Haberler

MasterChef Final Turu İlk Kim Kazandı? Kadroya İlk Kim Seçildi?

MasterChef final turunu kim kazandı? Yarışmayı ilk kazanan isim kim oldu? Bu gece kim seçildi? İlk finalist kim oldu? Tüm bu soruların cevabı belli oldu.

MasterChef Türkiye 2021 final turu başladı. Öncelikle belirtelim. Bu sene yarışmacılar final turunda üç gruba ayrıldı. 1 Ağustos pazar akşamı yayınlanan bölümde izlediğimiz grup bu gruplardan ilki. Her gruptan 5-6 yarışmacı seçilecek. Ayrıca yedek yarışmacılar da olacak.

Yarışmanın başlaması ile birlikte ilk önce yarışmacılarla kısa sohbetler yapıldı. Bu sohbet esnasında yarışmacılardan birisi (Ayşenur) ailevi sebeplerden ötürü yarışmadan çekildiğini açıkladı. Sonrasında ilk olarak yarışmacılardan testi kebabı yapmaları istendi. Yarışmacılar büyük oranda testi kebabını başarı ile yaptı. Bazı yarışmacılar ufak kazalara maruz kalsa da etap başarı ile tamamlandı.

Jürinin kararı ile en başarılı 6 yarışmacının testi kebabı seçildi. İlk turda en başarılı altı isim; Ateş, Milhan, Tunahan, Berk, Sergen ve Fatma oldu. Hatırlatmakta yarar var. Aslında Sergen elenmişti ancak jüri üyelerinin birer yarışmacıyı geri döndürme hakkı bulunuyordu. İşte bu hakkı Danilo Şef Sergen’den yana kullandı.

Yarışmanın ikinci etabında ise yarışmacılardan yaratıcılık hünerlerini sergilemeleri istendi. Kiraz ile en yaratıcı yemeği yapmaları istendi. Çeşitli yemekler yapılsa da en başarılı aranan yemek bir taneydi. O yemeği yapan da Fatma Polat isimli yarışmacı oldu. Böylece MasterChef 2021’in ana kadrosuna seçilip balkona çıkan ilk isim Fatma Polat oldu.

MASTERCHEF TÜRKİYE FİNAL TURUNA KALAN YARIŞMACILAR

GÖRKEM DEMİRAL
MELİS Dİ GENNARO
HASAN BİLTEKİN
KUTAY ATATOP
ATAKAN TEKTAŞ
SAMET ENES HAKYEMEZ
AZİZE POLAT
EMRE BÜBER
MUSTAFA OZAN
PELİN ZAMAN
EREN KAŞIKÇI
MİLHAN ERDEM
SEVGİ KARATAŞ
NURSİMA TOĞAÇ
FİKRET TUĞ
DİLARA BAŞARAN
TAHSİN KÜÇÜK
PINAR TANAR
UMUTCAN ÇETİNÖZ
SAFANUR BOL
NEJDET EFETÜRK
AYŞENUR KURTAR
MERT YILMAZ
SUZAN ALİM
ARAZ AKNAM
ALİ UYSAL
ZERDA KARAGÜLLE
HÜSNÜ KİREMİTÇİOĞLU
NERGİZ VELİYEV
HÜSEYİN BEKTAŞ
MERVE KARAGÜL
FATMA POLAT
BATURALP AYTULUN
HAMZA MERCİMEK