MasterChef Sefa Kimdir Nereli Ve Kaç Yaşında? Boyu ve Kilosu Ne? İnstagram Adresi ne?

MasterChef Türkiye 2020 yemek yarışmasına yedekten gelen yeni yarışmacı Sefa Okyay Kılıç kimdir, nereli ve kaç yaşında? Boyu ve kilosu nedir? İnstagram ve YouTube adresi ne? Ayrıntılı biyografi yazısıdır. 35. bölüm itibarı ile yarışmaya dahil olan MasterChef Sefa’nın kim olduğu ile ilgili hayat hikayesi.

(Bu yazıya Serhat Uzunkök YouTube kanalından video biyografi şeklinde de ulaşabilirsiniz)

MasterChef Sefa Kimdir Nereli?

MasterChef Sefa Okyay Kılıç Kimdir Nereli?

TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye’nin en dikkat çeken yarışmacılarından birisi de kuşkusuz Sefa Okyay Kılıç.
Sefa Okyay Kılıç, MasterChef’in ilk seçmelerinde erik soslu, bademli somon füme yemeği yapmış ve şeflerin gözüne girmeyi başarmıştı.
Sonrasında üçlü eleme turunda Hint mutfağının sevilen yemeklerinden Tikka Masala yaparak final turuna adını yazdırmayı başararak, ilk 28 yarışmacı arasına girmiş, fakat buradaki elemelerde çok fazla heyecan yaptığı için ana kadroya seçilmeyi başaramamıştı.

Bebek yüzü, renkli gözleri ve gamzesi ile izleyicinin oldukça dikkatini çeken, yakışıklılığı ve yaptığı yemekleri sayesinde kısa sürede oluşan
hatırı sayılır bir fan kitlesine de sahip olan Sefa Okyay’ın, yedeklerden yarışmaya geri dönmesi çok isteniyordu ve nihayet Sedat’ın elenmesi ile
ona da yer açıldı.Yeni yarışmacı olarak MasterChef’in ana kadrosuna Sefa Okyay Kılıç da dahil oldu.

Peki kimdir Sefa Okyay Kılıç gelin yakından bakalım.

‘Çünkü neden olmasın?’ sözü ile hafızalara kazınan ve 24 yaşında olan Sefa, Gazi Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünden mezun.
Şu anda da ikinci Üniversite olarak da Anadolu Üniversitesi’nde işletme bölümünde eğitimine devam ediyor.


MasterChef Sefa, normalde Londra’da sahibi Türk olan bir Akdeniz restoranında aşçı ancak yarışma dolayısı ile şu an Türkiye’de ikamet ediyor.
Yemek yapmayı, gezmeyi, kamp yapmayı ve spor yapmayı çok seviyor. Kampçılık ve izcilikle yakından ilgilenmektedir.

Bilinmeyen bir yönü daha var. Zaman zaman şiirler de yazmaktadır.
Kayserilidir ve aşçılık mesleği dışında da ticaret ile uğraşmaktadır. 1.78 boyunda ve 79 kilodur.

Sosyal medyayı aktif olarak kullanmaktadır ve adına açılmış yüzlerce hesap bulunmaktadır. Bu yazının hazırlandığı an itibarı ile mavi tıklı resmi İnstagram hesabında 70.000 takipçisi, Twitter hesabında 4.000 takipçisi, YouTube hesabında da 4.000’e yakın abonesi bulunuyor.

İnstagram Adresi https://www.instagram.com/sefaokyayklc/

YouTube Adresi https://www.youtube.com/channel/UCE2DZWimvus3PNeFvZ3rc7w

Twitter Adresi https://twitter.com/Okyayklc

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.