Masumlar Apartmanı Oyuncuları! 41. Bölüm İzle – 42. Bölüm Fragmanı

Masumlar Apartmanı dizisi yeni sezon bölümleri ile devam ediyor. Son ve yeni bölümü kaçıran izleyiciler full ve tek parça halinde diziyi izleyebilmek için arama motorlarında aramalar yapıyor. Peki Masumlar Apartmanı 41. bölüm nasıl izlenir? 41. Bölümü ile TRT 1 ekranlarında yayınlanan dizinin 42. Bölüm fragmanı da merakla bekleniyor. Masumlar Apartmanı oyuncuları kimler? Dizi hangi gün ve ne zaman yayınlanıyor? Bu soruların cevaplarına ulaşabileceğiniz yazı yayında!

Masumlar Apartmanı Oyuncuları Ve Konusu

Masumlar Apartmanı, yapımcılığını OGM Pictures’ın ve senaristliğini Deniz Madanoğlu ile Rana Mamatlıoğlu’nun üstlendiği, psikolojik ve drama türündeki Türk televizyon dizisidir. Başrollerini; Ezgi Mola, Birkan Sokullu, Merve Dizdar ve Melisa Şenolsun paylaşmaktadır. Dizi 15 Eylül 2020 tarihinde TRT 1’de yayımlanmaya başladı. Dizinin yönetmen koltuğunda Çağrı Vila Lostuvalı ve Çiğdem Bozali oturmaktadır.

Oyuncular Ve Canlandırdıkları Karakterler

Safiye Derenoğlu (Ezgi Mola)

Safiye Derenoğlu (Ezgi Mola) : Hikmet ile Hasibe’nin ilk çocuğu ve ilk kızı, Gülben, Han ve Neriman’ın ablasıdır. Annesinin baskıları ile büyümüştür. Naci’ye aşıktır. Temizlik konusunda aşırı titizdir. Sevmediği herkese lakap takmaktadır kendine “Deli Dudu” der, dışarıdan sert ve duygusuz biri olarak gözükür ancak oldukça duygusal biridir. Aşırı korumacıdır.

Han Derenoğlu (Birkan Sokullu)

Han Derenoğlu (Birkan Sokullu) : Hikmet ile Hasibe’nin üçüncü çocuğu ve tek erkek çocuğudur. İnci’nin eski eşi, Safiye ile Gülben’in kardeşi, Neriman’ın abisidir. Annesinin baskısı ile yurtta büyümüştür. Babasının şirketinin Ceo’ sudur.

Gülben Derenoğlu (Merve Dizdar)

Gülben Derenoğlu (Merve Dizdar) : Hikmet ile Hasibe’nin ikinci kızıdır. Safiye’nin kardeşi, Han ve Neriman’ın ablasıdır. Annesinin baskıları ile büyümüştür. Esat’a aşıktır. Hayalperest, hassas ve duygusal biridir.

Rüya (Melisa Şenolsun) : Esra’nın kuzenidir.

Rüya (Melisa Şenolsun) : Esra’nın kuzenidir.

Masumlar Apartmanı 41. Bölüm İzle

Aşağıdaki adresten tam ve kesintisiz şekilde son bölümü izleyebilirsiniz.

Masumlar Apartmanı Full İzle

Masumlar Apartmanı 42. Bölüm Fragmanı

Masumlar Apartmanı 42. Bölüm Fragmanı

Aile, Han’ın eve dönüşünün mutluluğunu yaşarken Gülben ve Esat’ın evlilik kararıyla tatlı bir telaş başlar. Hikmet, en kısa sürede Esat’ın ailesini alıp usulüne uygun şekilde Gülben’i istemeye gelmeleri konusunda diretir. Safiye hem eve yabancıların girecek olmasının stresini yaşar hem de o kadar kısa sürede evi nasıl hazırlayacaklarının derdine düşer. Rüya ise Han’la karşılaştıklarında Anıl’ın ona her şeyi anlattığından emin olur ve o umutsuzlukla Han’a önemli bir itirafta bulunur. Han’ın, Rüya ve annesinin konuşmalarına tanık olmasıyla öğrendikleri ise Rüya’ya bakışını değiştirir. Sonunda isteme günü gelir çatar. Gülben, o akşamı kazasız belasız atlatabilmek için hiç olmayacak bir plan yapar ancak bu plan onu daha da zora sokacaktır. Gerçek hayatların, iç acıtan hikayelerinden uyarlanmış bir başyapıt olan “Masumlar Apartmanı” yeni bölümleriyle her salı 20.00’de TRT 1’de!

Onur Güvenatam tarafından yaratılan dizi İstanbul’da aynı evde yaşayan dört kardeşin psikolojik durumunu ve etraflarındaki hayatı konu alır. Dizi, Gülseren Budayıcıoğlu’nun 2004 yılında yayımlanan Madalyonun İçi romanının “Çöp Apartman” bölümünden uyarlanmıştır.

Dizinin Yapımcısı Onur Güvenatam, Uygulayıcı Yapımcısı Ayşıl Tay Balcı, Yönetmenleri: Çağrı Vila Lostuvalı ve Çiğdem Bozali’dir. Senaryosunu Deniz Madanoğlu ve Rana Mamatlıoğlu yazmaktadır. Dizinin senaryosuna danışmanlık yapan uzmanlar: Psikiyatrist Dr. Gülseren Budayıcıoğlu, Uzman Psikolog Ayşenur Güngör, Uzman Psikolog Pınar Daldikler ve Yağmur Artukmaç’tır. Dizinin senaryolaştırıldığı eser Gülseren Budayıcıoğlu’na aittir.

