MasterChef 2021 Fikret Tuğ Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Hayatı

Yaz aylarının en çok izlenen programlarından birisi olan MasterChef 2021 tüm hızı ile sürüyor. Birbirinden ilginç ve yetenekli yarışmacılar yaptığı yemeklerle öne çıkmaya çalışıyor. Kimisi yarışmacılar da eğlenceli tavırları ile izleyicinin dikkatini üzerine çekmiş durumda. Yarışmaya katılanların hayatları da oldukça merak edilmektedir. En çok merak edilen yarışmacılardan birisi de Fikret Tuğ. Peki MasterChef 2021 yarışmacısı Fikret Tuğ kimdir? Kaç yaşında? Aslen nereli? Ne iş yapıyor? Burcu, boyu ve kilosu kaç? Facebook, İnstagram ve Twitter adresi nedir? Tüm bu soru cümleleri izleyiciler tarafından bugünlerde arama motorlarında yoğun olarak aranmaktadır. Bu yüzden sizler için yarışmacı hakkında bilgiler içeren bir biyografi yazısı hazırladık. Elbette ki zamanla daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. İlerleyen günlerde yeni bilgiler ortaya çıktıkça yazımızı güncelleyebileceğimizi şimdiden hatırlatalım. İşte Fikret Tuğ’un hayatı…

Fikret Tuğ Kimdir? Aslen Nereli?

Fikret Tuğ aslen Gümüşhane’nin Şiran ilçesine bağlı Erenkaya Mahallesindendir. Doğduğundan beri İstanbul Maltepe’de yaşamaktadır.
Üniversiteyi Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Gökçeada Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nde okudu.
9 yaşından beri yemek yapan yarışmacı 2014’ten beri profesyonel aşçılık yapmaktadır.
Ayrıca şu anda Mersin Üniversitesi’nde Beden Eğitimi Ve Spor tezli yüksek lisansını yapmaktadır.
Askerliğini hava savunma askeri olarak 10. Tanker Üst Komutanlığı İncirlik’te yaptı.
İlk elemelere katıldığında bir asker gibi konuşan Fikret Tuğ, MasterChef sayesinde ülke gastronomisine katkıda bulunmak istediğini belirtti.
2019’dan beri ‘gastro kids’ isimli anaokullarında çocuklara mutfak dersleri verdiği projeyi yürütmektedir.
Birinci turda “Ketojenik Çarpıntı” adlı yemeğini yapan Tuğ üç evetle ikinci tura çıkmıştı.
İkinci turda Aramsol ve Mazlum ile birlikte üçlü düelloda yarıştı ve en iyi kavun dolmasını yaparak bir üst tur olan üçüncu tura çıkmayı başardı.
Sosyal medyada genellikle İnstagram kullanan yarışmacının bu yazının hazırlandığı an itibarı ile İnstagram adresinde 2.194 takipçisi bulunmaktadır.

İnstagram Adresi https://www.instagram.com/fikrettug/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.