Peaky Blinders Dizisindeki Polly Gray Hayatını Kaybetti!

Peaky Blinders dizisinde Polly Gray karakterine hayat veren Helen McCrory yaşamını yitirdi. Dizinin ve oyuncunun hayranları büyük üzüntü içerisinde.

Peaky Blinders dizisinin başrol oyuncuları arasında bulunan ve oyunculuk performansı ile ödüle de layık görülen ünlü oyuncu hayatını kaybetti. Dizinin hayranları ve sanatçıyı yer aldığı diğer yapımlardan tanıyanlar haberi alınca büyük üzüntü duydu. Acı haberi eşi aktör Damian Lewis, Twitter’da yaptığı bir paylaşımla duyurdu.

Eşi için “güçlü ve güzel kadın” tanımlamasını kullanan Lewis Twitter üzerinden yayınladığı mesajında, ölüm haberi için duyduğu üzüntüyü sözleriyle ifade etti. Lewis, sosyal medya hesabından “Yaşadığı gibi öldü, korkusuzca. Onu seviyoruz ve ona sahip olduğumuz için ne kadar şanslı olduğumuzu biliyoruz” mesajını paylaştı.

Paylaşım saatler içerisinde binlerce kez retweet edildi ve sevenleri paylaşımın altında çok üzgün olduklarını belirtti. Sanatçının bir süredir kanserle mücadele ettiği biliniyordu.

17 Ağustos 1968 tarihinde dünyaya gelen oyuncu 16 Nisan 2021 tarihinde aramızdan ayrıldı. Kariyeri boyunca bir çok dizide ve filmde yer alan ünlü oyuncu ölmeden önce eşi ile birlikte sağlık çalışanları için 1 milyon pound yardım toplamayı başarmıştı. Başarılı oyuncunun 1 kızı ve bir oğlu bulunuyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.