Dizi Haberleri

İntikam Ateşi – Naagin Hint Dizisi İzle Türkçe – Konusu Ve Özeti

İntikam Ateşi – Naagin şekil değiştiren yılan hakkında Hintçe dilinde bir doğaüstü kurgu televizyon dizisidir.
6 sezondur yayınlanan dizi hala devam etmektedir. Her bölümü ortalama 40 dakikadır.
Balaji Telefilms altında Ekta Kapoor tarafından üretilmiştir.

İntikam Ateşi – Naagin

İlk sezon 1 Kasım 2015’ten 5 Haziran 2016’ya kadar yayınlandı. Başrollerinde Mouni Roy , Arjun Bijlani ve Adaa Khan vardı.
İkinci sezon 8 Ekim 2016’dan 25 Haziran 2017’ye kadar yayınlandı. Başrollerinde Mouni Roy , Karanvir Bohra ve Adaa Khan rol aldı.
Üçüncü sezon 2 Haziran 2018’den 26 Mayıs 2019’a kadar yayınlandı. Başrollerinde Surbhi Jyoti , Pearl V Puri ve Anita Hassanandani rol aldı.
Dördüncü sezon 14 Aralık 2019’da yayınlandı. 22 Mart 2020’de Covid-19 salgını nedeniyle yayını durduruldu ve 18 Temmuz 2020’de yeniden başladı. 9 Ağustos 2020’de sona erdi. Başrollerini Nia Sharma ve Vijayendra Kumeria’nın paylaştığı diziydi.
Beşinci sezon 9 Ağustos 2020’den 6 Şubat 2021’e kadar yayınlandı. Başrollerinde Surbhi Chandna , Sharad Malhotra ve Mohit Sehgal yer aldı.
Altıncı sezon, 12 Şubat 2022’de gösterime girdi. Başrollerde Tejasswi Prakash , Simba Nagpal ve Mahek Chahal yer aldı.
Yeni bir konseptle, önceki sezonlar gibi bir aşk-intikam hikayesi değil. Naagin dizisinin 6. sezonu COVID-19 pandemisinden esinlenen ülkeyi biyolojik bir savaştan kurtarmak için savaşacak süper kahramanların görüntülerini tasvir ediyor.

İntikam Ateşi – Naagin Türkçe Dublaj İzle

Ankush, Viren ve Shailesh, Naagmani adlı büyülü taşı alabilmek için Shivanya’nın ailesini öldürür. Shivanya ailesinin intikamını almak için Ankush’un evine girmeye çalışır. Ankush’un iyi kalpli oğlu Ritik Shivanya’ya aşık olur. Bunu öğrenen Shivanya planlarını rahat uygulayabilmek için Ritik’le evlenir. Ailesinin katillerinden üçünün kimliğini bilen Shivanya sonunda diğer katilleri de öğrenir. Shesha ise Shivanya’nın kocası Ritik’e aşık olur. Shivanya sonunda ailesinin katillerinden biri olan Ankush’u öldürür. Shivanya ve Shesha’nın yılana dönüştüğüne tanık olan Ritik ise büyük bir şok yaşar. Ritik yıllardır doğru bildiklerinin aslında büyük bir aldatmaca olduğunu anlayınca yıkılır.

Dizinin konusu ve oyuncuları hakkında ayrıntılı bilgileri yazımızın devamında paylaştık. Uzun bir dizi olduğu için sizler için tüm sezonların özetlerine yer verdik. Peki diziyi Türkçe olarak izlemek mümkün mü? Evet mümkün.

Hint dizileri içinde fantastik hikayesiyle izleyiciyi kendisine bağlayan Naagin, İntikam Ateşi adıyla Türkçe dublajıyla Youtube’da! Diziyi ücretsiz ve Türkçe Dublaj olarak izleyebilirsiniz. Sizler için yayınlanan kanalın adresini buraya bırakıyoruz.

İntikam Ateşi – Naagin Türkçe Dublaj İzle

İntikam Ateşi Naagin 1. Sezon Özeti

Naagins Shivanya ve Shesha, Shivanya’nın yirmi yıl önce Rahejalar ve ortakları tarafından , tüm dünyanın gücüne sahip bir yılan inci olan Naagmani’ye ulaşmak için başarısız bir girişimde öldürülen ebeveynlerinin ölümünün intikamını almaya yemin eden anne kuzenleridir . Bir ev yardımcısı olarak Shivanya, arkadaşı Tanvi ile nişanlı olan büyük oğulları Ritik’i etkileyerek Raheja konağına girer. Sonsuza kadar intikam almak için Rahejas ile kalmak için Shivanya, Tanvi’ye annesi Yamini şeklinde gitmesini söyledikten sonra düğün gününde Ritik ile evlenir ve Tanvi’nin düğünden kaçtığını söyler.

Shivanya intikamını almaya başlar ama aynı zamanda ona aşkını itiraf eden Ritik’e aşık olmaya başlar. Daha sonra, başı belaya girdikten sonra Ritik ile Shivanya’nın formunda yaşarken, Shesha da özel bir çekicilik hisseder ve ona aşık olur. Kız kardeşler, Ritik’in boynunda gizemli bir iz bulur. Daha fazla bilgi edinmek için Shesha, eski bir Naagin olan annesini ziyaret eder ve ona Ritik’in bir Suryavanshi (Naagmani’yi koruyan kabile üyesi) olduğunu söyler. Shivanya ve Shesha, Ritik’in biyolojik babası Suryavanshi klanının Kralı Sangram Singh’i öğrenir.

Şok edici bir vahiy, Yamini’nin aslında Sangram’ın üvey kız kardeşi ve Ritik’in üvey teyzesi olduğu, kocası Ankush (o zamanlar bir bahçıvan) ile birlikte Ritik’in annesini öldürdüğü, onu kaçırdığı ve Sangram’ı yıllardır Naagmani için tutsak tuttuğu ve ayrıca Yamini’nin Shivanya’nın ebeveynlerinin bilinmeyen beşinci katili olduğu ortaya çıkıyor. Shivanya’nın gerçeğini öğrendikten sonra günümüze dönen Yamini, Shesha’nın Ritik’e olan tek taraflı aşkını öğrenir ve onu Shivanya’ya karşı döndürür.

Yamini, Shesha’nın yardımıyla, Shivanya’yı Ankush’un ölümü için çerçeveler, Ritik’i ona karşı kışkırtır, o da Shivanya’nın bir naagin olduğunu öğrenir. Ama Yamini’nin gerçek niyetlerini ve gerçek ebeveynleri hakkında farkına vardığında, Ritik, Shivanya’ya savaş için güçlerini geri vermek için ölen Sangram ile birleştikten sonra, o ve Shivanya aşklarını ve güçlerini kaybetmesine ve normal bir insana dönüşmesine neden olan aşklarını ve mükemmelliklerini itiraf ederler. Naagmani’nin. Shivanya, Yamini’yi öldürür ve intikamına son verir. Shesha, Naagmani’nin düşmanı Mahishmatis klanı ile el ele verir, ancak Shivanya onu yener ve Mahishmatiler, 25 yıldır mahsur kaldıkları için onu kilitler. Shivanya ve Ritik Naagmani’yi korurken , tanrı çifti kutsar. Shivanya hamile.

2. Sezon Özeti

Shivanya, kızı Shivangi’yi hamileliğinin üçüncü ayında dünyaya getirir. Yamini, Mahishmatis’in kraliçesi Avantika tarafından diriltildi.
Shivangi, dul annesi Shivanya ile annesinin geçmişi hakkında hiçbir bilgisi olmayan normal bir insan olarak büyür. Yamini’nin üvey torunu Rocky’ye aşık olur ve Shesha tarafından da sevilir. Shesha, Mahishmatilerin yıllardır içinde sıkışıp kaldığı duvarı kırar. Yamini, Shesha ve Avantika – Mahishmatis’in kraliçesi Shivanya’yı ve Shivangi’yi kışkırtan ailesindeki herkesi öldürür ve annesinin intikamını almaya karar verir. Ailesinin hayatını, Yamini, Shesha ve Avantika’nın gerçekliğini öğrenir.

Shivangi, 25. doğum gününde bir naagin’e dönüşür. Rocky ile evlerine girmek ve düşmanlarını öldürmek için evlenir. Shivangi hafızasını kaybetmiş gibi davranır ve annesini kimin öldürdüğünü bilmez. Yamini ve çete Shivangi’yi yedekler, çünkü onlar için Naagmani’yi sadece o getirebilir . Ayrıca Rocky’yi annesinin katillerinden biri olarak yanlış yorumluyor. Görevinde, Shivanya’nın katilleri tarafından da haksızlığa uğrayan bir naag olan Rudra ile arkadaş olur. Daha sonra Shivangi, Rocky’nin masum olduğunu öğrenir. Rudra gizlice Shivangi’ye aşık olur.

Shivangi, Rudra’nın yardımıyla sekiz katilden dördünü öldürür. Avantika, Rudra’yı öğrenir ve ortağını (Shivangi) ifşa etmediğinde onu öldürür. Perişan Shivangi, Avantika’nın ölüm sırrını öğrenir ve onu öldürür. Avantika’nın ölümüyle Mahishmatis kabilesi de kesin olarak öldürülür.

Nidhi Chachi’nin Shivangi’nin hamile olan tek akrabası Gautami’yi öldüren gizli katil olduğu ortaya çıkar. Shivangi, Nidhi’yi öldürür, ancak kimliği Shesha ve Yamini’ye açıklanır. Shivangi, Shesha’yı Rocky’nin çağırıldığı bir heykele dönüştürür ve Shivangi’ninkiyle ilgili gerçeği keşfeder. Yamini, Shivangi’yi onu öldürdüğünü düşünmesi için kandırır.

Rocky onu cezalandırmaya karar verir ve evliliklerini tamamlayarak Shivangi’nin güçlerini kaybetmesine neden olur, daha sonra Rocky polisi onu tutuklaması için arar.

Shivangi hala bir naagin olduğunu öğrenir ve hapisten kaçar. Rahmetli annesi Takshak klanından bir naagin olduğu için Rocky 27. doğum gününde bir naag’a dönüşür. Yanlışlıkla Takshika’nın yerini alan Shesha’yı serbest bırakır. Shivangi, Rocky’ye Shivanya’nın cinayetiyle ilgili gerçeği gösterir. Birlikte Shesha ve Yamini’yi öldürürler. Daha sonra Rocky, Ritik’in emriyle Shivangi’yi bıçaklayarak öldürür. Shivangi ihanete uğradığını hisseder ve ölümüyle ilgili gerçeği öğrenmek için yemin eder.

3. Sezon Özeti

Naagrani Ruhi, 100 yıl sonra sevgilisi Vikrant ile bir araya gelir ve birbirleriyle evlenmeye hazırlanırlar. Ancak Yuvraj ve arkadaşları Ruhi’yi taciz eder, Yuvraj Vikrant’ı vurarak ölümüne yol açar. Ruhi perişan haldedir ama intikam için yeni bir kimlikle geri dönme sözü verir.

Vishakha Khanna adında zengin bir yatırımcı gibi davranan bir naagin olan Vishakha gelir ve Yuvraj’ı öldürmeye çalışır, ancak hayatta kalmayı başarır. Mahir, Ruhi’nin yeni kimliği ortaya çıkan Bela ile evlenmek zorunda kalır. Vishakha, Bela’nın arkadaşına açıklanır. Bela, Mahir’e aşık olur. Vikrant’ın hayatta olduğu ortaya çıktı ve Naagmani’yi elde etmek için annesi Nidhog klanından Sumitra-Naagrani ile sahte ölümünü planlıyordu . Yuvraj aynı zamanda bir naag ve aynı zamanda planın bir parçası olan Sumitra’nın oğludur. Bela bunu öğrendiğinde kalbi kırılır ve yıkılır. Vishakha, Naagmani için Vikrant’a katılır , ancak daha sonra pişman olur ve Bela’ya geri döner. Vikrant, annesinin şeytani planlarını bırakır ve Bela ile el ele verir. Vikrant, Vishakha’nın sevgisini kabul eder ve evlenirler.

Mahir, Bela’nın kimliğiyle ilgili gerçeği öğrenince yıkılır. Sumitra onu ısırınca hafızasını kaybeder ve Bela’yı unutur.
Bela, Mahir’in anılarını geri getirmek için Naagmani’yi kullanır ve ilişkilerini tamamlarlar . Sumitra, bir iblis çocuğu doğurmak için Bela’yı hamile bırakmaya çalışan Hukkum’dan yardım ister. Vishakha Yuvraj’ı öldürür, Bela’nın yerini alır ve birkaç saniye içinde büyüyen ve Hukkum’u öldüren Taamsi’yi doğurur. Bela, Mahir’e çocuklarına hamile olduğunu açıklar. Taamsi, Bela, Mahir’i öldürür ve Naagmani’yi alır, ancak ona yapılan saldırıdan kurtulan ve o zamandan beri ortadan kaybolan Mahanaagrani Shivangi tarafından lanetlenir.
Bela, Shravani olarak reenkarne olur ve Mahir, Mihir olarak reenkarne olur, birbirleriyle birleşirler. Vikrant, Taamsi ve Sumitra tarafından öldürülür. Shivangi’nin hikayesini öğrenen Shravani, Ritik ve Rocky’yi tapınağa yönlendirir ve Naagmani’nin lanetini kaldırmak için şimdi Mahanaagrani olan Shivangi’yi arar .

Ölmeyen Yamimi, Naagmani’yi satın almak için geri döndüama Shivangi tarafından bir kez daha öldürülür ve cehenneme gönderilir. Shesha’nın saldırıdan nasıl kurtulduğu, Shivangi’yi Rocky ve Ritik şeklinde iki başlı bir naagin (ku-sarp) olduğu için öldürdüğü ortaya çıkıyor. Shesha, annesinin ku-sarp boyunun kralına aşık olduğunu ve kendisinin doğduğunu anlatır. Babası Sheshnaag klanı tarafından öldürüldü ve annesi oradan sürüldü. Shivanya bunu bilmiyordu ve Shesha, Shivanya yüzünden Sheshnaag klanına saldırmak istemedi, ancak Shivanya’ya karşı geldiğinde Sheshnaag klanına da karşı çıktı. Shesha, ikizini Shivangi ve Rocky’yi kandırmak için planladı, sonra Shivangi’yi ku-sarp formundan birinde öldürdü, böylece Suryavanshi klanı sona erdi. Ritik hala hayattaydı ama Shesha’yı kabul etmediği için tapınağın bodrumunda mahsur kaldı. Aşkı ve daha sonra Rocky’yi de aynı nedenle orada tuzağa düşürdü. Ritik ve Rocky, Mihir tarafından kurtarılır. Suçlarından kurtulan Ritik ölür ve Shivanya ile birleşir, Rocky ve Shivangi birlikte yeni bir hayata başlar. Shravani Sumitra, Taamsi ve Shesha’yı öldürür.Naagmani önümüzdeki 50 dolunay boyunca güvende. Shravani Mihir ile evlenir ve evliliklerini tamamlarlar .

Vishakha’nın, başından beri Bela/Shravani’ye ihanet eden, 50 dolunaydan sonra Naagmani’yi almaya yemin eden iki başlı bir naagin (ku-sarp) olduğu da ortaya çıkar.

4. Sezon Özeti

Geçmişte bir yerde, bir naagin prensesi olan Manyata, bir insan olan Keshav ile evlenir, böylece gücünü kaybeder ve Nayantara’yı doğurur. Keshav, Parekh ailesinin altı üyesi tarafından öldürüldü. Manyata kaçar ve kocasının cinayetinin intikamını almak için kızının 25. doğum gününü bekler. Ashlesha Nakshatra laneti nedeniyle, o ve kızı güçlerini geri kazanmak için 25 yıl beklemek zorundadır.
Parekh ailesi hala naagin’in hayatta olmasından ve intikam için geri dönmesinden korkmaktadır. Manyata, kızı Nayantara’nın 25. doğum gününü bekliyor.

Dev Parekh Katar’dan Hindistan’a döner, çocukluk arkadaşı Brinda ile tanışır ve ona aşık olur. Nayantara, naagin güçlerini almak için bekler, ancak güçler, daha sonra doğumda Nayantara ile değiştirildiği ortaya çıkan Brinda’ya gider. Nayantara, Brinda’nın bir naagin ve aynı zamanda Manyata’nın gerçek kızı olduğunu keşfeder. Nayantara kıskanır ve Brinda’yı öldürmeye çalışır. Bu arada, Parekh ailesi Nayantara’nın Manyata’nın kızı olduğunu yanlış anlar ve Nayantara’nın bir naagin olduğunu düşünürler.

Vrushali ve mürettebat, oğullarını Nayantara’yı öldürmeleri için gönderirler, bu sırada Brinda’nın rahip olan üvey babasının yardımıyla Manyata’yı öldürmeye çalışırlar. Manyata güçlerini geri kazanır, onu öldürmek için Laal Tekri Tapınağı’na geldiklerinde Parekh ailesini öldürmeye çalışır, ancak Brinda oraya gelir ve Parekh ailesi kaçar.

