Dizi Haberleri

Destan Dizisi Oyuncuları Ve Konusu! Hangi Kanalda? atv Yeni Dizi 2021

Destan dizisi oyuncuları isimleri ve canlandırdıkları karakterler. Destan dizi konusu ne? Yeni dizi ne zaman ve hangi kanalda başlayacak? Nerede çekiliyor? Tanıtım yayınlandı mı? Tüm bu soruların cevapları şu sıralar yoğun şekilde vatandaşlar tarafından aranmaktadır. Bu nedenle bu soruların cevaplarını içeren bir yazı hazırladık. Böylece aradığınız soruların yanıtlarına kolaylıkla ulaşabileceksiniz. Oyuncu kadrosu içerisinde bulunun oyuncuları ve canlandırdıkları karakterleri bir liste halinde sunduk. İşte 2021 – 2022 sezonunun iddialı dizileri arasında yer alan Destan dizisi hakkındaki tüm ayrıntılar.

Destan Dizisi Oyuncuları Ve Konusu

Daha önce dizinin adı Akkız Destan’ı olarak duyurulmuştu ancak sonradan ismi ‘Destan’ olarak değiştirildi. Yapım ve proje tasarımı Mehmet Bozdağ’a ait; başrollerini Ebru Şahin, Selim Bayraktar ve Edip Tepeli’nin, yönetmenliğini Emir Khalilzadeh’in üstlendiği; senaryosunu Nehir Erdem ile Ayşe Ferda Eryılmaz’ın kaleme aldığı ‘Destan’ın çekimleri tüm hızıyla devam ediyor.

‘Destan’ dizisi, Orta Asya’nın çetin bozkırlarında Gök Kağanı Korkut Han’ın yetim bıraktığı dillere destan savaşçı dağ kızı Akkız’la, yine Gök Sarayı’nda Korkut Han’ın öksüz bıraktığı Gök Tegini Batuga arasındaki destansı aşkı; bu iki garip kuşun sevdalarını kılıç, yüreklerini kalkan yaparak imkansızı başarmalarını konu alıyor.

Savaşçı bir genç kız olan Akkız, obasıyla beraber güçlüklerle boğuşunca Bir hancının oğlu Batuga aşık olur. İkili arasında devam eden hikaye aşkın en saf ancak yaşamın en çarpıcı anlarına şahitlik edecek. Türk kültürünün izleri ve yaşamı yansıtılacak olan dizi için plato hazırlandı. Bozdağ Film Platosu’nda çekimler sürüyor. Geçtiğimiz günlerde dizinin afişi yayınlandı. Oyuncuların kostümleri çok beğenildi. Uzun soluklu ve dev bütçeli dizileri ile bilinen atv 2021 – 2022 dizi sezonunda görünen o ki yine oldukça iddalı.

Dizinin yapımcı ve proje tasarımcısı Mehmet Bozdağ, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla ‘Destan’da izleyicinin dönem, hikaye ve prodüksiyon açısından ilk kez böyle bir yapım izleyeceklerini müjdelemiş ve ‘Destan dizisinin; prodüksiyonu, hikayesi ve güçlü oyuncu kadrosuyla sadece Türkiye’de değil dünyada da çok konuşulacağını’ söylemişti. Hazırlık süreci bir yıl süren; hikayesi, oyuncu kadrosu ve dekorlarıyla atv ekranında yeni sezonun en iddialı yapımlarından olacak Bozdağ Film imzalı ‘Destan’ dizisinin oyuncu kadrosu oldukça geniş. Ebru Şahin, Selim Bayraktar, Edip Tepeli, Deniz Barut, Burak Tozkoparan, Burak Berkay Akgül, Ecem Sena Bayır, Esra Kılıç gibi isimler kadroda bulunuyor.

Ne Zaman Başlayacak?

Henüz bir tanıtım videosu bulunmayan dizi ile ilgili önümüzdeki günlerde bir video yayınlanması bekleniyor. Kasım sonuna doğru dizinin yayında olması bekleniyor ancak net bir tarih açıklanmadı.

Dizinin mavi tıklı resmi İnstagram hesabı açıldı ve bu yazının hazırlandığı an itibarı ile çok kısa sürede 10.800 takipçiye ulaştı. Elbette ki önümüzdeki günlerde bu sayı hızla artacaktır. Tam oyuncu kadrosu önümüzdeki günlerde bu sayfadan açıklanacaktır. Güncel gelişmeleri resmi sayfadan takip edebilirsiniz.

Destan Dizisi Resmi İnstagram Adresi https://www.instagram.com/destanatv/