdir? Kazanan Restoran Yarışmacısı

Kazanan Restoran yarışma programı FOX TV televizyon kanalında başladı. Şimdilik haftada iki gün yayınlanması planlanan programda yarışmacılar hem kendi adlarına hem işletmeleri varsa onun da adına yarışıyor. Programdaki yarışmacıların kimler olduğu da merak konusu olmuş durumda. Bizler de sizler için programı dizianaliz.com yakın takibe aldık. Yarışmacıları elimizden geldiğince sizlere tanıtmaya çalışacağız. Yeni bilgilere ilerleyen günlerde ulaşabilirsek yazımızı güncelleyebileceğimizi de şimdiden hatırlatalım.

Kazanan Restoran yarışmacıları hünerlerini yarışmada sergiliyor. O isimlerden birisi de Fabio Foltran. Peki Kazanan Restoran yarışmacısı Fabio Foltran kimdir? Nereli? Mesleği ne? Nerede Çalışıyor? Mekanı nerede? Instagram adresi. Hayatı, hakkında bilgiler içeren biyografi yazısı.

Fabio Foltran Kimdir?

Fabio Foltran, ünlü İtalyan aşçıdır. Aslen İtalya’nın Vittorio Veneto şehrindendir. MasterChef jürisi Danilo Şef’i de tanımaktadır.
İtalya’nın Udine şehrinde bulunan Udine Üniversitesi’nde Gastronomi bölümünden 1992 yılında mezun olmuştur.
Pavarotti ve Berlusconi’nin aşçısı olarak ün yapan Foltran Türkiye’de Barilla ile çalışmaktadır.
Barilla markasının Executive Şef’idir.
2010 yılından bu yana Türkiye’de yaşamaktadır ve 15 Mayıs 2011 tarihinde evlenmiştir.
Bugüne kadar çok sayıda popüler restorantta baş aşçılık görevi üstlenmiştir.
Barilla Gıda‘nın danışmanlığı üstlenen İtalyan Executive Chef zaman zaman konferanslar ve eğitimler vermektedir.
Günümüzde İstanbul Etiler’in en özel yerleşim alanlarından Alkent Sitesi içinde İtalyan mutfağından özel bir seçki ile hazırladığı menüleri ile Da Lupo TRATTORIA isimli mekanda hizmet sunmaktadır.
Ünlü şef sosyal medyada Instagram kullanmaktadır. Instagram adresi fabiodemirfoltran