Dizi Haberleri

Balkan Ninnisi Konusu – Oyuncuları Ve Karakterleri – Nerede Çekiliyor?

Balkan Ninnisi dizisi konusu ne? Oyuncuları kimler? Ne zaman ve hangi kanalda başlayacak? Nerede çekiliyor? Yapımcısı kim? Yönetmen ve senaristi kim? Dizinin hikayesi, konusu neyi anlatıyor? Tüm bu soruların cevaplarını içeren bilgilendirici bir yazı hazırladık. Balkan Ninnisi oyuncuları ve canlandırdıkları karakterler merak ediliyor. Yazımızın içinde sizler için listeledik. Ayrıca dizinin sosyal medya hesaplarına da yazının alt kısmından erişebilirsiniz. İşte Balkan Ninnisi dizisi hakkındaki tüm detaylar!

Balkan Ninnisi Nerede Çekiliyor?

TRT 1’in yaz sezonunda ekrana getireceği en iddialı yapımlardan “Balkan Ninnisi” dizisinin çekimleri, 15 Mayıs Cumartesi günü Üsküp’te başlamıştı. Çekimler için Makedonya’ya giden dizi ekibi ilgi odağı olmuştu. Filmin başrol oyuncusu Erdal Özyağcılar, Üsküplülerin sevgi yağmuruna tutulmuş, Üsküp’teki Türk Çarşısı’ndaki esnaflar, alışveriş yapan Üsküplüler ve turistler Özyağcılar’la hatıra fotoğrafı çektirmek için sıraya girmişti. Dizi, bir Osmanlı Konağı’nda çekiliyor.

Balkan Ninnisi Konusu

Balkan Ninnisi, Vardar Nehri’nin ikiye böldüğü, Taş Köprü’nün birleştirdiği, Makedonya’nın başkenti Üsküp’te geçen bir aşk hikayesini anlatıyor.

“Balkan Ninnisi”, tam 600 yıl Osmanlı şehri olarak kalmış, bir tarafında Türk ve Arnavutların diğer yanında Makedonların yaşamlarını sürdürdüğü Üsküp’te, farklı milletlere mensup iki gencin, sevdaları uğruna imkansızı başarmak için verdikleri mücadelenin öyküsünü anlatıyor.
Dizide önceden hayatları kesişen, kaderin cilvesi olarak tarihi bir konakta buluşan Türk ve Makedon aileler ile birbirini ölesiye seven iki gencin yaşamlarından kesitleri gözler önüne serilecek.

Balkan Ninnisi Oyuncuları

Balkan insanının samimi, son derece içten ve neşeli öykülerini anlatan dizi, usta oyuncu kadrosuyla dikkat çekecek. Sanat dünyasının usta isimleri Erdal Özyağcılar ve Özlem Türkad’ın, başrolleri Emre Bey ve Merih Öztürk’le paylaştığı dizide, Hakan Boyav, Can Kolukısa, Suzan Akbelge, Sarp Bozkurt, Gözde Çığacı, Deniz Gürkan, Emine Halil, Burak Rahman, Süleyman Kara, Kaan Turgut ve Erman Saban rol alıyor.

Oyuncu Kadrosu Ve Karakterler

Erdal Özyağcılar – Süleyman
Özlem Türkad – Neriman
Merih Öztürk – Jovanka
Emre Bey – Ertan
Gözde Çığacı – Gülsüm
Hakan Boyav – Daniel
Deniz Gürkan – Gülbahar
Erman Saban – Hayati
Sarp Bozkurt – Arif
Süleyman Kara – Mustafa
Mustafa Jašar
Kaan Turgut – Pavel
Bedija Begovska
Elyesa Kaso

Yönetmeni Yapımcısı Senaristi Müziği

“Balkan Ninnisi”nin yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca üstleniyor. Senaryosunu Uğur Uzunok’un kaleme aldığı “Balkan Ninnisi”, yüzyıllardır nesilden nesile geçen ve çok sevilen Balkan ezgileriyle Türk eserlerini aynı potada buluşturuyor. Dizi, müzikleriyle de ilgi odağı olacak. “Balkan Ninnisi”nin müziklerini Alper Atakan yapacak. Yapımcılığını Uğur Uzunok ile Yalçın Arı’nın üstleneceği Balkan Ninnisi dizisinin tanıtım fragmanı videoları da yayınlandı.

Balkan Ninnisi Sosyal Medya Hesapları

Twitter https://twitter.com/BalkanNinnisi

İnstagram https://www.instagram.com/balkanninnisitrt/

YouTube https://www.youtube.com/channel/UCt_RorOSTPgNe-ZZPfFvbMw

Balkan Ninnisi Fragman