Şeyma Korkmaz kimdir? Eşi kim? Bir Küçük Gün Işığı Şule kim?

Şeyma Korkmaz kimdir, kaç yaşında? Eşi kim? Oynadığı dizileri ve filmleri. Yaş, boyu, kilosu, burcu. Hayatı hakkında bilgiler içeren biyografi yazısı. Twitter ve Instagram adresi. Bir Küçük Gün Işığı dizisindeki Şule kim? Gerçek adı.

Şeyma Korkmaz kimdir, kaç yaşında?

Kadri Korkmaz ve Sabriye Korkmaz’ın üçüncü çocuğu olan Şeyma Korkmaz, 20 Aralık 1988 tarihinde Eskişehir’de doğdu.
Korkmaz’ın Tuba ve Tolga adında bir ablası ve bir abisi vardır.

İlköğretim eğitimini Eskişehir’de bitirdi. 2000 yılında Çanakkale’ye yerleşti ve ortaöğretim, lise, üniversite eğitimini Çanakkale’de tamamladı. Liseyi Çanakkale Güzel Sanatlar Lisesinde Resim Bölümünde okudu. Üniversiteyi Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Resim-İş Öğretmenliğini bitirdi.

Şeyma Korkmaz 1 Mayıs 2019 tarihinde kendisi gibi oyuncu olan Cüneyt Mete ile evlendi.

Üniversite yıllarında fotomodellik yaptı ve üniversite son sınıfta okurken 2011 yılında TRT-1 ‘de yayınlanan “Hayata Beş Kala” adlı dizide “Yağmur” karakterine hayat vererek oyunculuğa adım attı.

2011 yılında Star Tv de yayınlanan “Beni Affet” dizisine başrol olarak kariyerinde yeni bir sayfa açtı. “Feride” karakteri ile 8 sezon Star Tv ekranlarında olan Şeyma Korkmaz Ankara’da çekilen dizi için o dönem Ankara’da yaşamaya başladı.

2015 yılında “Öyle Ya da Böyle” adlı ilk sinema filminde rol aldı.

2018 yılında Morocco Fas Al Hoceima Uluslararası Film Festivalinden “Kuzey Afrika’nın En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü aldı.

2019 – 2020 Şeyma Korkmaz İstikbal Mobilya’nın reklam yüzü oldu.

2021 yılında Kuruluş Osman dizisinde Prenses Mari karakterine hayat verdi.

2022’den itibaren atv televizyon kanalında yayınlanmakta olan Bir Küçük Gün Işığı dizisinde Şule karakterini canlandırmaktadır. Başarılı aktris 24 Artist Management bünyesinde yeni projelerde yer almaya devam etmektedir.

Boyu Kilosu Burcu

Şeyma Korkmaz, Yay burcundandır. 170 cm. boyundadır ve 52 kg. ağırlığındadır. Sosyal medyada Twitter ve Instagram kullanmaktadır. Bu yazının hazırlandığı sırada Twitter hesabında 32.400 takipçisi, mavi tıklı Instagram hesabında 611.000 takipçisi bulunmaktadır. Twitter adresi seymakorkmaz Instagram adresi seymakorkmaz

Dizileri Ve Filmleri

Hayata Beş Kala (Dizi) (2011-2011 / TRT-1)
Beni Affet (Dizi) (2011- 2019 / STAR TV )
Kuruluş Osman (Dizi) (2021 / ATV )
Bir Küçük Gün Işığı (Şule) (2022 / ATV )

ROL ALDIĞI SİNEMA FİLMLERİ

Öyle Ya da Böyle (Sinema Filmi) (2015)

ROL ALDIĞI REKLAM FİLMLERİ

İstikbal Mobilya (Fas & Lübnan) (2019)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir