Dizi Haberleri

Bozkır Aslanı Celaleddin Dizisi Konusu Ve Oyuncuları!

Yeni dizi Bozkır Arslanı Celaleddin dizisi çok yakında atv ekranlarında izleyici ile buluşacak. Sizler için dizinin konusu ve oyuncuları hakkında bilgilendirici bir yazı ve video hazırladık. Oyuncu kadrosu içerisinde bulunan isimlerden bahsettik. Dizi ile ilgili birçok ayrıntıya yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Konusu

Bozkır Arslanı Celaleddin dizisi Harzemşahlar Devleti’nin son lideri Celaleddin Harzemşah’ın hayatını anlatıyor.
Celaleddin Harzemşah yenilmez hükümdar Cengiz Han’ın ordularını üst üste mağlup edip, Moğol ordularının yenilemeyeceği efsanesini yerle bir eden, gerçek bir kahraman ve devlet adamıdır.


İslam dünyasını içine sürüklendiği büyük bir iç savaş ve kaostan çıkarıp birleştirmeye çalışan, dünyayı kasıp kavuran Moğollara ilk mağlubiyeti tattıran ve onların yenilmezlik efsanesini yerle bir eden “Bozkır Arslanı Celaleddin”in hikayesini anlatan dizinin yapım ve proje tasarımı Mehmet Bozdağ’a ait.

Cengiz Han’ın “Keşke böyle bir oğlum olsaydı” diyerek saygısını dile getirdiği tek hükümdar olan, cesaretin ete kemiğe büründüğü, onurlu savaşçı Celaleddin Harzemşah’ın efsanevi hikayesinin anlatıldığı “Bozkır Arslanı Celaleddin” Türk-Özbek ortak yapımı çok önemli bir dizi.

Büyük Emek Harcandı

Dizinin çekimleri yapılmadan önce değişik ülkelerden tarihçiler ve bilim adamları tarafından Celâleddin Harezmşah’ın biyografisi ve o dönemde meydana gelen olaylar incelendi. Sonrasında dizinin senaryosu titizlikle hazırlandı.
Savaş sahnelerinin yoğunlukta olduğu dizi için oyuncular birçok eğitime tabi tutuldu.
Kusursuz bir dizi ortaya çıkarabilmek için çok yoğun çaba harcandı.
Yapımcılar, yönetmenler, senaristler, tarihçiler, danışmanlar, sanatçılar, sanat yönetmenleri, mimarlar ve kostüm tasarımcıları arasında yoğun bir işbirliği sağlandı.
1.200 kişinin set inşaatında çalıştığı dizide 500 kişilik bir ekiple çekimler gerçekleştirildi.
Dizinin sadece animasyon efektlerini hazırlayabilmek için bile Türkiye, İngiltere, Hindistan ve Malezya’dan tam 200 kişilik bir ekip kuruldu.
Ülkede 200’den fazla terzi dizi için kostümler hazırladı.

Oyuncu Kadrosu

Genel yönetmenliğini Metin Günay’ın, yönetmenliğini Kazakistanlı Nurgissa Almurat’ın yaptığı dizi Özbekistan’da Milly TV kanalında
60’ar dakikadan oluşan bölümler halinde toplamda 13 bölüm yayınlandı ve büyük ilgi gördü.
Halen de pazar günleri Mendirman Jaloliddin ismi ile ülkede yayınlanmaya devam ediyor.

Türkiye’de de atv ekranlarında yayınlanmaya başlanan dizinin oyuncu kadrosu oldukça kalabalık.
Başrollerde Emre Kıvılcım, Özbekistanlı Yulduz Radjova, Rano Shodiyeva, Rayxoun Ulesanova, Tohir Saidov, Saide Rametova, Gülenay Kalkan Ünlüoğlu bulunuyor.
Ayrıca Türkiye’den Cemal Hünal, Sezgin Erdemir, Ferhat Yılmaz, Kaan Yalçın gibi isimler de oyuncu kadrosunda yer alıyor.

Bozkır Aslanı Celaleddin Konusu Ve Oyuncuları | Yeni Dizi https://youtu.be/sIIHkfkkw7s