Dizi Haberleri

Misafir Dizisi Oyuncuları Ve Karakterleri! Oyuncu Kadrosu

Misafir dizisi oyuncuları kimler? Konusu nedir? Dizide hangi oyuncu hangi karakteri canlandırmaktadır? Misafir dizisi saat kaçta ve hangi kanalda yayınlanmaktadır? Misafir Dizisi hangi diziden uyarlama? Gerçek mi? Tüm bu soruların cevapları şu sıralar arama motorlarında yoğun şekilde aranmaktadır. Misafir dizisinin oyuncu kadrosunda hangi isimlerin bulunduğu merak edilmektedir. Bu nedenle sizler için bilgilendirici bir yazı hazırladık. İşte Misafir dizisi hakkındaki tüm ayrıntılar.

Misafir Dizisi Konusu

Misafir, Med Yapım imzalı, ilk bölümü 11 Kasım 2021 tarihinde FOX TV televiyon kanalında yayımlanan, yönetmenliğini Arda Sarıgün’ün yaptığı, senaryosunu Özge Aras Yiğit’in kaleme aldığı, başrollerini Hazal Kaya ve Buğra Gülsoy’un paylaştığı, dram ve aile türündeki Türk televizyon dizisidir. Dizi her Perşembe saat 20.00’de yayınlanmaktadır. “Oasis” dizisinin uyarlamasıdır.

Orijinal dizi olan Oasis dizisi ise 80’ler ve 90’lar arasındaki çalkantılı Güney Kore zamanlarında gençlerin intikam ve cesaret ile hareket etmelerini, her ne pahasına olursa olsun güç ve zenginlik peşinde koşmalarını konu alıyor. Lee Doo Hak (Jang Dong Yoon) , Jeolla Eyaletindeki küçük bir şehirde doğan gen bir adamdır. Zeki ama masum bir genç olmasına rağmen kaderinin getirdiği olaylar kasırgasına kapılır ve kendini bir çatışmanın ortasında bulur. Bir emlak dolandırıcılığına bulaştıktan sonra siyasi bir gangster olur ve hayatını babasının haksız ölümünün intikamını almaya adar.

Türkiye’de yayımlanan uyarlama Misafir dizisinde ise, travmatik bir çocukluk geçirmiş olan genç bir kadın olan Gece (Hazal Kaya) ve eşini yeni kaybetmiş üç çocuklu bir baba olan Erdem’in (Buğra Gülsoy) umut dolu hikayesi gözler önüne serilmektedir.

Dizi sıcak, hayatın içinden, gerçek duyguların işlendiği, acısıyla tatlısıyla bütün ailelerin seveceği bir hikayeye sahiptir. Umudumuzu yitirdiğimiz anda bile, umudun hep var olduğunu bize anlatan sıcak, samimi bir hikayesi vardır.

Gece, hayatında bir gün bile mutlu olmamıştır. Hayatının son günü olduğunu düşündüğü gün Erdem ile tanışır ve hayatını yeniden yazmaya karar verir. Erdem’in evine davet ettiği bu misafir, başta kendi olmak üzere herkes için yeni bir gün doğumu olacaktır.

Misafir Dizisi Oyuncuları Ve Canlandırdıkları Karakterleri

Gece (Güneş)
HAZAL KAYA


Gece, sevgisiz büyümüş bir kız. İstenmeyen bir çocuk olarak gelmiş dünyaya, geldikten sonra da hiç sevmemiş onu annesi, bir yük olarak görmüş. Böyle sevgisiz, şefkatsiz bir kadının yanında büyüyen Gece, tüm iyi ve güzel şeylere inancını yitirmiştir. Onu kendince büyük özverilerle büyüten Nazan, büyüyen kızından faydalanmayı, onu paraya çevirmeyi kafaya koyar. Gece, en sonunda annesinden de onun hayatına taşıdığı belalardan da kurtulmak için intiharı seçer. Ama içten içe yaşamak istediği için başaramaz. Ve bu vesileyle karşısına çıkan adam, hayatını da hayata bakışını da değiştirecektir.

Erdem
BUĞRA GÜLSOY


Erdem, üç çocuk babası, sevgi dolu bir adam. Mutlu, sevgi dolu bir ailede büyüyüp hayallerinin peşinde koşarken, deprem annesini babasını almış ondan. Tabii hayallerini de. Polislik yapan Erdem, evlenip üç çocuk babası olunca da, dünyanın en mutlu adamı olmuş. Ta ki bir yıl önce bir kazada karısını kaybedene dek… Bir yıldır üç çocuğuna hem baba hem anne olan Erdem, kendisiyle ilgili gerçeklerle yüzleştiğinde yıkılır. Çocukları için endişelendiği ve başına gelenlere isyan ettiği bir zamanda hayatına girer Gece. Gece, Erdem’le yaşamayı öğrenip severken, Erdem de yüzleşmesi gereken gerçeğini unutup yeniden hayata bağlanacaktır.

Giray
OZAN DOLUNAY


Giray 28-32 yaşlarında, ilk bakışta yakışıklılığıyla dikkat çeken bir genç adam. İyi yürekli, merhametli, ama kötülere karşı acımasız ve sert. En büyük zaafı; kendi terazisinin adaletini, her türlü adaletin üstünde görmek. Babası da emniyet mensubu olan Giray; çok haşarı bir çocukluk ve gençlik dönemi geçirmiş. Bu da emniyet müdürü babasıyla arasını açtıkça açmış; babasını ona karşı bileyip aralarında bitmek bilmeyen bir çatışma haline sebep olmuş. Giray da biraz büyüyünce babasına ‘adam’ olabileceğini ispat etmek için onun gibi bir adam olmayı seçmiş; polis. Babası hâlâ yeterince. ‘adam’ olduğundan emin değil. Bir de yuva kurması, aile babası olması lazım. Giray ise pek oralı değil; ta ki onu görene kadar… Güneş’i.

