Dizi Haberleri

Yeni Hint Dizisi Bir Aşk Destanı – Dastaan-E-Mohabbat: Salim Anarkali

Yeni hint dizisi Bir Aşk Destanı – Dastaan-E-Mohabbat: Salim Anarkali konusu ve oyuncuları. Hangi kanalda? Türkçe izle. Kaç bölüm?

Bir Aşk Destanı – Dastaan-E-Mohabbat

Talihsiz Saifu ve Hindistan varisi Salim’in kaderleri beklenmedik bir şekilde kesişir. Aralarındaki uyum herkesin gözlerini kamaştırır ancak ortak düşmanları onları dikkatlice izlemektedir. Talihsiz aşıkları neler bekliyor? Efsanevi bir aşk hikayesinin doğuşuna tanık olun!

Bir Aşk Destanı – Dastaan-E-Mohabbat: Salim Anarkali Kaç Bölüm?

Colors TV’de yayınlanan bir Hint tarihi televizyon dizisidir. 69 bölümden oluşmaktadır. Ludhiana Pathak’ın Writer’s Galaxy Studios tarafından yaratılan dizinin prömiyeri 1 Ekim 2018’de yapıldı. Başrollerini Shaheer Sheikh ve Sonarika Bhadoria’nın paylaştığı dizi , Prens Salim ve Anarkali’nin tarihi aşk hikayesini anlatıyor.

Sizler için dizinin konusu ve oyuncuları hakkında ayrıntılı bilgileri yazımızın devamında yayınladık. Bu diziyi Türkçe dublaj olarak ücretsiz izleme şansına sahipsiniz. Dizi YouTube üzerinden yayınlanıyor. Sizler için adresini buraya bırakıyoruz. Yeni Hint dizisi izle.

Bir Aşk Destanı – Dastaan-E-Mohabbat: Salim Anarkali Türkçe İzle

Bir Aşk Destanı – Dastaan-E-Mohabbat: Salim Anarkali Konusu

Prens Salim (Uzair Basar) , babası Ekber ( Shahbaz Khan ) ve annesi Jodha Bai ( Gurdeep Kohli ) ile eski bir dergahı ziyaret eder. Aziz onları kutsar ve Salim’in büyük bir kral olma yeteneğine sahip büyük bir savaşçı olacağını ve bir gün Salim’in Akbar’a karşı döneceğini bildirir. Ekber, böyle şeylerin olmasına asla izin vermeyeceğine söz verir.

Dakoitler Agra köyüne saldırdığında, Saifu (Naisa Khanna) adlı bir kız ve teyzesi Jhillan ( Shruti Ulfat ), kaçarken Salim’i kurtarır. Saifu’nun Salim’in hayatını kurtardığını öğrenen Akbar, Saifu’nun adını ‘çiçek açmış nar’ anlamına gelen Anarkali olarak değiştirir. Görücü ayrıca, Ekber ve Salim arasındaki kan davasının nedeninin Anarkalı olacağını da önceden bildirdi. Agra’ya döndüklerinde Salim ve Anarkalı çok iyi arkadaş olurlar. Jodha ve Akbar, Salim’i yeni buldukları arkadaşıyla birlikte görmekten mutlu olurken, Akbar’ın ilk karısı Ruqaiya ( Tasneem Sheikh ) ve Akbar’ın annesi Hamida ( Aruna Irani ), bir hizmetçinin yeğeninin Salim ile oynadığını görünce öfkelenir. Ruqaiya, Salim’i öldürmeyi planladığında Anarkali onu bir kez daha kurtarır.

Daha sonra, Salim, Ruqaiya’nın sütüne rohypnal koyduğunda yaramazlık yapmaya başlayınca , Ekber onu büyüyene kadar 12 yıl boyunca savaş alanına göndermeye karar verir. Salim kaleyi terk eder ve babasının kararına öfkelenir. Ancak Anarkali, gözyaşları içinde Salim’e veda eder ve tüm bunların gerçekleştiği 12 yıl boyunca ona mektuplar yazmaya karar verir.

Prens Salim ( Shaheer Sheikh ) artık büyümüştür ve tek başına on askeri öldürebilen cesur ve yetenekli bir savaşçıdır. Vahşi olmasına rağmen, Salim Jodha’nın yumuşak kalbine sahiptir ve nasıl affedileceğini bilir. Salim’in en iyi arkadaşı, Salim’in tüm sırlarını paylaştığı Hindu savaşçısı Mahabbat’tır ( Meherzan Mazda ). Aynı zamanda yetişkin olan Anarkali ( Sonarika Bhadoria ), Agra sarayının utangaç, tatlı dilli, güzel bir hizmetkarıdır ve Jodha’ya son derece yakındır. Her hafta Salim’e mektuplar yazar, ancak ondan hiçbir zaman cevap alamaz.

Anarkali, Salim’i sevse de arzularını asla ifade etmez. Bir hizmetçi olarak Salim’in kalbinin kraliçesi olmayı asla hayal bile edemeyeceğini biliyor. Ruqaiya, Anarkali’den nefret etmesine ve sık sık onu karalamaya çalışmasına rağmen, Anarkali’nin kimseye karşı sert bir tarafı yoktur. Jodha, Salim’in eve dönüş haberini alır ve Anarkali’den Salim’in odasını dekore etmesini ister.

Salim geri döner ve Jodha ile tanıştıktan sonra Anarkali ile tanışma arzusunu ifade eder. Salim terasta Anarkalı ile tanışır ve ona kesinlikle aşık olur. Anarkali, Salim’i tekrar görmek konusunda isteksiz olsa da, Salim onunla görüşmekte ısrar eder. Bu, Ruqaiya’ya Anarkali’yi Salim’in gözünde düşürme fırsatı verir. Ertesi gün Ruqaiya, Anarkali’ye Salim’in eve dönüşünü kutlamak için düzenlenen bir partide başka bir dansçıyla dans etmesini emreder. Salim, Anarkali’yi bir rakkasha (fahişe) olarak görmekten kesinlikle öfkelenir ve onu herkesin önünde tokatlar. Salim ayrılıyor, ardından Mahabbat.

Ancak Mahabbat, Salim’in Anarkalı’ya her zaman aşık olduğunu anlamasını sağlamayı başarır. Salim, duygularını Anarkali’ye itiraf etmeye karar verir ve Anarkali, en kötü kabusunun gerçekleşmesinden korkarak Salim’in onu yalnız bırakmasını ister. İnatçı Salim, Anarkalı’yı kazanmaya çalışır ve başarılı olur. Sonunda, Salim pes etmeye karar verir, ama ondan önce Anarkali’ye onun için gerçek duygularını itiraf ettirmeye karar verir. Mahabbat’a ormanda bir parti düzenlemesini ve Anarkali’ye onlarla gelmesini emretmesini emreder. Salim ayrıca Anarkali’yi kıskandırmak için Firdous adında bir dansçı ayarlar. Firdous dans ederken, Salim Anarkali’nin kıskançlığını fark eder ama yine de sessizliğini korur.

Salim, Anarkalı hariç herkese çadırdan çıkmasını emreder. Salim ona neden hala sessiz olduğunu sorar. Anarkali, onun sadece bir hizmetçi olduğunu ve Salim’e neyi yapıp neyi yapmayacağını söyleyemediğini söyler. Hayal kırıklığına uğramış bir Salim, çadırı ateşe vermeye ve kendini öldürmeye karar verir. Ancak bu olay Anarkali’yi zayıflatır ve ona aşkını itiraf eder. Yangın haberini alan Hamida, Salim’le buluşmaya karar verir ama onun Anarkalı’ya sarıldığını görünce afallar. İlişkilerini öğrenir ve bitirmeye karar verir. Firdous, ortaya çıktığı gibi, Ruqaiya tarafından dikilmiş bir komplodur, ona Salim’in Anarkali’ye olan aşkını anlatır.

Ruqaiya, Firdous’tan aralarında bir sürtüşme yaratmasını ister, ancak Firdous reddeder ve iki sevgili arasına girmeyeceğini söyler. Ruqaiya, Firdous’u öldürür. Akbar, Anarkali’ye dans öğretmesi için Nigris Jaan’ı arar. Önce Nigris, Anarkalı’ya kaba davranır, ancak daha sonra Salim’e olan aşkını anladığında ona yardım etmeye başlar. Sonra, Salim’in kuzeni Maan Bai girer ve onunla evlenmeyi başarır. Salim’in ilk karısı olur ve Salim ile Anarkalı arasındaki sürtüşmeyi yaratmaya başlar, ancak başarısız olur. Hatta Anarkali’yi öldürmeye çalışır ama Anarkali, Salim tarafından kurtarılır. Maan Bai, Akbar’a ilişkilerini anlatır; öfkelenir ve Anarkalı’ya, eğer hayatını kurtarmak istiyorsa Salim’den uzaklaşmasını söyler. Ancak daha sonra karnından bıçaklanır ve Salim’in kollarında ölür.

Oyuncuları

Shaheer Sheikh olarak Jahangir / Prince Salim , Akbar ve Jodha’nın oğlu ve Anarkali’nin sevgilisi
Uzair Başar – Genç Jahangir / Prens Salim
Sonarika Bhadoria – Saifu / Anarkali , Salim’in sevgilisi
Naisa Khanna Genç Saifu / Anarkali olarak
Heli Daruwala Maan Bai / Shah Begum olarak , Salim’in anne tarafından kuzeni daha sonra ilk eşi
Gurdeep Kohli Punj Jodha Bai / Mariam-uz-Zamani , Akbar’ın üçüncü eşi ve Salim’in annesi olarak
Shahbaz Khan Jalaluddin Mohammad Akbar , Hümayun ve Hamida’nın oğlu ve Salim’in babası olarak
Tasneem Şeyh olarak Ruqaiya Sultan Begüm , Akbar’ın kuzeni daha sonra ilk eşi
Parvati Sehgal , Ekber’in kuzeni Salima Sultan Begüm olarak ikinci karısı oldu
Aruna Irani Hamida Banu Begum / Badi Begum , Hümayun’un eşi ve Ekber’in annesi olarak
Shruti Ulfat – Jhillan, Anarkali’nin teyzesi
Piyush Sahdev Ebu’l-Fazl ibn Mübarek olarak [4]
Mahabbat , Salim’in arkadaşı olarak Meherzan Mazda
Karan Sharma Raja Man Singh I olarak
Hemant Choudhary – Bhagwant Das , Jodha’nın erkek kardeşi ve Maan’ın babası
Anarkali’nin arkadaşı Husna rolünde Rachana Mistry
Anand Goradia Khanam, Ruqaiya’nın yardımcısı olarak
Ankita Srivastava Firdaus olarak