Yalancı Dizisi Oyuncuları Ve Konusu! Uyarlama Mı? Dizi Nerede Çekiliyor?

Yalancı dizisinin oyuncuları kimler? ‘Yalancı dizisi’ konusu nedir? Uyarlama mı? Hangi diziden uyarlandı? Orijinal dizinin adı ne? Yalancı dizisi’ hangi kanalda? Ne zaman ve hangi gün? Nerede çekiliyor? Çekim yeri neresi? Final mi yapacak? Beğenildi mi? Reyting oranları nasıl? Tüm bu soruların cevapları şu sıralar arama motorlarında izleyiciler ve vatandaşlar tarafından sıklıkla aranmaktadır. Sizler için yanıtları içerisinde barındıran bir dizi analiz yazısı hazırladık. Böylece merak ettiğiniz bilgilere kolaylıkla erişebileceksiniz. Dizide yer alan aktör ve aktrislerin isimleri, canlandırdıkları karakterlerin tanıtımlarına bakarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yalancı Dizisi Hangi Diziden Uyarlandı?

Yalancı, Süreç Film imzalı, ilk bölümü 17 Eylül 2021 tarihinde yayınlanan Türk yapımı drama türündeki televizyon dizisi. Dizinin başrollerinde Burçin Terzioğlu ve Salih Bademci yer almaktadır.

Dizi İngiliz yapımı Liar dizisinin uyarlamasıdır.

Yalancı Dizisi Konusu Ne?

Deniz zeki, yetenekli, kendini işine adamış bir edebiyat öğretmenidir. Mehmet Emir ise ünlü bir cerrah. Oğlu Deniz’in öğrencisidir. Her ikisi de epey zamandır hayatlarına kimseyi sokmamıştır. Aralarındaki çekim, onları önce beraber çıktıkları bir akşam yemeğine daha sonra da hayatlarını alt üst edecek bir dizi olayın içine sürükler. Masum bir yemeğin kendileri ve ailelerini büyük yıkımlarla karşılaştıracağı akıllarına bile gelmez.

Peki o gece ne olmuştur?
Deniz ve Mehmet Emir dışında kimse bilmemektedir. İkisi de geceyi farklı anlatır. Ve gerçeğin peşinde gerilimli soluk soluğa bir maceraya atılır. Yapmaları gereken tek şey doğru söylediklerini ispatlamaktır.

Evet! Her hikâyenin iki yüzü vardır. Gerçek ise tektir. Ama şimdi herkesten yüzünü gizlemektedir.

Yalancı Dizisi Ne Zaman Ve Hangi Kanalda Yayınlanıyor?

BAFTA ödüllerine aday gösterilen İngiliz dizisi Liar’dan uyarlanan, yönetmenliğini başarılı isim Hülya Gezer’in yaptığı, senaryosunu Yazıhane ekibinin kaleme aldığı Yalancı dizisi her Cuma Show TV ekranlarında izleyicileriyle buluşmaktadır.

Yalancı Dizisi Oyuncuları İsimleri Ve Canlandırdıkları Karakterler

DENİZ SUNGUR (BURÇİN TERZİOĞLU)​

Burçin Terzioğlu


Yasemin’in kardeşi. Murat’ın eski eşi. Edebiyat öğretmeni. Başına buyruk, savaşçı, mücadeleden korkmayan, inatçı bir kişiliği var. Onu diğer insanlardan ayıran en belirgin özelliği adalet duygusu. Hayatının kontrolünü ele alabilmek için verdiği savaşın, kendini yeniden keşfetmenin hikayesi onunki. Hassas dengelerle elinde tutmaya çalıştığı hayatı bir gecede yerle bir olacak.

Burçin Terzioğlu Kimdir, Kaç Yaşında?

İstanbul’da dünyaya gelen Burçin Terzioğlu, oyunculuk kariyerine çocukluk yıllarında yer aldığı sinema filmleriyle başlamıştır. Mahallenin Muhtarları dizisinde hayat verdiği “Simge” karakteriyle ilk defa TV izleyicisinin karşına çıkan Terzioğlu, ardından sırasıyla “Kınalı Kar”, “Kadın İsterse”, “Fırtına”, Ey Aşk Nerdesin”, “Ezel”, “Merhamet”, “Kurşun” dizilerinde oynamıştır. Ayşegül karakteriyle rol aldığı “Poyraz Karayel” dizisinde 3 sezon boyunca birçok üniversite tarafından En İyi Kadın Oyuncu ödüllerine layık bulunmuştur.