Nazan
SELEN ÖZTÜRK


Nazan ellisine yakın, hayatta hiç dikiş tutturamamış, geçimini gayrı ahlaki yollarla sağlamış, istemediği halde çocuk sahibi olmuş ama anne olamamış bir kadın. İstanbul’a gelmiş on yedi yaşında. Haliyle de başına hiç iyi şeyler gelmemiş. O da yolunu, önüne çıkan yollara girmekte bulmuş. Hezeyanlı, gelgitli bir tip. Hafif bir bipolar sahibi. Bazen depresif, bazen manik. Süper dengesiz. Madde bağımlısı. Sevgi görmediği için sevgi göstermeyi de bilmiyor. Hatta sevmeyi bilmiyor. Zihni de duyguları da sadece hayatta kalma üzerine programlanmış.

Oğuz
BÜLENT ŞAKRAK


Oğuz, Erdem’in masa başına transferinden sonra Giray’ın ortağı olarak atanan neşeli polis. Biraz sakar ve genellikle bihaber olan Oğuz, işinde çok başarılı olmasa da kalbi hep doğru yerdedir. Açık sözlülüğü ve farkındasızlığı etrafındakilerin başına dert açtığından dolayı çoğunlukla sosyal olayların dışında bırakılsa da Oğuz arkadaşlarına hiç gücenmez, tam tersine bütün iyimserliğiyle onların farkındasızlığına vurur. Bütün bunlara rağmen Oğuz’un gözlem yeteneği güçlüdür. Etrafında olan çoğu şeyin farkına herkesten önce varsa da, Oğuz’un tek sıkıntısı bunları doğru yorumlayamadan hemen dile getirmesidir.

Betül
NEZAKET ERDEN


Betül, hep Erdem’in eşinin arkadaşı olarak kalmış, iyi niyetli bir kadındır. Betül’ün hayatı tüm uğraşlarına rağmen hep başkalarının ekseni etrafında dönmüş. Gerek kontrol meraklısı annesinin baskısı altında olması gerekse kendi duygularından önce hep başkalarının duygularına önem vermesi Betül’ün hep kendisini geri plana atmasına sebep olmuş. Arkadaşını kaybettiklerinde kendisi için Erdem’le bir şans doğduğunu düşünüp içten içe sevindikçe, böyle hissettiği için her gün daha pişman hissetmiş. Buna rağmen Betül hem arkadaşı hem de Erdem için Erdem’e ve çocuklarına büyük destek olur. Annesinin tüm itirazlarına karşın bu kez kendi isteklerinin peşinden gider. Fakat Betül’ün tereddütlü ve nezaketli tavrı, Gece’nin Erdem’in hayatına bir bomba gibi girmesinin yanında çok küçük kalacaktır.

Tunç
BERK YAYGIN


Tunç mahallenin kabadayısı. Mahalledeki tüm pis işler ondan sorulur, çöplüğüne göz diken birileri olursa da fena benzetir. Nazan ve Gece’nin kendine borçlu olduğu izleniminde. Gece’nin kayıplara karışması onu birçok cepheden yaralar. Hem ona yaptıkları hem de mahalledeki raconunu beş paralık ettiği için Gece’nin peşini bırakmayacaktır.

Deniz
SALİH DEMİR URAL


Deniz 9-10 yaşlarında, akıllı uslu bir çocuk. Olgun, kardeşleri için tam bir abi. Ama annesinin kaybıyla derslerini takıntı haline getirmiş. Zaten çalışkan bir öğrenciyken, çok hırslı bir çocuğa dönüşmüş. Sınıf birinciliğini kaçırmaya, sınavdan eksik puan almaya tahammülü yok. Doktor olmak istiyor. Çok iyi, her hastayı iyileştirebilen bir doktor. En ufak başarısızlıklar karşısında bile öfkeye kapılıp, hem kendine, hem çevresine zarar verecek birine dönüşme tehlikesinde.

Balım
ZEYNO ASYA ORÇİN


Balım 7-8 yaşlarında, bal gibi kız çocuğu. Babasına düşkün, bıcır bıcır bir kız. Annesinin ölümünden en az etkilenen o gibi görünmüş… Oysa yarası derinde, etkileri de ağır. İçindeki boşluk, bir kleptomaniye dönüşmüş. Balım, sevgisizliğini, annesizliğini, ona ait olmayan bir şeyleri çalarak doldurmaya çalışıyor. Babası henüz farkında değil. Ama ayyuka çıkmasına ramak var.

Toprak
EMİR KAAN ÖZKAN


Toprak 4-5 yaşlarında, konuşkan, sevimli. Annesinin kaybı tabii ki büyük bir acı. Ama çok küçük olduğu için ölümü de kaybı da tam olarak anlamıyor. O yüzden ablası ve abisi gibi yaşamıyor o bu acıyı. Annesinin kaybı bir masal gibi. Sanki bir gün kapı açılacak ve gelecek, mutfağa girip oğluna en sevdiği yemekleri pişirecek… Toprak o zamana kadar salçalı ekmekten başka bir şey yemiyor. Çünkü hiç kimse annesi gibi yemek yapamıyor. Hiçbir yemek onun yaptıkları gibi kokmuyor.

Misafir dizisinin İnstagram sayfasının linkini yazımızın sonuna ekledik.

İnstagram misafirdizi