Vishakha, Naagmani için geri döner ve Parekh ailesinin oğullarından kaçmasına yardım etmek için Nayantara kılığına girer. Manyata ve Brinda yeniden bir araya gelirler, Brinda önce Manyata’ya inanmaz ama Nayantara’nın ölümüne tanık olduktan sonra Brinda babasının, babasının ailesinin ve Nayantara’nın ölümünün intikamını alacağına yemin eder. Brinda Dev ile evlenir.

Vishakha döner, Naagmani’yi yakalamak için Nayantara’yı kurtarır , çünkü Ashlesha Nakshatra’da doğan insanlar sadece Naagmani’ye dokunabilir, ancak sonunda başarısız olur. Ashlesha Nakshatra’da da doğan Dev, yanlışlıkla Naagmani’ye dokunur ve kafasında saklanır. Öfkelenen ve hayal kırıklığına uğrayan Vishakha, Nayantara’yı bir sütuna hapseder.

Vishakha, Parekh’in evine girer ve Brinda ile Dev arasında yanlış anlamalar yaratır. Daha sonra Dev’in şeklini alır ve Manyata’yı Brinda’nın önünde öldürür, Brinda’nın annesini öldürenin Dev olduğunu düşünmesini sağlar. Brinda, Dev’i ve tüm ailesini öldürerek ailesinin intikamını almaya yemin eder.
Vishakha, ayna cadı Mundika’yı öldürür, gücünü ve kimliğini alır, Nayantara’ya yeni bir yüz verir. Nayantara adını Shalaka olarak değiştirir. Dev ve Shalaka evlenirler. Brinda, Manyata’yı Dev’in öldürmediğini anlar. Shalaka, Mundika’nın Vishakha’nın yeni kimliği olduğunu öğrenir. Shalaka, Vishakha’yı Billi’nin katili olarak göstermeyi başarır ve hapse atılır.

Brinda ve Dev aşklarını itiraf ederler. Dev, Brinda’yı sevdiği için Shalaka’dan boşanmasını ister. Sarpkosh’u ele geçirdikten sonra Shalaka ve Vrushali, Naagmani’yi Dev’den nasıl çıkaracaklarını biliyorlar , sihirli bir şişe kullanarak ruhunu yavaş yavaş oraya emer, onu Brinda’dan ayırmak için kontrol eder. Dev, Shalaka’nın kontrolünde Brinda’yı üvey annesi Swara’yı öldürür, Brinda ve üvey babası Hardik’in düğün gününde intikam almayı planlar. Shalaka’nın kontrolü altında yaptıklarından habersiz olan Dev, Brinda’ya odalarında bir sürpriz planlar, ancak o, Dev’e bir naagin olarak kimliğini açıklar ve ona saldırır, Dev, Brinda’yı bıçakla öldürmeye çalışır ama yapamaz. kafasına bir sopayla vurdu, bilincini kaybetti.

Vishakha gelinin yerini alır, Brinda’nın kılığına girerek tüm Parekh ailesini (Dev’in babası, büyükannesi, Khyati, Rohan, Sparsh, Lilly ve çocuğu hariç) Brinda’nın kılığında öldürür ve Dev’i Naagmani’yi elde etmek için ayırır . Dev, aile üyelerinin ölümünden sonra harap olur ve Brinda’dan onu öldürmesini ister. Naagmani , Dev’in sinirlendiğinde alnında parlar , Brinda Dev’in aynada görmesine izin vermeye çalışır ama o göremez. Brinda, Dev’den Vishakha’nın zehrinden onu kurtarmak ve masum olduğunu kanıtlamak için onunla birlikte Laal Tekri Tapınağı’na gitmesini ister, bundan sonra Dev ne isterse yapabilir, Dev kabul eder ve Brinda ile Laal Tekri Tapınağı’na gider.

