Dizi Haberleri

Gönül Dağı Dizisi İzleyici Yorumları

Gönül Dağı dizisi TRT 1 televizyon kanalında yayınlanmaya devam ediyor. dizianaliz.com olarak izleyici görüşlerini merak edip gorevciyiz.com sitesinde bir anket açtırdık. Sitenin üyeleri dizi hakkındaki görüşlerini yazmaya başladı. Elbette ki bazı izleyiciler dizinin tekrar bölümlerini eski bölümlerden başlayarak izlediğinden eski bölümlerle ilgili yorumlar da gelecektir. Yorumlar geldikçe yazımıza izleyici görüşlerini ekleyeceğiz. Sizler de bu yazının altındaki yorum bölümünden dizi hakkındaki görüşlerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz. (Kullanıcıların isimleri gizlenmiştir)

Gönül Dağı İzleyici Yorumları

A* A**: Dizide hep bir hüzün hakim fakat komedide yok değil. Dizi ilerledikçe sizi içine çeken bir yapısı var. Oyuncuların sıcaklığı ve sevecenliği sizi alıp gençliğinize hatta çocukluğunuza götürebilir. Bozkır kasabasında geçmesi ise Anadolu insanının sıcakkanlılığını yansıtıyor resmen bizi alıp eski köylerimize veya kasabalarımıza götürüyor .Dizideki aşk ilişkileri de oldukça iyi işlenmiş her karakter aşk yaşıyor diyebiliriz. Dizide ana karakter yan karakter ayrımı yok denecek kadar az yan karakterler o kadar detaylı işleniyor ki bir anda sizin ana karakteriniz olabiliyor. Her bölümün başlangıcında belli bir karaktere odaklanılıyor onun çocukluğundan karelere şahitlik ediyoruz. Neşet Ertaş’ın ‘Gönül Dağı’ türküsünü dizinin çoğu yerinde duymak mümkün. Müzikler ve dizinin atmosferi o kadar iyi ki sizi alıp içine çekiyor. Atmosferden bahsetmişken Bu zamana kadar televizyon da oynayan dizilerin içinde on numara bir dizi. Tam aile dizisi. Komedi, drama hepsi bir arada zevkle seyrediyoruz. Hem gülüp hem ağlıyoruz. Bu zamana kadar yapılmış en iyi Türk dizilerinden. Başrol oyuncularının üzerine roller oturmuş gibi. Diğer oyuncuların performansı da yerinde gözüküyor. Genel itibariyle, dizi filmde her bölümde yeni bir maceralı olaylarla bir önceki bölümle ilintili ve zincirleme aşk oyunlarıyla izleyiciyi sıkmıyor. Olayların geçişlerdeki zaman makul seviyede hesaplanmış. Dizi filmin başrol oyuncularından Taner, kendine biçilen role hakkını verirken, partneri Dilek için aynı başarıda olduğu söylenemez. Dilek’in konuşmasından vücut diline kadar birçok hareketleri vasat gözüküyor.

