MasterChef Türkiye 2020 Ne Zaman Başlayacak? 3. Sezon Başvuruları Nasıl Yapılır?

Merhabalar. MasterChef Türkiye bildiğiniz gibi tv 8 ekranlarında şimdiye kadar 2 sezon yayınlandı.Şimdi sıra 3. sezonda. 2019 yılı MasterChef Türkiye için çok parlak geçti. Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna gerçekten programı geçtiğimiz sezon çok iyi yönetti. O yüzden Acun Ilıcalı durumdan çok memnun.


Özellikle Alican ve Cemre başta olmak üzere geçtiğimiz sezon yarışmacıların büyük çoğunluğunun karakterli, kibar ve yardım sever yapıda olması izleyicilerin yarışmaya bağlanmasını sağladı. Şu anda benim tahminim yeni sezonda bu yarışmaya daha çok yüklenilecek. Çünkü malumunuz şu an televizyonlar ne yayınlasa tutulmuyor öyle bir zamandayız. Ayrıca bir çok dizi final yaparak ekranlara veda etti.

MasterChef Türkiye 2020 yarışmasına şu anda on binlerce kişi başvuruyor. 3. sezon için başvurular çoktan başladı. Bu arada yeni 3. sezonun ne zaman başlayacağını hemen söyleyeyim. Acun Ilıcalı takvimlere çok bağımlı kalmayı seven birisi değil. O yüzden Survivor biter bitmez temmuz- ağustos gibi 3. sezonun yayınlanma ihtimali çok yüksek.

Peki MasterChef Türkiye yarışmasına başvuru nasıl yapılıyor? Süreç nasıl işliyor? Hemen anlatayım. Acunn web sitesinden yarışmaya bir form doldurarak başvurabiliyorsunuz. Ancak formu çok dikkatli doldurun. Öncelikle dikkat ederseniz yarışma uzun soluklu çekimleri olan bir yarışma olduğu için yarışmaya vakit ayırabilecek insanlara öncelik veriliyor. Formu doldururken bunu mutlaka göz önünde bulundurun.

2. cisi çekimler için İstanbul’da olmanız gerekiyor. O yüzden İstanbul’da yarışma boyunca olabileceğinizi belirtmekte yarar var.Sakın ‘okumazlar bile’ diye düşünmeyin. Başvurunuz mutlaka incelemeye alınıyor.
Bu başvuruları incelemek oldukça uzun sürüyor ancak mutlaka inceleniyor. Sonrasında eğer sizi uygun görüyorlarsa sizinle iletişime geçiliyor.

Ön bir konuşma ve elemeye tabi tutuluyorsunuz. Bu ilk süreci geçerseniz şefler sizin yemeğinizi tadıyor. Sonrasında Yarışmaya ya katılıyorsunuz ya da hayalleriniz bitiyor ancak burada da yine pes etmemek gerekiyor.
Çünkü Şeflerin tadım testini geçemeyen bazı adaylar sonradan geri çağırılabiliyor. Buna en büyük örnek Alican Sabunsoy. Alican sonradan geri çağırılıp finale kadar gelmiş bir isim.

Tek kıstas yemek konusunda bilgili olmanız ve iyi yemek yapmanız. İlla iyi aşçı olmanız gerekmiyor. Sanırım buna da en iyi örnek Yasin ve Güzide. Bu arada sıkı bir masterchef izleyicisi olarak yarışmaya başvuranlara en büyük tavsiyem başvurmadan önce mutlaka jürilerin biyografileri hakkında bilgi sahibi olun ve yaptığı yemekleri adınız soyadınız gibi bilin.
Ayrıca geçmiş yarışmalarda neler yapılmış mutlaka öğrenin. Çünkü yarışma boyunca bu bilgilerin yarışmaları kazanmada ne kadar etkili olduğunu defalarca gördük.

Mutlaka çok istekli ve hırslı olduğunuzu başvuru formunda belli edin. Dikkat ederseniz masterchef 2019 sezonunda yarışma boyunca jüri üyeleri yarışmacıları hırslandırmaya çalıştı çünkü birkaç yarışmacı dışında büyük bir hırs sorunu vardı. Bu yüzden bir dahaki sezon mutlaka daha kazanmaya istekli ve daha mücadeleci kişileri seçeceklerdir. MasterChef 2020 şimdiden hayırlı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.