Ertesi gün Brinda kendini Laal Tekri Tapınağı’nda değil, Rahasmayee Tapınağı’nda bulur ve ölmekte olan bir Dev’i görünce şaşırır. Bundan sonra Vishakha ve Shalaka tapınağa girer. Brinda, Shalaka’nın yeni bir kimliğe bürünmüş Nayantara olduğunu öğrenir. Shesha ve Naagrani Shravani, Brinda ve Dev’e yardım etmeye gelir. Shalaka Shesha tarafından öldürülürken Vishakha Brinda ve Naagrani Shravani tarafından öldürülür. Dev, Brinda’yı harap halde bırakarak ölür. Naagrani Shravani, Naageshwari – Sarvashreshth Aadi Naagin’i çağırır. Dördü, Dev’den Naagmani’yi almak için Lord Shiva’yı etkilemek için bir tandav gerçekleştirir . Daha sonra Naageshwari, Dev’i canlandırmak için binlerce yıl önce Brinda’ya olan hikayesini anlatıyor.

5. Sezon Özeti

Hikaye 10.000 yıl önce kartalların şekil değiştirme gücüne sahip olduğu, ancak naagların, naaginlerin olmadığı zaman başlar. Kartallar Naagmani’yi elde etmek için yılanlara saldırdığında , Lord Shiva yılanların şekil değiştirme yeteneğini kutsadı ve bu gücü elde eden ilk naagin’i Naageshwari – Sarvashreshth Aadi Naagin olarak adlandırdı. Klanlar arasındaki düşmanlığa rağmen kartalların prensi Akesh Hriday adında bir naag’a aşık olur. Akesh, yılanlara saldırmak ve Naagmani’yi ele geçirmek için plan yapar.. Gücüyle Tapınağa girer ve ordusuyla birlikte Hriday’i öldürür. Ancak, Naageshwari tarafından öldürülür, ardından Lord Shiva tarafından diğer yılanları korumadığı için lanetlenir, ancak 10.000 yıl sonra geri dönmek için nimet alır. 10.000 yıl sonra sevgilisiyle tekrar bir araya gelmek için kendini öldürür. Naageshwari’nin ruhu, lanet yüzünden yıllardır tapınağa hapsolmuştu. Hikayeyi tamamladıktan sonra Dev hayata döndürülür ve Brinda ile tekrar bir araya gelir. İkisi geri döner. Naageshwari’nin ruhu Naagmani’yi Rahasmayee (Gizemli) Tapınağına teslim eder. Lord Shiva’nın durumuna göre, Naageshwari aşk hikayesini tamamlamak için yeniden doğmak zorundadır, ancak tarih bu sefer değişmeye ayarlanmıştır.

Naageshwari yetim Bani olarak reenkarne olurken, Hriday da yetim Jay olarak reenkarne oldu. Akesh, Veeranshu aka Veer olarak yeniden doğdu. Veer, Bani’nin arkadaşı Noor’un evliliğini alt üst eder ve ardından Jay ile kavga eder. Bani onu durdurur ve Veer ona deli gibi takıntılı hale gelir. Veer, Bani’nin sevgisini kazanmayı ve onunla evlenmeyi planlıyor. Jay ve Bani Shiv tapınağına ulaşırlar ve önceki doğumları hatırlarlar ve ikisi de Veer’in aslında Akesh’in yeniden doğuşu olduğunu anlarlar. Veer’in ikiz kardeşi Teer serbest bırakılır ve Jay’i uçurumdan aşağı atar. Bani, Jay’in ölümüne tanık olur ve intikam almak için onun Veer olduğunu düşünerek Teer’i öldürür. Ancak gerçekte, Shukla, Teer’in kimsenin farkında olmadığı hayatını alan kişiydi. Veer kardeşinin ölümünü öğrendiğinde, zorla Bani ile evlenir ve ona işkence edeceğine söz verir.

İkisi de bir aşk-nefret ilişkisine başlarlar; Bani, Veer’i defalarca kışkırtmaya çalışır ama Veer karşılığında onu asla incitmez.

Jay’in hayatta olduğu ve tüm bu süre boyunca Bani’nin güçlerini almak için arkadaşlığını taklit ettiği ortaya çıktı. Jay, Bani için birçok sorun yaratır. Daha sonra Bani’ye Teer’in katili olmadığı ortaya çıktı. Veer’in annesi Chandrakala, Bani’nin Sat Yug’dan en büyük düşmanı olan Maarkat olarak ortaya çıkıyor. Daha sonra Jay’in de onun oğlu olduğu ortaya çıkar. Maarkat, Bani’ye kaybeder. Bani, Veer’e aşık olur ve evliliklerini tamamlarlar .

