Bir Zamanlar Çukurova Dizisinin Oyuncuları İsimleri Ve Karakterleri! Hepsi

4. sezonu ile yayın hayatına devam eden atv ekranlarının vazgeçilemeyen dizisi Bir Zamanlar Çukurova bu sezonda da oyuncu kadrosu ile göz doldurmaya devam ediyor. Birbirinden deneyimli ve usta oyuncuları bünyesinde barındıran diziden ayrılan oyuncular da oldu yeni gelen oyuncular da. Peki Bir Zamanlar Çukurova dizisinin oyuncuları kimler? Oyuncu kadrosu içerisinde bulunan oyuncuların hepsini sizlere bu yazımızda aktaracağız. İsimleri ve canlandırdıkları karakterleri yazımızdan rahatlıkla görebilirsiniz. Bir Zamanlar Çukurova dizisi nerede çekiliyor? Konusu ne? Sorularının cevaplarını da yazımıza ekledik. 107. Bölümü kaçıranlar için linki de yazımıza ekledik. Ayrıca yeni ve son bölüm fragmanına da yazımızın sonundan erişebilirsiniz.

Bir Zamanlar Çukurova Konusu Ne? Nerede Çekiliyor?

Bir Zamanlar Çukurova, aşkın sınırsız, kavganın ölümüne, umudun inadına yaşandığı Çukurova’da ihtiras ve zorbalık sınavlarından geçen bir aşkın hikayesini konu alıyor.

Adana’nın göz dolduran doğal güzelliği Bir Zamanlar Çukurova dizisi ile ekranlardan taşıyor. Dizi çekimleri genellikle Adana ve Mersinde gerçekleştiriliyor. Adana Çukurova’yı temel alan dizi için özel bir plato kurulmuş. İnşaatı 8 ay süren bu dizi platosunu, 450 kişilik profesyonel ekip çalışarak tamamlamış.

Bir Zamanlar Çukurova Oyuncularının Hepsi

Bir Zamanlar Çukurova, TIMS&B imzalı, ilk bölümü 13 Eylül 2018 tarihinde yayınlanan, yönetmenliğini Murat Saraçoğlu’nun yaptığı, senaryosunu Yıldız Tunç, Atilla Özel, Ayça Üzüm ve Selena Çağlayan’ın birlikte kaleme aldıkları Türk yapımı aşk, dram ve aksiyon türündeki televizyon dizisi. Dizinin başrollerinde Hilal Altınbilek, İbrahim Çelikkol, Kerem Alışık, Furkan Palalı ve Hülya Darcan yer almaktadır.

Bir Zamanlar Çukurova Oyuncuları Ve Canlandırdıkları Karakterler

Hilal Altınbilek – Züleyha

Talihin olanca güzelliği verip birazcık şansı ve kısmeti esirgediği, mütevazı, iyi niyetli ama gerektiğinde kararlı, inatçı olabilen, zeki bir genç kız. Parada pulda gözü olmayan Züleyha’nın en büyük hayali Yılmaz’la evlenip yuva kurmak ve mutlu olmak. Ama bir gün üvey abisi Züleyha’nın hayatını mahvedecek bir adım atar. Bu adımla darmadağın olan Züleyha’nın tek çaresi Yılmaz’la birlikte Adana’ya kaçmaktır. Ama kader Züleyha’yı sınamaktan vazgeçmeyecek, onu ölümden daha zor kararlar vermek zorunda bırakacaktır.

İbrahim Çelikkol – Hakan Gümüşoğlu

Hakan Gümüşoğlu gizemli, karizmatik ve adaletli bir İzmirli. İhtiraslı, savaşçı, gözü pek kişiliğiyle öne çıkan Hakan Gümüşoğlu, Çukurova’daki pek çok ismin tam tersine tüm zenginliğini kendisi elde etmiş bir iş adamı. Hakan’a göre insan gerektiğinde zekayla, inatla, azimle savaşmalıdır. Hakan savaştan dönmez, kenara çekilmez ve amaca giden yolda hiçbir engeli kabul etmez. İzmir’de başlayan yaşamı, üniversite yıllarında Berlin’de bir dönem Demir Yaman ile kesişmiş. Demir’le üniversite yıllarına uzanan bağı ile hikayenin karanlıkta kalmış düğümlerini çözerek Çukurova’nın altını üstüne getirecek.

