Dizi Haberleri

Aşkın Kanunu – Barrister Babu Türkçe İzle – Yeni Hint Dizisi 2022

Barrister Babu – Aşkın Kanunu kaç bölüm? Konusu ne? Oyuncuları kimler? Türkçe dublaj tam bölümleri nasıl izlenir? Final bölümünde neler oluyor? Yeni Hint dizisi nasıl bulurum? Tüm bu soruların yanıtları yazımızda.

Aşkın Kanunu – Barrister Babu Kaç Bölüm?

Yayınlandığı dönemde büyük hayran kitlesine ulaşan Barrister Babu Hint Dizisi Aşkın Kanunu adıyla, Youtube’da sevenlerinin karşısına çıkıyor. Baş rollerini Aura Bhatnagar, Pravisht Mishra ve Pranali Rathore’un paylaştığı, 1920’li yıllarda İngiliz hakimiyeti zamanında geçen Aşkın Kanunu – Barrister Babu Hint dizisi, geleneklere tutsak edilen Bondita Das ve bu kurallara karşı koymak isteyen Anirudh Roy Choudhary’nin mücadelesini anlatıyor.

Barrister Babu ,11 Şubat 2020’de Colors TV’de başlayan ve 12 Kasım 2021’de sona eren Hintçe bir sosyal drama televizyon dizisidir. 408 bölümden oluşmaktadır. Yapımcılığı Shashi Sumeet Productions tarafından yapılmıştır. Pravisht Mishra, Anchal Sahu ve Aurra Bhatnagar badoni rol aldı. Dizi, Londra-Dönüşü eğitimli genç bir avukat olan Anirudh Roy Choudhary ve onun çocuk gelini Bondita Das’ın hikayesi etrafında dönüyor. Anirudh, Bondita’yı avukat olması için eğitmek için baskıcı ve ataerkil toplumla savaşır.

Yazımızın devamında dizinin konusu ve oyuncuları ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır. Dilerseniz inceleyebilirsiniz. Gelelim diziyi Türkçe dublaj nasıl izleyeceğinize. Hint dizilerini Türkçe dublaj bulmak oldukça zor ancak bu konuda güzel bir gelişme var. Artık Youtube üzerinden Hint dizileri özel kanallar aracılığı ile ücretsiz bir şekilde izlenebiliyor. Aşkın Kanunu dizisini izleyebileceğiniz kanalın adresini buraya bırakıyoruz. İyi seyirler!

Aşkın Kanunu – Barrister Babu Türkçe İzle

Aşkın Kanunu – Barrister Babu Konusu

Bengal kırsalında bağımsızlık öncesi dönemde geçen 19 yaşındaki avukat Anirudh Roy Choudhary, kadınların ilerlemesini engelleyen gelenekleri ve toplumsal inançları yok etmek için Londra’dan Tulsipur’a döner . Çocukluk aşkı Saudamini “Mini” Bhaumik ile evlenmeye hazırlanıyor. Bu arada Bondita Das, dul eşiyle birlikte yaşayan 11 yaşındaki Bengalli bir Hindu kızıdır.anne Sumati, Sundaram dayısı, Devoleena teyze ve kuzen Sampoorna. Sundaram ve Devoleena, Bondita’yı yaşlı bir adamla evlendirmeye karar verirken, Sampoorna, Anirudh’un en iyi arkadaşı Saurabh ile evlenmeye hazırdır. Bununla birlikte, yaşlı adam beklenmedik bir şekilde düğün törenlerinin ortasında ölür ve Anirudh, Sati’nin bir parçası olmasını engellemek için Bondita ile evlenmek zorundadır . Anirudh’un babası Binoy’un yardımıyla Anirudh ve Bondita’yı ayırmak için mini planlar yapar. Anirudh, Bondita’yı karısı olarak tanımayı reddeder ve onu kendi sorumluluğu olarak görür.

Anirudh, Bondita’nın zehirli bir yılan ısırığından dolayı babasının ölümünün travmasını atlatmasına yardım eder. Kısa bir süre sonra, yerel bir ev öğretmeninin acımasız ceza yöntemlerini kullanarak eğitim korkusunu artırmasının ardından Anirudh Bondita’yı kendisi eğitmeyi planlıyor. Ancak Bondita, kayınpederleri daha fazla çeyiz talep ettikten sonra Sampoona’nın evliliğini kurtarmak için Lord Krishna’nın büyük bir adananı gibi davranan Brijwasi Babu adlı sahtekar bir adama istemeden yardım ettiği için sınıflarını ranzalar . Ona yardım eder, ancak ne yazık ki onu köye geri gönderen Anirudh tarafından yakalanır ve Saudamini’nin körlüğünün ve nüfuzlu ailesinin boğulmuş saygısının nedeni olduğunu düşünür.

Bir süre sonra, Saudamini’nin Anirudh’u sahte körlüğü konusunda kandırdığı ve onunla bir gece geçirmesi için onu kandırdığı ortaya çıkar. Onun niyetinden habersiz olan Anirudh ona yardım eder ve geceleri evine gider, sadece onun tarafından uyuşturulmak için. Birkaç köylü, Anirudh’a geleneklerine göre etik olmayan bir gece geçirdiği için Saudamini ile evlenmesi gerektiğini söyler, onunla nişanlanmayı gönülsüzce kabul eder, ancak sadece onurunu kurtarmak için. Devipur’a döndüğünde Bondita, kocası tarafından terk edildiği için kötü muamele görür ve Chodi Huyi Aurat olarak adlandırılır . Bondita’nın yol açtığı zorlukların üstesinden gelmek ve hatta Sampoorna’nın evliliğini kurtarmak için; Devoleena onu bir geneleve satar ve ona Gandhi Ji ile buluşması için gönderdiğini söyler.. Masum bir Bondita kabul eder ve ayrılır. Bu arada, Tulsipur’da Rasiya Bai adında bir genelev dansçısı Anirudh’a anlatır ve köyündeki kötü muamelenin ailesidir. Onu bir ikiyüzlü ve sözler veren, ancak bunları yerine getiremeyen bir sahtekar olarak etiketleyen sözleri, Anirudh’un hatasını ve Bondita’nın Sampoorna ona gerçeği söylemesinden sonra Brijwasi’ye yardım etme konusundaki gerçek niyetini anlamasını sağlar.

Anirudh, Bondita’yı geri almak ve yaptıkları için ona ve annesine özür dilemek için Bondita’nın köyüne gider. Oraya vardığında, Devoleena tarafından Bondita’nın daha fazla hakarete tahammül edemediği için kaçtığını öğrenir. Anirudh böylece onun omuzlarını alır ve Bondita’nın annesine onu sağ salim geri getireceğine dair söz verir.

Kolkata’da Devoleena, Bondita’yı bir genelev olan Hira Mandi’ye kapatır . Genelevin sahibi Tarabai, Bondita’yı şekerler ve bunun onun için doğru yer olduğuna inandırırken, Bondita hala Gandhi Ji ile tanışmak konusunda kararlıdır. Anirudh, Salim kılığına girer ve onu Tarabai’nin Anirudh’a vurduğu hançerden kurtardıktan sonra Saurav’ın yardımıyla Bondita’yı kurtarmaya gider. Bondita’yı bulmayı başarırlar ve her kızı oradan çıkarmak için omuzlarını üstlenirler. Sonunda, Anirudh’un ihaneti ortaya çıktığında, Tarabai onu ve Bondita’yı öldürmekle tehdit eder, ancak Rasiya onları kurtarır ve bunu yaparken ölür.

Anirudh ve Bondita, Tulsipur’a dönerler ve Saudamin’in kötü niyetlerini ortaya çıkarırlar. Bondita, yerel Tulsipur okulunda diğer erkeklerle birlikte eğitim alma arzusunu ifade eder. Bondita’nın okula kabul edilmesini sağlamak için Anirudh, kabul formunu Tulsipur’un yeni genel valisi Sir John Greenwood’a imzalatmalıdır. Partide, Anirudh ve Roy Chaudhary’ler, Saudamini’yi Greenwood’un karısı Betty olarak bulunca şok olurlar. Anirudh’un Bondita’yı içeren ekibi ile Hira Mandi’den kurtarılan kızlar ve Saudamini’nin arenadaki en iyi erkeklerden oluşan ekibi arasında bir eğitim yarışmasını kazanmaları için onlara meydan okuyor. Anirudh ve ekibi yarışmayı kazanmayı başarır.

Anirudh’un yardımıyla Bondita, Tulsipur’un ilk kızı olarak okula gitmeye başlar. Ancak Mini, Bondita’yı kaçırır ve onu bir kimya fabrikasına kilitler . Saurabh Bondita’yı kurtarır, ancak bunu yaparken kendisi ölür. Mini, Saurabh’ın intikamını almak için Anirudh’u öldürmeye çalışan Saurabh’ın babası Premlal ile birlikte tutuklandı. Anirudh Bondita’ya onun avukat olmasını istediğini söyler. Binoy, Sampoorna’nın ebeveynleri tarafından şantaj yapıldıktan sonra dul Sampoorna ile evlenir.

Kısa bir süre sonra, Anirudh ve Bondita, 1929 Çocuk Evliliklerini Yasaklama Yasasını desteklemek için evliliklerini geçersiz kılar . Bondita’nın büyük teyzesi Kalindi (Tahu Maa olarak da bilinir) girer ve Bondita’yı Krishna Nagar’a götürür, Anirudh ve Bondita’nın hayatlarında kargaşa yaratır. Bondita’nın Chandrachur Banerjee ile evlenmesini planlıyor, ancak kılık değiştirmiş bir Anirudh onu kurtarıyor. Bondita avukat olmaya karar verir ve Anirudh, hayalini gerçekleştirmesi için onu Londra’ya gönderir. Kalindi, Bondita’nın kuzeni Tupur’u ismini kurtarmak için evleneceği yere yerleştirir. Chandrachur, Bondita’ya çekilir ve bu nedenle isteksizce Tupur ile evlenir.

Bondita artık büyümüştür ve avukat olduktan sonra Tulsipur’a geri döner. Kalindi ve Roy Choudhurys artık yeminli düşmanlar haline geldiğinden, Tulsipur ve Krishna Nagar arasındaki hizipçiliği öğrenir. Anirudh, Krishna Nagar ile akraba olduğu için Bondita’yı görmeyi reddediyor, ancak onu özlüyor. Bondita ayrıldıktan sonra, Kalindi nihayet Roy Choudhurys ile yeni bir dostane ilişki başlatmayı kabul ettiğinde, Anirudh’un hediyelerin arkasına bir bomba ayarlayarak onlara ihanet ettiği söylendi. Bondita buna inanmayı reddeder ve gerçeği bulmak için Vaijayanti olarak Tulsipur’a gider. Zihinsel engelli bir Binoy’u bulunca şok olur. Sampoorna ona Krishna Nagar’ın onlara zehirli yiyecek verdiğini ve onlara saldırdığını, bunun da Binoy’un çıldırmasına neden olduğunu açıklar. Bondita sonunda Anirudh’un kaba davranışını değiştirmeyi başarır. Olayların dönüşünde, Binoy’u kurtarırken ifşa olur. Anirudh sessiz kalıp onu desteklemediği için onunla olan tüm ilişkilerini koparır. Kendini suçlu hisseden Anirudh, Bondita’ya aşık olduğunu anlar ve ona duygularını itiraf eder. Bondita onu affeder ve ailelerini kan davasına son vermeye ikna etmeyi başarırlar. Evlilikleri sabittir ve evlenirler.

Düğün gecesi Chandrachur, taciz etmeyi planlıyor Bondita. Ancak, Bondita’nın kuzeni Tapur’u yakalar, niyetini ortaya çıkarmaya çalışır ve onun yerine onu taciz eder. Anirudh onu suçüstü yakalar ve peşinden gider. Bir dizi olayda, yanlışlıkla Chandrachur’u bir uçurumdan aşağı iter. Anirudh, Tapur’un itibarını kurtarmak için suçu kabul eder. Bondita, Anirudh’un davası için savaşır. Uzun araştırmalardan sonra gerçeği öğrenir ve Tapur’u mahkemede ifade vermeye teşvik eder, ancak savcı Subodh Chatterjee tarafından küçük düşürülür. Bondita daha sonra Tupur’un faaliyetlerini şüpheli bulur ve Chandrachur’un hala hayatta olduğunu bulur. Onu bağlamayı başarır ve Anirudh’un hediyelerinin arkasına bomba saklayan ve yiyeceklerini zehirleyen kişi de dahil olmak üzere tüm suçlarını itiraf etmesini sağlar. Bondita davayı kazanır, Anirudh’un masum olduğunu kanıtlar ve tüm kadınlara ilham kaynağı olur.