Jay, güçlerini elde etmek için Chandrakala’yı öldürür. Sonlara doğru Bani ve Veer’in bir Aadi Shaat (ilk vampir) olan erkek bebeği teslim edilir. Bani ve Veer, doğanın kanunlarına aykırı davrandıkları için üzerlerine bir östroid düşerek trajik bir şekilde ölürler. Jay, Aadi Naagin’in güçlerini elde etmek için bebeklerini öldürmeye çalışır ama onun yerine öldürülür. Bani ve Veer’in ruhları birleşir.

6. Sezon Özeti

Hindistan’a karşı komplocular, su kütlelerine zehirli bir sıvı salarak bir salgına neden olan komşu bir ülkenin biyolojik bir savaş başlatmasına yardımcı oluyor. Bir profesör, yirmi komplocuyu yakalamak için Sarvashreshth Shesh Naagin’den yardım ister.

Naagin Mahek, küçük kız kardeşi Sarvashreshth Shesh Naagin Pratha bir işçi olarak Gujral ailesi kardeşleri Rishabh ve Ritesh’in düğününe girerken, sorumlu güvenlik görevlisi gibi davranarak babaları Lalit Gujral’ı, gelinlerin babasıyla birlikte yirmi komplocudan biri olan Lalit Gujral’ı öldürür. Bay Kataria, başka bir komplocu. Ritesh Pratha’ya aşık olur ve Pratha ile evlenmek için Rhea ile düğünü bozar. Rishabh, Pratha’nın niyetinden şüphelenir ve Ritesh’i yükseltir, onun yerine evli Pratha’yı alır. Lalit Gujral yaşıyor, ancak Pratha’yı kandırmak için hafızasını kaybetme numarası yapıyor.

Changistan laboratuvarında yaratılan yapay naagin olan Shanglira, Yamuna nehrinin suyunu zehirlemek için Hindistan’a gelir, Pratha ile savaşır ama Shalaka tarafından öldürülür. Shanglira ölmeden önce zehrini nehre başarıyla sokar. Pratha zehri nehirden emdi.

Flashback, Mahek ve Pratha’nın annesi onlara büyükannelerinin Sarvashreshth Shesh Naagin olduğunu ve torunlarından birinin Sarvashreshth Shesh Naagin olabileceğini ve 21 yaşına geldiğinde sadece Sarvarshreshth Shesh Naag ile evlenebileceğini söyler. Aileleri Mahek’in Sarvashreshth Shesh Naagin olması için ayini gerçekleştirirken, iki adam içeri girdi ve ayini bozdu. Pratha’nın annesi, Mahek esir tutulduğunda Sarvashreshth gücünü elde etmek için Pratha’yı sütü içmeye zorlar, Pratha Mahek yerine Sarvashreshth Shesh Naagin olur. Babaları, anneleri ve küçük erkek kardeşleri, bu iki adamın çıkardığı bir yangında öldü. Şimdiki zamanda, babaları hayatta ve komploculardan biri, Naagmani’yi çaldı ama Pratha geri aldı ve Lord Ram tarafından öldürüldü.
Yash, Pratha’ya kendisinin mukaddes kocası Sarvashreshth Shesh Naag olduğunu açıklar. Pratha yirmi komplocudan altısını öldürmüştü, geri kalanların kim olduğunu biliyor ve onunla evlendikten sonra ona anlatacak. Bunu öğrenen Rishabh, Pratha ile olan evliliğini bozar. Pratha’nın gözyaşları mandap çevresini ateşe verdiğinde, Yash ve Pratha evleniyorlar , bu da Yash’in Rishabh’ı sevdiğini fark etmesini sağlıyor. Yash, Pratha’nın sevdiği kişiyle evlenebilmesi için brahmacharya’yı feda eder ve kabul eder. Yash, Farishta’dan Pratha Sheshnaag ki kitaab’ı vermesini ister.Pratha kitabı okur ve yedinci komplocunun Rishabh’ı öldürmeye çalışacağını ve yedinci komplocudan yeni bir hikayenin başlayacağını öğrenir, Gujral’ın evine döner ve Reem’in Ritesh ile evli olduğunu, Rishabh’ın Reem ile evlenmediğini öğrenir. Pratha’yı seviyor.