Furkan Palalı – Fikret Fekeli

Fekeli’nin hayatta olduğunu dahi bilmediği yeğeni. Hem duygusal hem öfkeli, hem yumuşak hem sert, duyguları hızla yükselip alçalan, öfkesine hakim olamayan, ardından şiddetle pişman olan, aşkta da gözü kara biri… Hayattan her konuda alacaklı ve tahsil etmeye de oldukça kararlı. Uzun yıllardır yaşadığı Almanya’dan ata topraklarına dönen Fikret’in gerçek niyetini kendisinden başka kimse bilmemektedir. Fikret’in gelişi hem Yaman’ların hem Fekeli’lerin gündemini derinden sarsacak, Çukurova’da kartlar yeniden dağılacaktır. Almanya’da bugüne kadar ne yaptığı bilinmeyen Fikret, Çukurova’ya neden geldi? Tek yakını ve mirasçısı olarak Yılmaz’ı kabul eden Ali Rahmet Fekeli öz yeğeninin çıkıp gelmesiyle ne yapacak?

Kerem Alışık – Ali Rahmet Fekeli

Adana’nın yerlilerinden. Demir’in babası Adnan Yaman’ın katili. Fekeli ile Adnan Yaman vaktiyle çok iyi arkadaştırlar. Yirmi yıl önce Adnan bölgeye baraj inşaatı yapılacağını ve Fekeli’nin arazisinin büyük para edeceğini öğrenince Fekeli’yi kandırarak arazilerini yok pahasına satın alır. Fekeli en yakın arkadaşı tarafından oyuna getirildiğini anlar, bu meseleyi tartışırlarken karşılıklı silahlarını çekerler, çıkan çatışmada Fekeli Adnan’ı öldürür, tutuklanır ve yirmi yıl hapse mahkum olur. Hapiste Fekeli’yle Yılmaz’ın yolları kesişir. Yılmaz hikayesini anlattığında Fekeli düşmanlarının ortak olduğunu anlar ve aradığı sağ kolu bulmakla kalmaz, bir de oğul sahibi olmuş olur. Yılmaz’a babalık eder, yol gösterir. Genel afla hapisten çıktıktan sonra ortak düşmanları Yamanlara karşı birlikte mücadele etmeye başlarlar.

Hande Soral – Ümit

Ümit, genç ve güzel bir doktor. Ankara Üniversitesi’nde tıp okumuş. Bir dönem de Almanya’da ihtisas yapmış. Çok genç yaşta başhekimlik makamına gelmesinin nedeni de mesleğine olan tutkusu ve azmi. Ümit; Çukurova için yepyeni ve alışılmadık bir karakter olacak. Çünkü Çukurova’nın kurallarına göre değil kendi kurallarına göre oynayacak. Her zaman hırslı ve azimli olan Ümit, henüz kimsenin bilmediği aile bağlarıyla da zamanla Çukurova’da dengeleri alt üst edecek.

Hülya Darcan – Lütfiye Duman

Fekeli’nin yeğeni bildiği ancak Adnan Yaman’ın oğlu olduğu ortaya çıkan Fikret’in teyzesidir. Boşnak kökenli, tatlı dilli, sevecen bir kadındır. Eşi Muzaffer’in ölümünden sonra yalnız yaşar. Lütfiye, Fikret’in annesi Safiye’nin hem ablası hem dert ortağıdır. Fikret, intikam almak için Çukurova’ya döndüğünde Fekeli, çareyi kadim dostu Lütfiye’yi Çukurova’ya getirmekte bulur. Lütfiye hem Fikret’i intikamdan vazgeçirmek hem de Fekeli’ye yardım etmek için Çukurova’ya gelir, sevecenliği ve fedakârlığıyla tüm dengeleri değiştirir.

Erkan Bektaş – Abdülkadir Keskin

Abdülkadir Keskin bilge ve korkusuz biri. Yıllardır kimsenin duymadığı, görmediği bir adam olan Abdülkadir Keskin’e babasından kalan mirasın içinde, mal-mülk dışında bir de Adnan ve Demir Yaman ile kapanmamış bir hesap var. İş hayatı vesilesiyle Çukurova’ya gelmiş görünse de Abdülkadir aslında mirasının intikam kısmını tahsil etmek için dönüyor. Söz konusu intikam olunca gözü hiçbir şeyi görmeyen Abdülkadir, tüm bildiklerini ant içtiği intikamını almak için kullanacak. Abdülkadir Keskin Çukurova’nın hakimi olmak için Hakan Gümüşoğlu’nun iş ortağı unvanıyla cemiyet ve iş dünyasına giriş yapacak.

Bülent Polat – Gaffur

Yamanlar çiftliğinin kahyası. Doğma büyüme Adanalı. Konağın kahyalığı ona babasından miras kamış. Gaffur babası gibi yetenekli, akıllı ve dürüst biri olmadığı için görevinde de pek başarılı değil. Hünkar hem babasının hatırına hem de düzene ve çiftliğe hakim oldukları için Gaffurları yanlarında tutuyor. Gaffur aynı zamanda Yılmaz’ın askerlik arkadaşı.Yılmaz çiftliğe ilk geldiğinde onu içten karşılıyor ancak iş istediğini öğrenince tavrını değiştiriyor. İşini elinden alacak korkusuyla Yılmaz’a düşman kesiliyor.