“Hakan:Muhafız”’da “Rüya” karakterini canlandıran Burçin Terzioğlu, 2019 yılında vizyona giren “Güzelliğin Portresi” isimli gerilim türündeki sinema filminde “Nisan” karakteriyle başrolde yer almıştır.

Son olarak, kadın cinayetlerini konu edinen “Hükümsüz” dizisinde “Esma” karakterine hayat vermiştir.

Burçin Terzioğlu’nun Oynadığı Diziler

Hükümsüz / Esma / 2020

Kurşun / Leyla / 2019

Hakan: Muhafız / Rüya / 2018-2019

Poyraz Karayel /Ayşegül / 2014 -2017

Merhamet / Deniz / 2013

Ezel / Azad / 2009-2010

Ey Aşk Nerdesin / Zeliş / 2009

Fırtına / Zeynep / 2006

Kadın İsterse / Demet / 2004

Kınalı Kar / Pınar / 2002

Mahallenin Muhtarları / Simge / 1992 – 2002

MEHMET EMİR GÜRSOY (SALİH BADEMCİ)​

Salih Bademci

Doruk’un babası. Kalp ve damar cerrahı. Yasemin’le aynı hastanede çalışıyor. Bekar bir baba. Kadınlara karşı nazik ve centilmen, çocuğuyla yakından ilgilenen disiplinli ama şefkatli biri. Takıntı derecesinde düzenli. Çevresi tarafından son derece sevilen sayılan biriyken bugüne dek kurduğu bütün dengeler bir gecede değişecek.

Salih Bademci Kimdir, Kaç Yaşında?

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun olan Salih Bademci, kamera önü oyunculuk kariyerine Serdar Akar’ın Barda filmiyle başladı. Bugün bile televizyonun sevilen işleri arasında gösterilen Elveda Rumeli dizisiyle ekran macerasına adım atan Bademci, oynadığı dönemde büyük ses getiren ve hafızalara yer eden Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Ulan İstanbul, Kiralık Aşk ve İstanbullu Gelin’de sergilediği oyunculukla övgü dolu yorumlar aldı. Aralıksız sürdürdüğü dizi çalışmalarının yanı sıra tiyatro sahnesinde ürettiği işlerle de adından söz ettiren Salih Bademci, 2006 yılında bir grup arkadaşıyla kurduğu Siyah, Beyaz ve Renkli Tiyatro Topluluğu’yla ses getiren tiyatro oyunlarına imza attı. Son olarak İlk ve Son dizisindeki performansıyla adından söz ettirmeye devam ediyor.

YASEMİN AYTEKİN (HAZAL TÜRESAN)​

Hazal Türesan

Deniz’in ablası. Okay’la evli. İki çocuğu var. Derin ve Burak. Anestezi uzmanı. Mehmet Emir’le aynı hastanede çalışıyor. Çalışkan, sorumlu, yardımsever bir kişiliği var. Yasemin bugüne dek sevilmek için belli sorumlulukları ve rutinleri yerine getirerek ideal bir hayata sahip olmuş. Elleriyle kurduğu hayatı için her şeyden kendinden bile vazgeçen bir kadının kendini bulma hikayesi.

MURAT ÖZDAL (CEMAL TOKTAŞ)​

Cemal Toktaş


Deniz’in eski kocası. Yasemin’in çocukluk arkadaşı. Asayiş biriminde komiser. Dışa dönük, yardımsever, cömert bir adam Murat. Rekabetçi, çabuk gaza gelen bir yapısı var. Ailenin tek erkek çocuğu olmasından hafif ukala. Herkesin kurtarıcısı olmaya çalışırken kenarına kadar geldiği uçurumdan kendini kurtarma hikayesi onunki.

OKAY AYTEKİN (ŞAHİN IRMAK)​

Şahin Irmak


Yasemin’le evli. İki çocuğu var. Derin ve Burak. Avukat. Çalışkan, fedakâr, akıllı, sevecen bir kişiliği var. Ailesi için yapamayacağı şey yok. İşi uygun olduğu için, evden çalışıyor. Çocuklara bakma görevini gönüllü olarak üstleniyor. Başkalarına ayna olma, esintisiz sakin hayatından koparak fırtınanın içinde yeni yolları keşfetme hikayesi onunki.