Olayların dönüşünde Bondita, ataerkilliği destekleyen ve Bondita’yı toplum için bir tehlike olarak gören bazı köylüler tarafından sürüklenip nehre atılır. Anirudh Bondita’yı kurtarmayı başarır, ancak kendisi kaybolur. Anirudh’a benzeyen kardeşi Batuk gelir ve Anirudh’u kurtarmaya çalışır ama nafile. Herkes onun öldüğünü sanır ve bu sadece Batuk’un Bondita’ya olan öfkesini körükler. Bondita’nın hamile olduğu ortaya çıkar. Batuk, Bondita’nın çocuğunu kapmak ve doğumdan sonra onu evden atmak için Anirudh kılığına girer. Batuk’un niyetinden habersiz olan Trilochan, Bondita’nın sağlığının şoktan bozulmasını istemediği için ona izin verir.

Bondita, sahte Anirudh’tan şüphelenmeye devam ederken, gerçek olanın hayatta olduğu, ancak felç olduğu ve adresini hatırlayamadığı görülüyor.

Bondita, Anirudh’un herkes tarafından ölü olarak kabul edildiğini fark ettikten sonra şokta. Kalbi kırık bir öğreniyor, Batuk ile yaşıyor ve Anirudh’un yaşadığına inanıyor.

Bondita ikiz doğurur: bir kız ve bir erkek. Bu arada, Anirudh sonunda adresini hatırlar ve Tulsipur’a dönmeye karar verir. Batuk ikizleri kaçırır ve onları İtalya’ya götürmeye karar verir. Çocuklarının kayıp olduğunu öğrenince yıkılan Bondita, eve ulaşır ancak kapı Batuk tarafından kilitlendiğinden içeri giremez. Batuk’a çocuklarını geri vermesi için yalvarır. Ancak Batuk, niyetini ortaya çıkarır ve Bondita’yı canlı canlı yakmaya çalışır, ancak Anirudh tam zamanında oraya ulaşır ve onu kurtarır. Yanında olmadığı son altı ayda olan her şeyi ortaya koyuyor. Öfkeli Anirudh kapıyı kırar ve eve girer. Aile üyeleriyle duygusal bir yeniden bir araya geldikten sonra Anirudh, Batuk’u tokatlar ve onu kovar. Anirudh ve Bondita ikizlerini Durga’nın önüne götürdüklerinde gösteri mutlu bir şekilde sona erer.’ın idolü ve çocuklarının da toplumun kötü uygulamalarının üstesinden geleceğini ve onlar gibi avukat olacaklarını ilan ediyor.

Aşkın Kanunu – Barrister Babu Dizi Oyuncuları

Pravisht Mishra olarak
Avukat Anirudh Roy Choudhary: Shubhra ve Binoy’un en büyük oğlu; Somnath ve Batuk’un erkek kardeşi; Shashwati’nin üvey kardeşi; Bondita’nın kocası; ikiz babası
Avukat Batuk Roy Choudhary: Shubhra ve Binoy’un en küçük oğlu; Anirudh ve Somnath’ın erkek kardeşi; Shashwati’nin üvey kardeşi
Çocuk Batuk Roy Choudhary olarak Rohra / Vaidik Puriya / Daksh Rana ile tanışın
Anchal Sahu , Avukat Bondita Anirudh Roy Choudhary rolünde: Sumati ve Arvind’in kızı; Sampoorna, Tupur ve Tapur’un kuzeni; Anirudh’un karısı; ikiz annesi
Aurra Bhatnagar Badoni Çocuk Bondita Anirudh Roy Choudhary olarak

Trilochan Roy Choudhary rolünde Rishi Khurana : Roy Choudhary ailesinin Patriği ; Binoy’un kardeşi; Anirudh, Somnath, Batuk ve Shashwati’nin amcası
Binoy Roy Choudhary rolünde Chandan K Anand : Trilochan’ın kardeşi; Shubhra’nın dul eşi; Sampoorna’nın kocası; Anirudh, Somnath, Batuk ve Shashwati’nin babası
Ansh Gupta Dr. Somnath Roy Choudhary rolünde: Shubhra ve Binoy’un ikinci oğlu; Anirudh ve Batuk’un erkek kardeşi; Shashwati’nin üvey kardeşi
Viraj Kapoor / Param Mehta, Genç Somnath Roy Choudhary rolünde
Pranali Rathod , Saudamini “Mini” Bhaumik Greenwood rolünde: Shivanand’ın kızı; Anirudh’un takıntılı sevgilisi; John’un karısı
Pallavi Mukherjee Sampoorna Jadhav Roy Choudhary olarak: Devoleena ve Sundaram’ın kızı; Bondita’nın anne tarafından kuzeni kız kardeşi; Saurabh’ın dul eşi; Binoy’un karısı; Shashwati’nin annesi
Arina Dey Sumati Jadhav Das rolünde: Sundaram’ın kız kardeşi; Arvind’in dul eşi; Bondita’nın annesi
Jason Shah – Sir John Greenwood: Saudamini’nin kocası
Rohan Roy, Sundaram Jadhav rolünde: Sumati’nin erkek kardeşi; Devoleena’nın kocası; Sampoorna’nın babası; Bondita’nın amcası
Barsha Chatterjee – Devoleena Jadhav: Sundaram’ın karısı; Sampoornaa’nın annesi
Dev Aaditya, Saurabh Munshi rolünde: Biraj ve Premlal’in oğlu; Surmani’nin üvey oğlu; Sampoorna’nın merhum kocası; Anirudh’un en iyi arkadaşı (Ölü)
Sadiya Siddiqui , Kalindi “Thaku Maa” Das rolünde: Trilochan’ın eski nişanlısı; Arvind ve Shaumik’in halası; Bondita, Tupur ve Tapur’un büyük teyzesi
Chandrachur Banerjee rolünde Bhavya Sachdeva: Bondita’nın takıntılı sevgilisi; Tupur’un kocası; Anirudh’un rakibi
Tupur Das Banerjee rolünde Diksha Tiwari: Rimjhim ve Shaumik’in büyük kızı; Tapur’un kız kardeşi; Bondita’nın kuzeni; Chandrachur’un karısı
Geet Jain Çocuk Tupur Das Banerjee olarak
Ketaki Kulkarni / Saumya Shetye, Tapur Das rolünde: Rimjhim ve Shaumik’in küçük kızı; Tupur’un kız kardeşi; Bondita’nın kuzeni
Nabiya Ansari Çocuk Tapur Das olarak
Shashwati Roy Choudhary rolünde Krisha Pandirkar: Sampoorna ve Binoy’un kızı; Anirudh, Somnath ve Batuk’un üvey kız kardeşi
Rimjhim Das rolünde Khushboo Kamal: Shaumik’in karısı; Tupur ve Tapur’un annesi; Bondita’nın teyzesi (Ölü)
Luv K Kwatra, Shaumik Das rolünde: Arvind’in erkek kardeşi; Rimjhim’in kocası; Tupur ve Tapur’un babası; Bondita’nın amcası (Ölü)
Aashish Kaul , Shivanand Bhaumik rolünde: Basuri’nin oğlu; Binoy’un arkadaşı; Saudamini’nin babası
Akshita Arora, Basuri Devi Bhaumik rolünde: Shivanand’ın annesi; Saudamini’nin büyükannesi
Premchand Singh Premlal Munshi olarak: Surmani ve Biraj’ın kocası; Saurabh’ın babası
Madhushee Sharma Surmani Munshi olarak: Premlal’in ilk karısı; Saurabh’ın üvey annesi
Hetal Yadav – Biraj Munshi: Premal’in ikinci karısı; Saurabh’ın annesi
Brijwasi Babu rolünde Adish Vaidya: Lord Krishna’nın büyük bir adananı gibi davranan bir sahtekar
Kundan Kumar Bihari olarak: Roy Choudhary evinde ev yardımı
Naman Arora Praveen olarak: Chandrachur’un arkadaşı
Sayantani Ghosh Rasiya Bai olarak: Bir genelevde dansçı
Alka Kaushal Tara Bai olarak: Genelev sahibi
Ram Awana – Muchadd Babu: Bondita’yı Tara Bai’ye satan adam
Prakriti Nautiyal Ramaiya olarak: Suraiya’nın ikiz kız kardeşi; genelevde dansçı
Pragya Nautiyal Suraiya olarak: Ramaiya’nın ikiz kız kardeşi; genelevde dansçı
Pooja Sharma Deepa Roy Choudhary olarak
Disha Tewani – Shubhra Roy Choudhary: Binoy’un ilk karısı; Anirudh, Somnath ve Batuk’un annesi, Shashwati’nin üvey annesi
Sahte Shubhra Roy Choudhry rolünde Chahat Tewani: Bir yetim ; Premlal’in yardımcısı; Shubhra’nın sahtekarı
Manorama olarak Rachana Mistry: Bir devrimci; Anirudh’un sahte karısı
Bihari’nin eşi olarak Kalyani Jha; Roy Choudhary’nin evinde ev yardımı
Laboni olarak Simmi Ghoshal: Chandrachur’un kuzeni
Chetan Pandit Savcı Subodh Chatterjee olarak
Mallika olarak Sejal Banodha: Batuk’un kız arkadaşı