İlayda Çevik – Betül Arcan

Betül, Şermin Yaman’ın kızı, Demir Yaman’ın kuzeni. Güzel, kaprisli ve sosyetik. Lüks yaşama oldukça meraklı. Üniversite eğitimini Paris’te almış. Dönemin şartlarında, Paris havasını Çukurova’ya getiren gösterişli ve hırslı bir karakteri var. Daha çok babasından yana olduğunu hissettiren, yıllarca kuzeni Demir ile ilişkisini de annesinin anlattıkları ile sınırlı tutan Betül, Çukurova’da dengeleri değiştirecek bir karakter.

Serpil Tamur – Haminne

Hünkar Yaman’ın annesi, Demir Yaman’ın anneannesi. Çok yaşlı, sıklıkla kelimeleri, durumları ve olayları karıştırıyor. Bazen geçmişi bugünmüş gibi hatırlıyor. Bu karışıklık zaman zaman güldürse, zaman zaman hüzünlendirse de bazen konak içinde olayların karışmasına sebep oluyor. Hünkar, en çok Züleyha’nın ona bakmasından hoşlanıyor.

Sibel Taşçıoğlu – Şermin Yaman

Demir’in amcasının kızı. Hünkar ve Demir’in gizli düşmanı. Babası Şerafettin Yaman’dan kalan bütün mirası çar çur ettiği için Demir’den geçiniyor. Kocasını beğenmiyor ama boşanmak da istemiyor. Hayattaki tek amacı Yaman’ların mirasının kızına kalmasını sağlamak. Demir’in oğlu olunca hayalleri başına yıkılıyor.

Selin Yeninci – Saniye

Gaffur’un karısı. Konağın mutfağından sorumlu, Hünkar hanımın eli ayağı. Senelerdir Hünkar Yaman’ın hizmetinde çalışıyor. Yılmaz ve Züleyha konağa ilk geldiklerinde, onlara yardımcı oluyor fakat işler değiştikçe onlara düşman kesiliyor. Züleyha’nın ön plana çıkmasıyla, ona kin beslemeye başlıyor. Tek amacı konaktaki yerini korumak. Bu uğurda her şeyi yapabilir.

Selin Genç – Gülten

Gaffur’un kız kardeşi. İyi niyetli, saf bir Anadolu kızı. Yılmaz’ı görür görmez aşık oluyor. Başlangıçta Züleyha’yı Yılmaz’ın kız kardeşi sandığı için ona çok yakın davranıyor. Kısa sürede gerçeği öğrenmesine rağmen Yılmaz’a olan aşkından bir türlü vazgeçemiyor.

Aras Şenol – Çetin

Fekeli’nin sağ kolu, Yılmaz’ın sırdaşı. Çok çalışkan, namuslu, temiz biri. Hayatını işine ve Fekeli Ağa’ya adamıştır. Onu baba gibi sevmektedir. Bugüne kadar bir gönül ilişkisi olmamış. Ama, Yamanların konağından Gülten’le yolu kesişince gönlüne büyük bir aşk düşer. Çetin tüm yaşananlara rağmen kalbinin sesiyle hareket etmeye devam edecektir.

Polen Emre – Fadik

Konağın çalışanlarından. Dedikoduculuğu yüzünden başı dertten kurtulmuyor. Başlangıçta Züleyha’yı çok kıskanıyor. Züleyha’nın ayağını kaydırmaya uğraşıyor. Zamanla Züleyha’nın evin hanımı olduğunu kabullenerek taraf değiştiriyor.

Yeliz Doğramacılar – Füsun

Şermin’in en yakın arkadaşı. Çukurova’nın hatırı sayılır kadınları arasında en meraklı olanı. Eşi sıklıkla yurtdışına iş için gittiği için Füsun da kendini hayır işlerine vermiş, diğer kadınlarla beraber dernek işleriyle ilgilenmektedir. Şermin’le beraber ortalığı karıştırmakta üstüne yoktur.

Şahin Vural – Raşit

Kimsesiz olan Raşit, Hatip Ağa’nın adamıyken bir anda kendi Yamanlar Konağı’nda çalışırken bulmuştur. Aslında iyi niyetli olan Raşit, gönlünü konağın demirbaşlarından Fadik’e kaptırınca yerini iyice sağlamlaştırır. Gaffur’la arasındaki çekişme hiç bitmemektedir.

Bir Zamanlar Çukurova 107. Bölüm İzle! Son Bölüm İzle

https://www.atv.com.tr/bir-zamanlar-cukurova/bolumler

Bir Zamanlar Çukurova 108. Bölüm Fragmanı İzle

https://www.atv.com.tr/bir-zamanlar-cukurova/fragman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.