Rishabh ve Pratha birbirlerine olan aşklarını ifade ederler, uçan bir dart Rishabh’a çarpar ve o düşer. Pratha, Rishabh’ı zehirli bir okla vurulduktan sonra kurtarırken, Seema onları balayına Dehradun’a gönderir. Şok edici bir olayda Pratha, Rishabh’a saldırdığında ve onunla yüzleştiğinde Seema’yı yakalar. Seema’nın yedinci komplocu olduğu ortaya çıkar. Seema, Rishabh’ı öldürmeye çalışır. Seema’nın Rishabh’ın gerçek annesi olmadığı ortaya çıkıyor. Seema daha sonra geçmişte Mahek ve Pratha’nın annesi tarafından saklanan Pratha’dan Amrit Kalash’ı almaya çalıştı. Seema, Amrit Kalash’ı Pratha’dan Rishabh’ı zehirleyerek ve Pratha’ya şantaj yaparak aldı. Rishabh, Seema’nın gerçeğini öğrendi. Seema daha sonra Amrit Kalash kullanarak Yamuna nehrini zehirlemeye çalıştı ama bunun yerine Yamuna nehrini ve tüm Hindistan’ı salgından kurtardı ve daha sonra Mahek’in zehir şişesini daha önce amrit(iksir) ile değiştirdiğini öğrendi.Pratha, Sheshnaagin güçlerini kullanarak Rishabh’ı kurtardı.Seema denedi Pratha’nın gerçeğini Rishabh’ın önünde ortaya çıkarmak için ama çatıdan düştü ve doktor daha sonra Seema’nın komada olduğunu ortaya çıkardı. Daha sonra Pratha, aşkı için Shesh Naagin’den normal bir insan olur ve Mahek’in antagonist olduğu ve Pratha’yı bıçakladığı ortaya çıkar. Diğer tüm çocuklar (Rishabh ile birlikte) oraya ulaşır ve Pratha, Samayra’yı öldürmekten tutuklanır. Mahek daha sonra Pratha’yla hapishanede tanıştı ve asıl amacının Sheshnaagin olmak olduğunu açıkladı çünkü onun kaderi, yanlışlıkla Sheshnaagin olan Pratha’nın değil Sheshnaagin olmaktı.

Dizide Yer Alan Bazı Oyuncular

Mouni Roy
Naagin, Shivangi Rocky Nikhunj /Shivanya Ritik Singh Raheja

Tejasswi Prakash
Pratha Gujral

Adaa Khan
Shesha

Sudha Chandran
Yamini Singh Raheja

Surbhi Chandna
Bani

Arjun Bijlani
Rithik Ankush Raheja

Surbhi Jyoti
Bela/ Shravani

Mahek Chahal
Mahek/ Hina

Nia Sharma
Brinda

Urvashi Dholakia
Urvashi Kataria

Kinshuk Mahajan
Rudra

Anita Hassanandani Reddy
Vishaka Khanna

Sharad Malhotra
Veeranshu Singhania

Karanvir Bohra
Rocky Nikhunj

Karishma Tanna
Naag-Rani Ruhi

Jasmin Bhasin
Nayantara

Manish Khanna
Akhilesh

Aashka Goradia
Rani Avantika

Pyumori Mehta Ghosh
Nidhi Nikanj

Hina Khan
Naageshwari

Vishal Puri
Vikram

Indresh Malik
Manav Nikunj

Rashami Desai
Shalaka

Rajat Tokas
Kabir

Rakshanda Khan
Sumitra

Abhishek Verma
Ritesh Gujral

Shirin Sewani
Alia Mehra

Manit Joura
Professor

Vijayendra Kumeria
Dev

Amrapali Gupta
Rani

Siddharth Shivpuri
Angad Raheja

Vindhya Tiwari
Takshika

Vimarsh Roshan
Viren Raheja

Kamalika Guha Thakurta
Guru Maa

Bakul Thakker
Lalit Gujral

Gunjan Walia
Chhaya Raheja

Mohit Sehgal
Jai Mathur

Aishwarya Khare
Meera Singhania

Rohan Gandotra
Anshuman

Mazher Sayed
Suri

Aakash Talwar
Tapish Singhania

Reema Worah
Radha Gujral

Sayantani Ghosh
Manyata

Mahira Sharma
Jamini

Sharika Raina
Amrita Raheja

Mohit Malhotra
Hriday

Pearl V Puri
Maahir Sehgal

Karuna Verma
Ramya Mathur

Anjum Fakih
Noor

Shivani Gosain
Ritu Sharma