Kimdir

Ada Masalı Melisa Kim? Merve Nur Bengi Kimdir? Boy Kilosu! Kaç Yaşında? Oynadığı Diziler

Star TV ekranlarının ilgi ile izlenen dizisi Ada Masalı yayın hayatına devam ediyor. Dizide bulunan oyuncuların hayatları da bu nedenle sık sık merak konusu oluyor. Dizideki merak edilen oyunculardan birisi de Merve Nur Bengi. Ada Masalı dizisinde Melisa karakterini canlandıran oyuncu hakkında çok sayıda merak edilen konu var. Bu nedenle sizler için oyuncu hakkında bir biyografi yazısı hazırladık. (Video biyografisi yazıya eklenmiştir. Dilerseniz YouTube kanalımızda hazırladığımız video aracılığı ile de bilgi alabilirsiniz)

Merve Nur Bengi Kimdir?

Merve Nur Bengi Kimdir? https://youtu.be/glahcno5v-g

Merve Nur Bengi kaç yaşında? Nereli? Boyu, kilosu ve burcu ne? Bugüne kadar oynadığı diziler ve filmler. Vikipedi bilgileri. Evli mi? Sevgilisi var mı? İnstagram ve Twitter adresi. Tüm bu konular ve sorular ile ilgili arama motorlarında yoğun şekilde izleyiciler tarafından arama sorguları yapılıyor. Hazırladığımız yazı sayesinde merak ettiğiniz soruların cevabına ulaşabileceksiniz. Elbette ki her bilgi mevcut olmayabilir ancak yeni bilgiler elde ettikçe yazımızı güncelleyebileceğimizi şimdiden hatırlatmak isteriz.

Kaç Yaşında?

Merve Nur Bengi 20 Haziran 1993 tarihinde Avustralya’da dünyaya geldi.
Liseyi İzmir Özel Çamlaraltı Koleji’nde okudu.
Lisans eğitimini İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Sahne Sanatları Oyunculuk Bölümü’nde tamamlamıştır.

Oynadığı Diziler Ve Filmler

İlk tecrübesini 2014 yılında gösterime giren Unutursam Fısılda adlı sinema filminde yaşayan Bengi aynı yıl Nemesis’i Uyandırmak isimli kısa filmde Esma rolü ile yer aldı.
2019 senesinde ise 4n1k adlı dizide Çağla Erdem karakterine hayat verdi.
Güzel oyuncu son olarak EXXEN’de yayınlanan öğrenci evi adlı dizide Masum, çekingen ve de aşık bir karakter olan Deniz karakterini canlandırdı.
Şu sıralar Star TV ekranlarında yayınlanan Ada Masalı dizisinde Melisa karakterine hayat vermektedir.
Ayrıca Yaz 96 isimli Netflix dizisinin oyuncu kadrosunda yer almaktadır.

Boy Ve Kilosu

İkizler burcundandır. 1.74 metre boyundadır ve 54 kilogram ağırlığındadır. Aslen nereli olduğu henüz bilinmiyor. Özel hayatı ile ilgili de pek bilgi bulunmayan oyuncunun sevgilisi var mı yok mu bilinmiyor.
Başarılı oyuncu Televi Menajerlik ajansına kayıtlı olarak oyunculuk kariyerini sürdürmektedir.
İyi derecede İngilizce ve Hollandaca bilmektedir.
Dans konusunda oldukça yetenekli olan oyuncunun müzikle de arası oldukça iyidir.
Boş zamanlarını spor yaparak değerlendirmektedir. Sosyal medyayı da aktif olarak kullanmaktadır. Bu yazının hazırlandığı sırada İnstagram adresinde 13.300 takipçisi bulunmaktadır.

İnstagram Adresi https://www.instagram.com/mervenurbengi/

Merve Nur Bengi Dizileri ve Filmleri

Unutursam Fısılda (Kız Öğrenci) – 2014
Nemesis’i Uyandırmak (Esma) – 2014
4N1K (Çağla) – 2019
Öğrenci Evi (Deniz) – 2021
Yaz 96 – 2021
Ada Masalı (Melisa) – 2021