Haberler

Enes Batur’u Geçen Oyuncak Avı Kanalından Çok Önemli Açıklamalar!

Türkiye’nin en büyük bireysel kanalı olan Oyuncak Avı YouTube kanalından yapılan yanlış bilgili haberlerle ilgili açıklama geldi. (dizianaliz.com özel haber)

‘Enes Batur’u geçen tek Türk çocuk kanalı biz değiliz’

Geçtiğimiz günlerde Oyuncak Avı isimli çocuk kanalının ünlü YouTuber Enes Batur’u abone sayısı olarak geçerek Türkiye’nin en büyük bireysel kanalı olduğuhaberleri yapılmıştı. Yapılan haberlerin teknik bilgisi olmayan kişiler tarafından yapılmaması nedeniyle YouTube zirvesindeki bu önemli değişiklik sonrası kanalın abonelerinin bot olduğu iddiaları ortaya atılmıştı. 300 video ile alınan izlenme ve elde edilen abone sayısı inandırıcı bulunmamıştı. Sonrasında özellikle Enes Batur hayranları tarafından kanal üzerinde yoğun bir baskı kurulmuştu. Tüm bu iddialar ile ilgili kanalın sahibinden açıklamalar geldi ve Serhat Uzunkök YouTube kanalı üzerinden duyuruldu.

‘Aboneler Bot değil’

Kanalın aslında daha önce Enes Batur’u geçtiği ancak abone sayısı gizli olduğu için bilinmediği sonrasında abone sayısı herkese açık hale getirilince ortaya çıktığı ancak iddia edildiği gibi bir günde veya bir ayda abone sayısının 8 milyon artmadığı vurgulandı. Abonelerin bot olmadığı ve abonelerin kazanılma sürecinin uzun bir zaman ve uğraş neticesinde olduğu açıklandı.

Ayrıca 300 video ile değil çok sayıda video ile bu rakamlara ulaşıldığı ancak birçok videonun kurallara uyma adına silindiğinden bahsedildi.
En önemli bilgi ise aslında Enes Batur’u geçen tek Türk çocuk kanalının kendileri olmadığı 20-25 milyon aboneye sahip kanalların olduğu ancak onların da çekinerek abone sayılarını gizlediği söylendi.

‘Hukuki haklarımızı kullanabiliriz’

Oyuncak Avı kanalı Enes Batur’un abone sayısını geçince yoğun bir baskı altına alınmış ve İnstagram hesaplarına şu an ulaşılamıyormuş. Kanalın sahibi Birol Bey ortada bir çocuk olduğunu yapılan videolara haberlere herkesin dikkat etmesi gerektiğini, aileye yapılan her türlü hakarete karşı hukuki yollara başvuru hakkını saklı tuttuğunu ancak yine de bu tarz olaylarda ilk önce iyi niyetle uyardığını belirtti.

Ayrıntılı bilgi için Serhat Uzunkök kanalından videoya ulaşabilirsiniz.