Dizi Haberleri

Yargı Dizisi Oyuncuları Ve Karakterleri! Konusu Ne? Dizi Uyarlama Mı?

Yargı dizisi oyuncuları kimler? Hangi oyuncular hangi karakterleri canlandırıyor? Dizide kim kimdir? Yargı dizisinin konusu ne? Dizi uyarlama mı? Nerede çekiliyor? Reytingleri nasıl? Beğenildi mi? Tüm bu soruların cevapları şu sıralar yoğun şekilde aranmaktadır. Bu nedenle bu soruların yanıtlarını içeren ayrıntılı bir dizi analiz yazısı hazırladık. Oyuncu kadrosu içerisinde yer alan oyuncuların isimleri ve canlandırdıkları karakterleri yazımızda bulabilirsiniz. Ayrıca Yargı dizisinin sosyal medya hesaplarını da yazımıza ekledik. İşte Yargı dizisi hakkındaki tüm detaylar…

Yargı Dizisi Oyuncuları Ve Canlandırdıkları Karakterleri

KAAN URGANCIOĞLU (ILGAZ KAYA)

KAAN URGANCIOĞLU (ILGAZ KAYA)

Ilgaz, dürüstlüğüyle nam salmış, kurallara sonuna kadar bağlı, mesleğinin en iyilerinden başarılı bir savcıdır. Babası Metin’in kendisine öğrettiği değerleri tüm benliğiyle özümsemiş, doğrudan şaşmayan bir yapısı vardır. İşinde soğukkanlı, mesafeli, prensip sahibidir ama ailesine karşı tutumu sevgi dolu, koruyucu kollayıcıdır. Çınar’la bütün çabasına rağmen kuramadığı kardeşlik bağını kız kardeşi Defne’yle en saf ve duygulu haliyle yaşar. Kendi kuralcılığının aksine doğanın kuralsızlığına hayrandır, gerçek bir doğa tutkunudur.

PINAR DENİZ (CEYLİN ERGUVAN)

PINAR DENİZ (CEYLİN ERGUVAN)

Ceylin, hukuk okurken babasının uğradığı haksızlık sonucu hapse girmesine isyan etmiş, kural tanımaz ve inandığı değer ve doğrular uğruna sınırları zorlayan, “ipten adam alır” denilen cevval bir avukat. Onun için gerçek adalete erişebilmek uğruna gidilen her yol mubahtır. Bunun için yapamayacağı bir şey yoktur. Babasının yokluğunda bütün ailesini ayakta tutmaya çabalamıştır, bir nevi hala ailenin direği gibidir. Babası Zafer’e çok düşkündür. Kız kardeşi İnci ise onun en değerlisidir, adeta gözünden sakınır.

HÜSEYİN AVNİ DANYAL (METİN KAYA)

HÜSEYİN AVNİ DANYAL (METİN KAYA)

Metin, Ilgaz’ın babasıdır. Emniyette cinayet büro amiridir. Dürüstlüğüyle nam salmış, kurallara sonuna kadar bağlı, herkesin saygı duyduğu bir polistir. Bunu büyük oğlu Ilgaz’a da aşılamıştır. Ancak sürekli başı belaya giren oğlu Çınar’la hiçbir zaman sevgi dolu bir ilişkisi olamamıştır. Birkaç yıl önce kaybettiği karısının ölümünden onu sorumlu tutmaktadır.

UĞUR POLAT (YEKTA TİLMEN)

Yekta; büyük bir hukuk firması olan Tilmen Hukuk’un kurucusudur. Çalıştığı firmaların bütün kirli geçmişlerini temizlemekle ün salmıştır. Yeterli para ödendiği takdirde dünyadaki bütün sorunların çözülebileceğine inanmaktadır. Oğlu Engin’le neredeyse doğduğu günden beri süren, kendi memnuniyetsizliği üzerine kurulu çatışmalı bir ilişkisi vardır.

MEHMET YILMAZ AK (PARS SEÇKİN)

MEHMET YILMAZ AK (PARS SEÇKİN)

Pars, Ilgaz’la aynı yerde çalışan bir savcıdır. Ayrıca Ilgaz’ın yeni ayrıldığı nişanlısı Neva’nın abisidir. Ilgaz’la arasında okul yıllarından beri başlayan tek taraflı bir rekabet vardır. Şimdi de kız kardeşinden ayrılmış olduğu için ona daha da fazla öfkelidir. Hırslıdır, kaybetmeye tahammülü yoktur. Ona göre kendisi diğer herkesten üstündür, tavırlarında bu hep sezilir. İçten içe Ceylin’den hoşlanmaktadır.

ZEYNO ERACAR (GÜL ERGUVAN)

ZEYNO ERACAR (GÜL ERGUVAN)

Gül, Ceylin’in annesi. Ev hanımıdır. Her ne kadar pasif bir karakter gibi görünse de aslında göründüğünden daha manipülatör biridir. İstediklerini yaptırmak için seçtiği yol ise sürekli hastaymış gibi davranmaktır. En büyük çocuğu olan Aylin’le ilişkisi diğer çocuklarına göre daha yakındır.

ALİ SEÇKİNER ALICI (ZAFER ERGUVAN)

ALİ SEÇKİNER ALICI (ZAFER ERGUVAN)

Zafer; Ceylin’in babasıdır. Balıkçılık yaparak hayatını kazanmaya çalışır. 6 yıl haksız yere suçlanarak hapse girmiş, mesleği olan gemi kaptanlığından ayrılmak zorunda kalmıştır. Bir senedir özgürdür. İçinde mesleğini kaybetmenin verdiği gurur kırıklığı ve öfkeyi kimseye belli etmemeye çalışarak yaşar. Ceylin en gözde çocuğudur.

UĞUR ASLAN (EREN DUMAN)

UĞUR ASLAN (EREN DUMAN)

Eren, Ilgaz’ın en yakın arkadaşıdır. Emniyette cinayet büroda komiserdir. İyi bir polistir. Gözü karadır. Mesleğinden ötürü networkü çok geniştir. Ağzı iyi laf yapar. Eğlenceli ve komik biri olduğu için de herkes tarafından çok sevilir. Ilgaz’ı kardeşi, Metin’i babası gibi görür. Eşi Esra ve kızları Eylül’e aşkla bağlıdır.

PINAR ÇAĞLAR GENÇTÜRK (AYLİN ERGUVAN YILMAZ)

PINAR ÇAĞLAR GENÇTÜRK (AYLİN ERGUVAN YILMAZ)

Aylin, Ceylin’in ablasıdır. Çocukluğundan itibaren diğer kardeşlerine kıyasla Gül’ün daha çok gözdesi olmuştur. Dört yıl önce kaybettiği oğlunun ardından bir türlü toparlanamamıştır. Ceylin’le aralarında kendisinin yarattığı çekişmeden kaynaklı gergin bir tansiyon vardır.

ECE YÜKSEL (İNCİ ERGUVAN)

ECE YÜKSEL (İNCİ ERGUVAN)

İnci; Ceylin’in kardeşidir. Üniversite ikinci sınıfta iç mimarlık bölümünde öğrencidir. Küçük yaştayken babasının hapse girdiği için onu doğru dürüst tanıma fırsatı bile bulamadan büyümüş, yarası bol, açlığı doyurulmaz bir kızdır. Ablası Ceylin’e çok düşkündür, annesi babasından çok onu rol model olarak alır. En çok ona güvenir.

ARDA ANARAT (ÇINAR KAYA)

ARDA ANARAT (ÇINAR KAYA)

Çınar, Ilgaz’ın kardeşidir. Evin sorunlu çocuğudur. Bir üniversitenin kantininde çalışmaktadır. Geçmişte adam yaralamak ve uyuşturucu satıcılığı suçlarından yargılanmıştır. Bu olaylar ve annesinin kalp krizinden ölümü sebebiyle babası Metin’le aralarında hep sorunlu bir ilişki vardır. Ağabeyi Ilgaz’ın kusursuzluğunu üzerinde hep bir baskı olarak görür. Evde iyi anlaştığı tek kişi kız kardeşi Defne’dir.

ONUR DURMAZ (ENGİN TİLMEN)

ONUR DURMAZ (ENGİN TİLMEN)

Engin, Ceylin’in en yakın arkadaşıdır. Avukattır. Güçlü ve zengin bir avukat olan babası Yekta’nın itirazlarına rağmen sınıf arkadaşı olan Ceylin’inle birlikte çalışır. Zor zamanlarında hep birbirlerinin yanında oldukları için Ceylin’e güçlü bağlarla bağlıdır. Babası Yekta’yla ise bitmek bilmeyen bir zıtlaşmanın içindedir.

Nilgün Türksever – LAÇİN TİLMEN

Nilgün Türksever – LAÇİN TİLMEN

Laçin; Yekta’nın eşi, Engin’in annesidir. Aristokrat, zengin bir aileden gelmesine ve Yekta’nın ona sağladığı gösterişli yaşama rağmen idealist tavrından vazgeçmemiştir. Bir devlet okulunda kimya öğretmenliği yapmaktadır. Oğlu ve kocası arasındaki bitmeyen mücadelenin içinde savrulmaktan yorgundur.

Yargı Dizisi Konusu

Ceylin gözü kara ve kurallar söz konusu olduğunda sınır tanımayan bir avukattır. Bir müvekkiliyle ilgili yine illegal yoldan bilgi alabilmek için savcı Ilgaz’ın karşısına çıkar. Ancak Ilgaz’ın, Ceylin’in tam aksine, mesleki etik konusunda katı kuralları vardır, bu yüzden de kariyerinde çok başarılı ve sözü dinlenen bir savcıdır.

Ilgaz kardeşi Çınar’ın katil olmakla suçlandığı bir cinayet vakasıyla karşılaşınca; ilk defa kendi kurallarını yıkar. Ceylin’den kardeşini savunmasını ister. Bu noktadan sonra işler ikisinin de tahmin edemeyeceği bir yola girer. Ilgaz ve Ceylin; Çınar’ın aklanması için çalışırken, kendilerini ikisinin de ailelerine kadar uzanan bir gizem yumağının içinde bulacaklardır.

Dizide Kaan Urgancıoğlu kurallara sonuna kadar bağlı ve doğrulardan şaşmayan bir Savcı olan Ilgaz’a hayat vermektedir. Ailesine bağlılığı, soğukkanlılığı ve dürüstlüğüyle dikkat çeken Ilgaz, hayatta bağlı olduğu değerleri sorgulatacak bir olayla karşı karşıya kalır. Bu sebeple Ceylin’le yollarının kesişmesi, ikiliyi dönülmez bir sürecin içine sokar. Pınar Deniz ise kural tanımaz ve inandıkları uğruna sınırları zorlamaktan çekinmeyen cevval Avukat Ceylin karakterini canlandırmaktadır. Tuttuğunu koparmasıyla bilinen Ceylin’in aldığı bir dava, genç kadının hayatındaki en büyük sınavı olacaktır.

Yargı Dizisi Uyarlama Mı?

Yeni sezonun iddialı yapımlarından biri olan Yargı dizisinin herhangi bir kitaptan ya da bir filmden uyarlama olup olmadığına ilişkin bir bilgi bulunmuyor. Bu nedenle Yargı dizisinin özgün bir yapım olduğu düşünülüyor. İnternette bu konuyla ilgili çok fazla arama sorguları gerçekleştirilse de uyarlama olduğunda dair bir bilgi bulunmamaktadır.

Yargı, Ay Yapım imzalı, yönetmenliğini Ali Bilgin`in yaptığı, senaryosunu Sema Ergenekon’un kaleme aldığı, ilk bölümü 19 Eylül 2021 tarihinde yayımlanan dram ve gerilim türündeki Türk televizyon dizisidir. Başrollerini Pınar Deniz ile Kaan Urgancıoğlu paylaşmaktadır.

Yargı nerede çekiliyor?

Yargı dizisi İstanbul’da çekiliyor. Yargı dizisinin İstanbul’da çekildiği semtler hakkında henüz detaylı bir bilgi yer almıyor.

Yargı Dizisi Beğenildi Mi?

Yargı dizisi reyting oranları ve sonuçları şu ana kadar oldukça iyi gitmektedir. Dizi şimdilik sezona damgasını vurdu diyebiliriz. Bölümlerin reyting oranları yazımıza eklendi. Dizi Kanal D ekranlarında Pazar akşamları saat 20:00 saatinde yayınlanmaktadır.

Yargı Reyting
Yargı Reyting Sonuçları
Yargı Reyting Oranları

Yargı Dizisi Sosyal Medya Hesapları

İnstagram https://www.instagram.com/yargidizi/

YouTube https://www.youtube.com/channel/UCN5uB_vZCRnlTQIeHgjeMug

Twitter http://twitter.com/yargidizi

TikTok http://tiktok.com/@yargidiziofficial