Kimdir

MasterChef Ebru Has Kimdir Nereli?

MasterChef Türkiye 2020 kadrosu içerisinde yer alan Ebru Has kimdir ve nereli? Kaç yaşında? Twitter, YouTube ve İnstagram kullanıyor mu? Elendi mi? Yemekteyiz programına katıldı mı? Ana kadroya seçilen yarışmacı hakkında hazırlanmış biyografi yazısı. Burcu, boyu ve kilosu gibi bilgiler henüz belli değil.

(Dilerseniz bu yazıya Serhat Uzunkök YouTube kanalından video biyografi şeklinde de ulaşabilirsiniz)

Master Ebru Has Kimdir Nereli?

Ebru Has Kimdir Nereli?

28 yaşındaki Ebru Has MasterChef’e Balıkesir’den katıldı, aslen Düzce Akçakocalıdır. Geçmişte kanser tedavisi görüp hastalığı yenmeyi başaran
yarışmacının, aşçılık mesleğinin yanı sıra profesyonel bir voleybol geçmişi de var. Voleybolu, hastalığı nedeni ile bırakmış ve sonrasında aşçılığa merak salmış.

İlkokulda profesyonel voleybol hayatının başlangıcını yapan Ebru Has, Eczacıbaşı’nda voleybola başlamış; ardından yıllarca Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları’nda ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nde ter dökmüştür.

Doğa Koleji’nde lise eğitimini tamamladıktan sonra Kadir Has Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Teknolojisi’ni bitiren Ebru Has, bunun akabinde Kadir Has Üniversitesi İstanbul (Kalıniri İnstüti)Culinary İnstitute aşçılık kursunda eğitimlerini tamamladıktan sonra Moevenpick Hotel’de staj yapmıştır.
Stajının ardından 1 yıl Wyndham Grand Levent Hotel’de çalışan Ebru Has, Emirgan’da La Boom adlı restaurantta çalışma hayatına devam etmiştir.
Bu sırada yeni bir karar alarak Malta’ya giden ve 6 ay İngilizce eğitimi aldıktan sonra Türkiye’ye geri dönen Ebru Has,
Türkiye’ye dönmesinin ardından İstanbul Balat Cafe Restaurantta Yönetici Chef olarak görev almıştır.
Bu görevin ardından bir yıl kadar da Bursa’da Asmadan Enoteca Bistro’da çalıştıktan sonra, Ayvalık Mado’da Yönetici Chef olarak çalışma hayatına devam etmiştir.

Aynı zamanda pilates eğitmenliği de yapan Ebru Has, MasterChef 2020’nin ana kadrosunda yer almaya hak kazanan 16. yarışmacıdır.
Özellikle yemek yaparken çok düzenli çalışması nedeniyle şeflerin takdir ettiği yarışmacı şu ana kadar yarışmada sergilediği ciddi duruşu ile de
izleyicinin dikkatini çekmeyi başardı.

Sosyal medya hesaplarından kendisini takip edenler sık sık neden gülmediğini soruyor.
Daha çok İnstagram kullanan yarışmacının iki adet hesabı bulunuyor. Bu yazının hazırlandığı an itibarı ile mavi tıklı resmi İnstagram hesabında 24.600 takipçisi yemek tariflerini paylaştığı diğer hesabında ise 450 takipçisi bulunuyor.

İnstagram adresi https://www.instagram.com/ebruhasofficial/