E* K** :Gerçekten son zamanlarda izlediğim en güzel dizilerden bir tanesi. İzlerken insanı hem güldüren hem de ağlatan bir dizi. Ailecek oturup seyredebileceğiniz tek dizi diyebilirim. Kıymetini bilmemiz lazım bu dizinin o kadar söylüyorum. Sonunda kafa yormayan abuk subuk olmayan bir dizi. Demek ki istenildiği zaman böyle diziler çekilebiliyormuş. İnsan isterse gerçekten kalpten severse insanın neler yapabileceğini çok güzel anlatmışlar bu dizide. Yeşildeniz dizisinden sonra hasret kalmıştık böyle bir diziye. Doğallık, samimiyet, dostluk hepsi o kadar güzel işlenmiş. Dizinin en takdir edilmesi gereken yönlerinden biride karakterlerin sürekli aynı kıyafetleri giymesi, diğer dizilerde her gün kıyafet değiştirilirken buradaki karakterler her gün yaşıyorlarmış gibi giyiniyorlar. Aldatmayı ihaneti normalleşmiş gibi gösteren dizilere inat iyi ki dedirten evimizden ailemizden olan bir dizi mükemmel olmuş. İç Anadolu’nun ihmal edilmişliğine vurgu yaparak oradaki insanların varoluş mücadelesi komedi tarzıyla mükemmel anlatılmış insani duygulara çok güzel dokunan bir dizi. Çocukluğunda aşık olan herkesin bu dizide kendinden bir şey bulacağına adım gibi eminim. Küçüklükten beri hep böyle küçük kasaba, köy tarzı yerlerde yaşamak isterdim hep belki de o samimiyeti şehir yerinde bulamadığımız için özellikle büyüyünce çok daha iyi anladım böle yerlerde yaşamak istediğimi. Bu diziyi izleyince sanki kasabada yaşıyormuşum hissi ve mutluluğu veriyor o yüzden yeri çok ayrı bende bu dizinin. İnsanın hiç sıkılmadan tekrar tekrar izleyesi geliyor diziyi. Herkesin izleyebileceği kötü örnek oluşturmayan bir dizi. Cumartesi günlerini iple çekiyorum. Bu dizinin belki de en güzel özelliği sadece naif insanlara hitap edilmesi. Hassas kalpler için dünya cehennem yeridir, derler. İnsanı gerçek dünyadan alıp gönül dağına çıkaran insanlara selam olsun. Ne zaman izlesem Dilek’in ölümü gelir aklıma ve çok duygulandırdın. Bu diziyi izlemeyen dizi izledim demesin. TRT’nin son zamanlarda yapmış olduğu en iyi dizilerden bir tanesi bence. O yüzden buradan dizide emeği geçen çaycısından tut yapımcısına kadar herkese çok teşekkür ederim. TRT yede ayriyeten teşekkür ediyorum böyle bir diziyi bizimle buluşturdu için. İnşallah bitmez bu dizi hemen.

M*** A*****: 2 sezondur ekranlarda ve evlere konuk olan Gönül Dağı dizisini 2 sezondur izliyorum. Dizideki müzikler, senaryo ve daha bir çok özelliği diziyi izlemeye teşvik ediyor. Ailenizle beraber gönül rahatlığıyla izleyeceğiniz nadir Türk yapımı dizilerden bir tanesi olduğunu söylemek isterim. Dizide nefret söylemi, kadına yönelik şiddetler ve aklınıza gelen bu tarz şeyler dizide mevcut değil. Anadolu yöresini örnek alan Gönül Dağı dizisini yeni sezonda da izlemeye devam edeceğim. Gönül Dağı dizisini izleyecekseniz öncelikle sürekli oyuncu kaybı yaşayan bir dizi olduğunu belirteyim. Gönül Dağı dizisinin anahtar kelimeleri aslında merhamet, saf sevgi, vicdan diyebiliriz bu kelimelerin ne olduğunu dizide görebiliyoruz. Gençlere yönelik olarak örnek alınacak davranışlar içeriyor. Dizide dikkatimi çeken bir diğer şey ise olumsuz yönde bir eleştiri olacak konuşmalar samimi fakat konuşma aralarında giren yüksek sesli fon müzikleri bana göre biraz uyumsuz kalıyor hemen kumandaya koşmak zorunda kalıyoruz bu detaya dikkat edilirse ses açısından daha iyi olacağını söylemek isterim. Komşuluk duygularını da ele almaktadır 1970-1990 arasında ki komşuluk, aile duygularını örnek almaktan kaynaklı olsa gerek izleyici kitlesinin 30+ yaşlarda olduğunu gördüm. Uzun zamandır Türk televizyonlarında eskileri ve eski aile birliklerini ele alan bir dizi izlemiyorduk. Gönül Dağı dizisi bu konuda miras gibi geldi bizlere. Şuanda televizyonlarda yayınlanan çoğu dizinin Gönül Dağı dizisinin yerini tutmayacağını izleyenlere söylemek isterim. Eski Anadolu’yu konuk alan dizide iPhone telefon kullanılması ince bir detay bence olmaması gerekirdi fakat dediğim gibi ince detaylardan birisi.

One thought on “Gönül Dağı Dizisi İzleyici Yorumları

  • Yusuf

    Ben Gönül Dağı dizisini ilk bölümünden son bölümüne kadar bir bölüm bile kaçırmadım çok severek ve çok beğenerek izliyorum canı gönülden tebrik ediyorum başarınızın devamını diliyorum Allah kimsenin

Yorumlar kapatıldı.