Kimdir

Yiğit Uçan Kimdir? Yaş Boyu Burcu Oynadığı Diziler – Kuruluş Osman Boran Bey Kim?

Yiğit Uçan kimdir? Kaç yaşında? Aslen nereli? Evli mi? Eşi kim? Yaş, boyu, burcu, kilosu. Oynadığı diziler. Hayatı, hakkında bilgiler içeren biyografi yazısı. Kuruluş Osman dizisinde Boran Bey kim?

11 Aralık 1987 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Yiğit Uçan’ın ailesinin kökleri Bosna Hersek’e dayanmaktadır. Yiğit Uçan’ın abisi oyuncu Cem Uçan’dır.

Orta öğretim eğitimini Avcılar 50. Yıl Lisesi’nde tamamlamıştır. Yüksek öğretim eğitimini ise Açıköğretim Fakültesi’nde bitirmiştir.

Kameralar karşısına ilk defa ‘Kurt Kanunu’ isimli televizyon dizisi ile geçen Uçan, Filinta, Söz, Kutlu Zafer, Mehmetçik, Muhteşem Yüzyıl: Kösem ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi yapımlarda da yer almıştır.

2012 yılında Betül Uçan ile dünya evine giren başarılı oyuncunun bu evliliğinden Ali Doruk isminde bir oğlu ve Leyla isminde bir de kızı vardır.

Şimdilerde ATV ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Kuruluş Osman’ dizisinde yer alan yakışıklı oyuncu, dizide Boran karakterine hayat vermektedir.

Yay burcu olan Yiğit Uçan, 1.70 metre uzunlukta ve 70 kilogram ağırlıktadır. Bu yazının hazırlandığı sırada Instagram hesabında 680 bin takipçisi bulunmaktadır. Ünlü oyuncunun menajeri Rabia Sultan Düzenli’dir.

Dizileri Ve Filmleri

Kuruluş Osman (Boran, TV Dizisi 2019)
Mehmetçik Kut’ül Amare (Şamil, TV Dizisi 2018)
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (TV Dizisi 2017)
Tatlı Şeyler (Borçlu Adam, Sinema Filmi 2017)
Söz (Sebo, TV Dizisi 2017)
Anne (TV Dizisi 2017)
Muhteşem Yüzyıl: Kösem (Şehzade Beyazıt, TV Dizisi 2016)
Filinta “Bin Yılın Şafağında” (Sami, TV Dizisi 2015)
Kurt Kanunu (TV Dizisi 2012)