Masum Dizisi Ne Zaman Final Olacak?

Merhabalar, bu yazımızda sizlere Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Masum dizisiyle ilgili hızlı bir şekilde önemli bilgiler vereceğiz.

Kaç bölüm sürecek ve ne zaman final yapacak? Dizi tutuldu mu? Masum dizisi nerede çekildi? Orijinal ismi nedir?

Bir çok televizyon kanalı yapımcı şirketlerle anlaşarak reyting yarışında öne çıkabilmek için izleyicilerin karşısına yeni dizilerle geliyor.
Ancak ulusal yayın yapan kanalların içerisinde kanal 7 çok ayrı bir yere sahip. Neden mi böyle söyledim. Çünkü kanal7 yeni yapımlar üretmektense
daha önce başka ülkelerde yayınlanmış dizileri yayınlamaya tercih ediyor ve genelde de hint dizileri ile ünlü. Yemin ve Emanet dizileri gibi orijinal
dizilere de zaman zaman kanalda yer veriyor ancak sadık izleyicisi daha çok hint dizilerini izleyen kitle. Ve öyle bir kitleye sahip ki 24 saat hint dizisi
yayınlasa yine kanal ayakta kalır. Örneğin İkimizin Yerine ve Bıçak Sırtı dizileri ile uzun süre çok izlenmeyi başardı. Sonrasında Aşk Bir Rüya dizisini yayınlamaya başladı. Yine o da ilgi gördü ki güzel bir dizidir. Şimdi de Masum isimli diziyi yayınlamaya başladı. Bazı izleyiciler bu dizi için tepki gösterdi çünkü başka yayınlanmasını istedikleri diziler vardı. Ancak şunu net söyleyebiliriz ki izleyiciler ilk önce tepki gösterse de bu diziyi de izledi. Ancak Aşk Bir Rüya dizisi kadar ilgi görmedi.

Gelelim Masum dizisi ile ilgili önemli ayrıntılara. Türkçesi Benimle Kal Aşkım olan diziyi Kanal7 Masum ismi ile yayınlıyor. Hindistan’da Plus Tv’de 7 sene gibi uzun bir süre ekranlarda kalan ve seyirci tarafından çok sevilen orijinal adı Saathiya olan dizi Masum adıyla Kanal 7’de
yayınlanıyor. Telefilms tarafından yapılmış ve çok uzun sürecek olan bir dizi. Çekimleri Mumbai’de yapılmış.

Hindistan’da 3 Mayıs 2010 yılında yayınlanmaya başlamış ve tam 7 yıl süreyle TV ekranlarında boy göstererek 23 Temmuz 2017 yılında final yapmıştır. Her bölümü 21 dakika sürüyor ancak Kanal7 de birkaç bölüm birleştirilerek yayınlanıyor. Orijinali toplamda 2184 bölüm olan ve 7 sene süren dizi bizde 1.5 yıl kadar sürecek. Kabaca hesaplarsak 19 Ekim 2021 tarihinde final yapması bekleniyor ancak biraz ileri tarihte de final yapabilir.

Bu arada bir bilgi daha verelim. Dizi çok uzun olunca haliyle oyuncular da değişebiliyor. Birçok Hint dizisinde olduğu gibi bu dizide de önemli karakterler ilerleyen bölümlerde farklı oyuncular canlandırıyor.

Masum dizisinin konusu ise şu şekilde;

Dizi, anne babasını erken yaşta kaybetmiş ve dayısı tarafından evlatlık alınarak yetiştirilen öksüz ve yetim bir kızın öyküsünü konu alıyor.
Gopi, yengesi ve kuzeni tarafından sürekli hor görülüp dışlanmaktadır.
Yenge ve kuzen Gopi’ye bir evlattan çok bir köle gibi davranmaktadır.
Daha sonra evlendirilen Gopi’nin yaşadığı acılar devam eder.
Evlendiği kişi başka birini sevmektedir ve bu kişi Gopi’yi zengin olduğu için eşinden ayrılmamakla suçlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.