Yeni Yarışma Şef Akademi Çok Yakında Başlıyor!

Şef Akademi hangi kanalda başlayacak? Ne zaman başlayacak? Şef Akademi’ye nasıl başvurulur? Şef Akademi yarışmacıları kimler? Tüm bu soruların cevapları ve ayrıntılar yazımızda. Yeni ayrıntılar geldikçe yazımızı güncellemeye çalışacağız.

Son zamanlarda yemek yarışmaları dünyada ilgi görmeye devam ediyor. Ülkemizde de zaman zaman çeşitli televizyon kanallarında yeni yarışma programları yayınlanıyor. Yine de birçoğunun yüksek reyting aldığı söylenemez. Şimdi yeni bir yemek yarışması programı daha başlıyor. Yarışmanın ismi ‘Şef Akademi’ ve yakın zamanda FOX TV ekranlarında yerini alacak.

Jüri Üyeleri Kimler? Sunucusu Kim?

MasterChef Türkiye programının gördüğü büyük ilgi sonrasında bir kaç yemek yarışması denendi ancak bu programlar pek başarılı olamadılar. TV8 ekranlarında iki senedir süren program şu ana kadar büyük ilgi gördü. Yine de şunu da belirtmek de fayda var. İlk sene yapılan yarışmadaki verilen tarifler ve eğitimlerle ikinci senede verilenler neredeyse tamamen aynıydı. Bu sene de o şekilde olursa MasterChef reyting kaybına uğrayabilir ve yeni yarışma programı Şef Akademi için bir şans doğabilir.

Bu tip yarışmalarda yarışmacılar gerçekten de çok önemli yer tutuyor ancak jüri üyeleri neredeyse programın bel kemiğini oluşturuyor. Şef Akademi yarışma programının sunucusu ve jüri üyeleri belli oldu. Jüride Ayhan Sicimoğlu, Ali Ronay ve Arda Türkmen bulunuyor. Programın sunuculuğunu Öykü Serter yapacak. Bu isimlere bakıldığında gerçekten de ilgi görmesi muhtemel bir program gibi duruyor ancak şimdilik bir tahmin yapmak elbette ki anlamsız ve de zor.

Yarışmacılar Kimler?

Programın yarışmacıları henüz netleşmedi. İsimlerinin netleşebilmesi için önce seçmelerin yapılması gerekiyor. Seçmelere katılmak oldukça kolay fakat ana kadroya girebilmek elbette ki kolay olmayacaktır. Yarışmaya katılmak isteyenler için FOX Tv resmi internet sitesinde bir başvuru ekranı açıldı. Buradaki sorulara cevap vererek ve fotoğraf göndererek sizler de şansınızı deneyebilirsiniz.

Nasıl Başvurulur?

Aşağıdaki adres aracılığı ile başvuru ekranına ulaşabilirsiniz. Aklınıza takılan soruları yorum bölümünden iletebilirsiniz. Yarışma ile ilgili görüş ve önerilerinizi dile getirebilirsiniz. Şimdiden başvuran herkese bol şans ve başarılar dileriz…

FOX’tan Yepyeni Yarışma: Şef Akademi!
Kıyasıya rekabetin yaşanacağı yeni yemek yarışması ”Şef Akademi” yakında FOX ekranlarında!

Yapımını Provizyon Medya’nın, sunuculuğunu Öykü Serter’in üstlendiği ve FOX izleyicisiyle buluşmaya gün sayan yeni yarışma programı “Şef Akademi”nin hazırlıkları son hız devam ediyor.

Şef adayları arası büyük rekabet!

Yüzlerce başvuru arasından “Şef Akademi” finalisti olan on beş yarışmacı, Türkiye’nin ünlü şefleri Arda Türkmen, Ali Ronay ve eşsiz yemek kültürüyle gurme ve gezgin Ayhan Sicimoğlu karşısında yemek konusundaki kabiliyetlerini sergilerken, hem bireysel hem de ekip olarak birbirleriyle kıyasıya rekabette olacaklar.

Yayınlandığı ilk hafta üç akşam üst üste ekrana gelecek “Şef Akademi”de gerçekleşecek elemelerin sonunda akademiye kabul edilen on beş yarışmacı, üçer kişilik takımlar oluşturacaklar.

Yarışmanın perde arkası ”Şef Akademi Doğada” programında!

“Şef Akademi” programında birbirleriyle yarışan şef adayları hafta içi her gün gündüz kuşağında yayınlanacak “Şef Akademi Doğada” programında da ayrı bir rekabet içinde olacaklar.

Yarışmacılar “Şef Akademi Doğada” kapsamında, eleme geceleri için koruma kazanacakları ve birçok farklı avantajlara sahip olacakları yarışlara katılacak, eleme gecelerinde de etaplarda bireysel ve takım oyunlarıyla yarışacaklar.

Programda “Şef Akademi” yarışmacıları, doğal tarımın yapıldığı ve sürdürülebilirliği benimseyen “Şefköy” adı verilen ekolojik olarak tasarlanmış alanda hem birbirleriyle yarışıp hem de doğayla iç içe keyifli bir hafta geçirirken, izleyiciler de yarışmanın perde arkasına şahit olacaklar.

Heyecanın eksilmediği “Şef Akademi” ve “Şef Akademi Doğada”, Haziran’da FOX’ta!

Yarışmaya başvuru yapmak için tıklayın!

http://www.fox.com.tr/Sef-Akademi/ekstra/43/Basvuru-Formu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.