Dizinin görüntü yönetmeni Özgür Demir, Sanat Yönetmeni Amber Derya Doğan, Kurgu Yönetmeni Emrullah Hekim’dir. Dizinin müziklerini Alp Yenier hazırlamaktadır. Dekor Tasarım Sorumlusu Murat Güney, Yapım Sorumlusu Samet Kayabaşı, Mekan Sorumlusu Mustafa Güneş, Yapım Amiri Erdal Özenç, Yapım Koordinasyon Sorumlusu Münevver Gani, Reji Koordinasyon Sorumlusu Aslı Özköroğlu’dur.

Nerede Çekiliyor?

Dizide ana mekân olarak kullanılan apartman İstanbul Beyoğlu’nda yer alan Temel Apartmanı’dır. Han’ın ofisi olarak geçen mekân ise İstanbul Büyükçekmece’de yer alan ve yapımı 2020’de tamamlanan Antik Dantel HQ/ Showroom’dur.

1. Sezon Özeti

Gülben ve Safiye obsesif davranışları olan iki kardeştir. Özellikle Safiye annesinin üzerinde yarattığı olumsuz rol modelliğin etkisindedir, davranışlarının arkasında bu neden yatmaktadır. Han ise kardeşlerin babalarıyla birlikte yaşadığı evde tek erkek kardeştir. Han’ın hayattaki temel amacı sadakat duyduğu ailesini kollamaktır. Ancak Han’ın hayatı İnci’yi gördükten sonra değişecektir. Ona aşık olacak ve beraber mutlu olma amacı güdecektir. Han, tıpkı üç kardeşi gibi muhtelif davranış bozuklukları olan bir karakterdir, çocukluk travmaları onu çöp karıştırma ve biriktirmeye iterken öfke kontrolünde yaşadığı sorunlar “sahiplenme” ve cinsiyetçi davranışlar ekseninde İnci’ye karşı olan tavırlarında belirginleşecektir. Ailenin en küçük kardeşi Neriman ise günlük yaşamında ve ailesinde yaşadığı problemlerden etkilenmektedir. Onun okuldan edebiyat öğretmeni olan Naci ise ablası Safiye’nin eski sevgilisidir. Safiye’yi unutamayan Naci, aile apartmanının karşısındaki otele yerleşecektir. Radyocu olan İnci, kardeşi ve dedesiyle beraber yaşamaktadır, bir kaza sonrasında tanışıp evlendiği Han’ın aile apartmanına tesadüfi bir şekilde taşınacaktır. İnci’nin huzursuzluğunun temel nedeni ise hayatındaki erkeklerdir. Babasından nefret eden İnci, kardeşi ve kendisine sahip çıkan dedesine duyduğu sadakat ve vefanın karşısında dedesinin korumacı davranışlarını sineye çekmek durumundadır. Eski nişanlısı Uygar da hayatında sorun yaratan erkekler arasındadır. İnci için Han o güne değin tanıdığı erkekler arasında farklı bir çizgi izlemektedir ve ani evliliği hem bu nedenle hem de ikisi için de hayatlarında sorun olarak gördükleri ailevi durumlara bir cevap niteliğindedir. Ancak Han’ın mansplaining tutum ve davranış farklılıkları İnci’ye onu yeteri kadar tanıyıp tanımadığı sorusunu sıkça sordurmaktadır.

Dizide Han ve İnci’nin yakın arkadaşları Esat ve Esra’dır. Esat Han’ın çocukluk arkadaşıyken aynı zamanda iş arkadaşlarıdırlar ve Han Esat’tan “tek arkadaşım” olarak bahsetmektedir. Esra ise İnci’nin radyodan arkadaşıdır ve beraber radyo yayını yapmaktadırlar. Dizide geriye dönüşler de sıklıkla kullanılarak karakterlerin ruh hâllerinin gelişimi ve yaşadıkları sorunların temellerine atıfta bulunulmaktadır.

2. Sezon Özeti

İnci’nin ölümünün ardından geçen zamanda kimsenin hayatın yeni zorluklarıyla mücadele edecek hali kalmamıştır. Memduh ve Ege birbirlerine ve apartmandakilere destek olmaya çalışırken, Han’ın hastaneden çıktıktan sonra kendini eski hayatına tamamen kapatması Safiye başta olmak üzere herkesi etkiler. Artık evdeki sorunlar içinden çıkılmaz bir hal almıştır. Han’ın durumu, Naci’nin hastalığı Safiye’nin takıntılarını çok daha ileri bir safhaya taşır. Gülben, her zamanki gibi ailesinin yanında olmak için kendi mutluluğundan vazgeçer. Hikmet ise ilerleyen hastalığının etkilerini yaşarken unutkanlığı sebebiyle herkese zor anlar yaşatmaya devam eder. Sonunda bu duruma dayanamayan Neriman ipleri eline alır ve bir adım atar. Ancak apartmana gelen beklenmedik bir misafir işin seyrini değiştirecektir.

Kaynak: Vikipedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.