Tülin Şahin kimdir, nereli, kaç yaşında? Boy Kilo Burcu – Biyografi

Tülin Şahin kimdir, nereli, kaç yaşında? Boy kilo, burcu. Hayatı, hakkında bilgiler içeren biyografi yazısı.

Tülin Şahin, Türk asıllı süpermodel, moda tasarımcısı, televizyoncu ve yazar. 13 Aralık 1979, Odense – Danimarka doğumlu.

Tülin Şahin, Danimarka’nın Odense şehrinde doğdu ve çocukluğunu orada geçirdi. 1995 yılında ‘Supermodels Of Denmark’ adlı yarışmada keşfedildi ve yarı zamanlı modellik yapmaya başladı. 1998 yılında tasarım üzerine eğitim aldığı okulu bitince tasarım kariyeri için 1998 yılında Paris’e gitti. Paris’te modacıların tekrar modelliğe ikna etmesi ile tam zamanlı modellik kariyeri başlamış oldu. Ailesinin memleketi olan Türkiye’ye Zeki Triko ile imzaladığı mankenlik işi için gitti.

Tülin Şahin Nereli?

Ailesi aslen Sivaslıdır ve Danimarka’da yaşamaktadırlar. ABDli Ünlü manken Cindy Crawford’a aşırı benzerliğinden dolayı kendisi hem Türk hem de dünya basınında Sivaslı Cindy olarak anıldı. Ancak o idealisttir ve çalışkanlığı ile bu kalıbın içinde kalmadı, kendi ismini yapmayı başardı.

2009 dan itibaren birçok defa Türkiye Kültür Bakanlığı tarafından tanıtım elçisi atandı. Türkiye Unicef iyi niyet elçisi ve Küresel Vatandaşlık Forumu elçisidir. 2008 yılında kadınlara yönelik Tuliss adlı bir site kurdu. Bunların yanı sıra konsept ve marka danışmanlığı ile birlikte freelance moda editörlüğü de yapmaktadır. Zayıflamak isteyen bayanlara yönelik beslenme ve diyet üzerine Sırlar, Siz Hâlâ Diyet mi Yapıyorsunuz? ve Kral Prens ve Fakir kitaplarını yazmıştır. 1998’de Olacak O Kadar’da ve Tatlı Kaçıklar dizisinde ve 1999’da Gece Şahinleri filminde rol almıştır.

2004 yılında Acun Firarda programında konuk sunucu oldu. 2010 yılından itibaren kesintisiz olarak kendi adı ile anılan ”Tülin Şahin İle Moda” programını yapmaktadır. Karl Lagerfeld tarafından Turkish Beauty/Türk Güzeli olarak adlandırılan Tülin Şahin, İngilizce, Danca, İsveççe, Norveççe, Türkçe, Almanca ve Fransızca olmak üzere yedi dili çok iyi bilmektedir.

Uluslararası kariyeri ve saygın itibarı vardır. O Türkiye’de köklü spor kulübü Fenerbahçe taraftarıdır ve kulübe ait 1907 derneği üyesidir. 2016 yılında 2,50 milyon euroluk sigara reklam teklifini geri çevirdiği ortaya çıktı. O sigara ve alkole karşıdır. Türkiye Sağlık Bakanlığı ve Yeşilay ile birlikte çalıştı.

Paris Moda Haftası, Londra Moda Haftası, Milano Moda Haftası ve New York Moda Haftası gibi dört büyük moda haftasında görevler aldı. Ralp Lauren, Silk and Cashmere, Hublot, Victoria Secret, Audi gibi daha birçok dünya markası ile çalıştı. Ayrıca Victoria Secret modelidir.
Türkiye Kültür Bakanlığı tarafından Türkiye reklam elçisi seçildi. Global Citizen ForumTürkiye elçisi ve Unicef Türkiye elçisi seçildi.

Tülin Şahin Evli Mi? Eşi kim? Boy Kilo Burcu

Tülin Şahin Yay burcundandır. 1,75 m (5 ft 9 in) boyundadır ve 55 kilodur.
2005 yılında evlendiği yemek şefi ve televizyoncu Mehmet Özer ile 2017 yılında boşandı.
2019 yılında Portekiz asıllı Londra’lı yatırımcı ve ekonomist Pedro de Noronha (d. 1977) ile Lisbon’da sade bir tören ile evlendi. 4 Kasım 2019’da, kızları Siena Leyla dünyaya geldi. Ancak sonrasında çift ayrıldı.
Tülin Şahin sosyal medyada TikTok ve Instagram kullanmaktadır. Bu yazının hazırlandığı sırada mavi tıklı Instagram hesabında 919.000 takipçisi bulunmaktadır. Instagram adresi tulinsahinofficial

Kitapları

Sırlar (Zayıflamak isteyen bayanlara yönelik beslenme ve diyet üzerine)
Kral Prens ve Fakir
Her Daim Fit
Siz Hala Diyet mi Yapıyorsunuz?
81 İl 81 Ünlü 81 Yemek
Top Model Nasıl Olunur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.