GÖRKEM BİLGEN (EFSANE ODAĞ)​

Efsane Odağ


Ahmet’le evli. Erdal’la çalışma arkadaşı. İlk çocuğuna hamile ama bunu herkesten gizliyor. Asayişte cinsel suçlar biriminde komiser yardımcısı. Zorluklara karşı koyabilen, duygularını göstermeyen, soğukkanlı bir kadın. Oldukça da profesyonel. Görkem’in hikayesi, değişmem, değişemem denilen noktada hayatın zorlamaya devam ettiği bir kadının değişim hikayesi…

ERDAL NUMANOĞLU (MURAT KILIÇ)​

Murat Kılıç


Görkem’in çalışma arkadaşı. Mutlu bir evliliği, yetişkin bir oğlu var. Eski moda bir polis. Kalender, babacan, neşeli, duyguları yüzünden okunan biri. Yaşından ötürü söylenmek, darılmak, küsmek gibi huyları da mevcut. Kimsenin hakkını yemek istemeyen, yasadışı hiçbir işe girişmeyen bu naif adam; sevgisi yüzünden kendini çalışma arkadaşlarının başını derde sokacak bir pozisyonda bulacak.

CANAN ODAKÇI (İMER ÖZGÜN)​

İmer Özgün


Arif’le evli. Mehmet Emir ve Yasemin’le çalışma arkadaşı. Hemşire. Ürkek, çekingen, naif ve kırılgan biri Canan. Artık taşıyamayacağı kadar ağırlaşan sırrıyla ne yapacağı, nasıl bir yoldan gideceğinin hikayesi onunki.

ARİF OCAKÇI (SERKAN TINMAZ)​

Serkan Tınmaz


Canan’ın kocası… Ahmet’in ordudan arkadaşı. Kano kiralama şirketinde çalışıyor. Asıl mesleği balıkçılık olmasına rağmen başka bir iş bulamamış. Öfke kontrol problemi nedeniyle ordudan atılmış. Dürüst, mert, sevdikleri için kendini ateşe atmaya çekinmeyen biri. Ah almamak, haram yememek gibi manevi değerlere sıkı sıkıya bağlı. Sevdiklerini korumak için hiç olmadığı birine dönüşecek.

DORUK GÜRSOY (FATİH BERK ŞAHİN)​

Fatih Berk Şahin


Mehmet Emir’in oğlu. Zeynep’in sınıf arkadaşı ve gizli sevgilisi. Deniz’in öğrencisi. Annesiz büyümüş. Hayatı anlamaya çalışıyor. Her ergen gibi dikkat çekmeyi seviyor. Zenginliğin verdiği şımarık bir tarafı var. En yakınlarının yarattığı toz fırtınasında önünü görmeye yolunu bulmaya çalışacak. Onun hikayesi yanlış kararların yarattığı çatışmaları aşma, yolunu bulma hikayesi.

AHMET BİLGEN (EMİR ÇUBUKÇU)

Emir Çubukçu

Emir Çubukçu Kimdir, Kaç Yaşında?
1988 doğumlu oyuncu Emir Çubukçu, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun oldu.

‘Karadayı’ dizisindeki Osman karakteriyle dikkatleri üzerine çeken Çubukçu, kurucularından olduğu D22 Tiyatro’nun oyunlarında oyunculuk ve yönetmenlik yaparak tiyatroseverlerin büyük beğenisini topladı. ‘Bana Sevmeyi Anlat’, ‘Rüya’ ve ‘Zemheri’ gibi dizilerde de rol alan Çubukçu, Podacto üzerinden ses tiyatrosu çalışmalarına imza atarken, öykülerini derlediği ilk kitabı ‘Günün O Belirsiz Vaktinde’ ile sanatın farklı disiplinlerinde üretmeye devam ediyor.

Yalancı Dizisi Final Mi Yapacak?

Dizinin reyting oranları şimdilik istenen seviyede görünmüyor. Bazı web sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında dizinin 6. bölümde final yapabileceği söylense de şimdilik kesin bir bilgi söz konusu değil. Şu anda FOX TV ve TRT 1 hariç televizyon kanallarının elinde çok dizi bulunmadığından erken final Show Tv kanalında olması biraz zor ihtimal ancak yine de her an her şey olabilir.

Yalancı Dizisi Sosyal Medya Hesapları

Yalancı dizisinin resmi İnstagram sayfası, YouTube kanalı ve Twitter adresi bulunmaktadır. Bulamayanlar olursa diye linklerini aşağıya bırakıyoruz.

Twitter https://twitter.com/yalancidizi

İnstagram https://www.instagram.com/yalancidizitv/

YouTube https://www.youtube.com/channel/UCgfjqKS0vAzvhrBDFSzpsrA

Yalancı Son Bölüm Fragmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.