Kimdir

Burcu Esmersoy boy kilo – Kaç yaşında? Sevgilisi kim? Biyografi

Burcu Esmersoy kimdir, nereli, kaç yaşında? Boy, kilo, burcu. Sevgilisi kim? Hayatı, hakkında bilgiler içeren biyografi yazısı.

Burcu Esmersoy Kimdir? Kaç Yaşında?

Burcu Esmersoy, televizyon sunucusu, YouTuber, model ve oyuncudur.
Tam adı Kamile Burcu Esmersoy.
2 Ekim 1976, İstanbul doğumludur.

Beşiktaş Lisesi ve ardından İstanbul Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü’nden mezun oldu. New York Üniversitesi’nde “Hospitality, Tourism and Sports Management” eğitimi aldı. 1997 yılında katıldığı güzellik yarışmasında “Miss International” seçilerek Türkiye’yi Japonya’da temsil etti ve “Dostluk Güzeli” oldu. 1998 yılında Günel Zeynalova-Didem adlı klipte Didem karakterinde oynamıştır.

Kanal D’de çocuk programları yapımcılığı ve program sunuculuğu yaptı. Dialog Spikerlik ve Sunuculuk Okulu’nu derece ile bitirdi. 2000 ile 2005 yılları arasında CNN Türk’te spor departmanında dış haber editörlüğü, muhabirlik ve spor spikerliği yaptı. Formula 1 yarışlarını yerinde takip etti ve programlar yaptı. 2010 yılında vizyona giren Romantik Komedi filminde küçük bir rol oynadı. 2014 yılında TV8’de yayın hayatına başlayan Ver Fırınada ve 2015 Mart ayında başlayan Komedi Türkiye isimli programı ve 2017 yılında Dünya Güzellerim adlı programı sundu.

2006 yılının Nisan ayında NTV’de “Spor Servisi” programının sunuculuğunu yapmış olup NTV Spor kanalında da programları vardır. 2012 yılında Survivor Ünlüler Gönüllüler yarışmasında da sunuculuk yapmıştır. Popstar 2013 programında sunuculuk yaptı.

Günümüzde makyajdan spora, çok özel tariflerden en son yeniliklere uzanan geniş yelpazesiyle her cumartesi Star TV’de ekrana gelen Burcu ile Hafta Sonu programını sunmaktadır. Ayrıca Evo Otomobil dergisinde ve NYC dergisinde yazıları yayınlanmakta olan Burcu Esmersoy çok iyi derecede İngilizce ve İtalyanca biliyor.

Aslen Nereli? Sevgilisi

Anne ve babası (Timur Esmersoy) boşanmıştır. Çerkes kökenlidir. Dede tarafından Mısırlı, babaanne tarafından Çerkestir. Müge Esmersoy kardeşidir. Burcu Esmersoy, 28 Şubat 2006 tarihinde Ferrari’nin Reklam Pazarlama ve Sponsorluk Müdürü Massimo Cusimano ile İtalya’da bir kilise nikâhı yaptı, evlilikleri 2 yıl sürdü. 2018 yılında Berk Suyabatmaz ile evlendi 2019 yılında boşandı. Burcu Esmersoy, son olarak yazılımcı sevgilisi Nazım Akmandil ile birlikte mutlu bir birliktelik sürüyor.

Boy Kilo Burcu

Dans etmeyi çok sevdiğini ve en sevdiği dans parçasının Dennis Ferrer’in Touched The Sky olduğunu Ayşe Arman’la yaptığı söyleşide belirtmiştir.
Burcu Esmersoy, Terazi burcundandır. 174 cm. boyundadır ve 58 kilodur.

Burcu Esmersoy sosyal medyada çok büyük kitleler tarafından takip edilmektedir. Bu yazının hazırlandığı sırada mavi tıklı Twitter hesabında 2 milyon 300 bin takipçisi, Instagram hesabında 4 milyon 200 bin takipçisi, Facebook sayfasında 180.000 takipçisi bulunmaktadır. Ayrıca bir de YouTube kanalı vardır. YouTube kanalında 145.000 abonesi bulunmaktadır. Twitter adresi besmersoy Instagram adresi burcues Facebook adresi burcues YouTube Adresi BurcuEs

Oynadığı Diziler

2012 Çocuklar Duymasın Aylin
2011 Dedektif Memoli Zeyno (Zeynep)

BURCU ESMERSOY KİMDİR? https://youtu.be/vUoPLCzEQDQ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir