Maria İle Mustafa Dizisi Bitti Mi? Neden Yok? Final Mi Yaptı?

atv ekranlarının büyük umutlarla başlayan Maria İle Mustafa dizisi bitti mi? Neden yeni bölüm yok? Neden bitti? Devam edecek mi? Ara mı verdi? Final mi yaptı?

Hilmi Cem İntepe Hayranları Büyük Şokta!

Reyting yarışına bir dizi daha yenik düştü. Maria ile Mustafa, Atv ekranlarında birinci bölümü ile 6 Eylül 2020 tarihinde televizyon dünyasına ve yayın hayatına büyük umutlarla başlamıştı. Dizinin hazırlık aşaması bile aylarca sürmüş çok titiz bir çalışma ile ortaya son derece kaliteli bir iş çıkarılmıştı. Pandemi nedeni ile oldukça zor koşullarda başlangıç yapmış olsa da ilk bölümlerinde dizi oldukça beğenilmişti. Altında NTC medya imzası bulunan, Faruk TEBER’in bizzat kendisinin yönetmen koltuğunda oturduğu haftalık televizyon dizisi 2021’e sayılı günler kala 27 Aralık akşamı maalesef ne yazık ki ekranlara final yaparak veda etti.

YouTube kanalında yayınlanan 17. bölüm 2. fragmanı ile de izleyicilerine bu üzücü final kararının haberini duyurmuş ve vermiş oldu. Dizinin fanları fragman videosu altında üzüntülerini ve tepkilerini dile getirdi.

Maria İle Mustafa Final Yaptı!

Maria İle Mustafa Dizisi Bitti Mi?

Dizinin oyuncu kadrosuna bakıldığında başrollerinde Brezilyalı oyuncu ve model Jessica May ile Survivor yarışmalarında adından sıkça söz ettiren ve sonraları oyunculuğa yelken açan Hilmi Cem İntepe yer alıyordu. Dizide aynı zamanda Tamer LEVENT, Rahmi DİLLİGİL, Alpay ATALAN, Ezgi ÇELİK, Haki BİÇİCİ ve Mustafa AÇILAN gibi isimler de bulunuyordu. Senaryosu Birol ELGİNÖZ ‘ün kaleminden çıkmış; türü itibariyle de bizlere yabancı olmayan, adından da hemen kendini ele veren iki aşığın hem dramatik hem de romantik hikâyesini konu edinen dizi için bu erken vedanın sebebi reyting savaşlarının kurbanı olması. Türk yapımı dizinin beklenen o büyük beğeniyi ve ilgiyi göremediği için ekranlara veda edecek olması gerçekten de oldukça üzücü. Aslında her yönü ile kaliteli bir dizi olsa da izleyici eğer senaryoyu ilgi çekici bulmazsa maalesef son kaçınılmaz oluyor.

Maria İle Mustafa Dizisi Devam Edecek Mi?


Dizide Kolombiyalı bir annenin ve Kapadokyalı bir babanın kızı olan Maria YILDIRIM (Jessica MAY) , aradan geçen uzun yılların ardından doğduğu fakat çok küçük yaşta terk etmek zorunda kaldığı kendisini de büyüleyen o eşsiz benzersiz topraklara geri döner. Doğduğu, dünyaya gözlerini açtığı bu topraklarda kaderin cilvesi midir bilinmez hayatının aşkını da bulur. Kader bir anda karşısına yörenin en büyük, saygın ve tanınmış ailelerinden Candemir Ailesi’nin oğlu Mustafa CANDEMİR’i (Hilmi CİNTEPE) çıkarır. Bu iki genç kısa sürede birbirine deliler gibi âşık olur. Maria daha çok küçük bir kız çocuğuyken terk etmek zorunda kaldığı bu Güzel Atlar Diyarı’nda bir ömür boyu mutluluğu yakalayacağını düşündüğü Mustafa ile birlikte yeni bir dünyanın kapılarını ardına kadar açar fakat imkânsızlıklar ve zorluklar yakalarına yapışır ve peşlerini bir türlü bırakmaz. Final bölümü ile son kez ekranlara gelen dizinin devam etmesini isteyen hatırı sayılır bir kitle olsa da maalesef bu pek mümkün gibi görünmüyor. dizi haberleri yayınlayan dizi analiz sitesi olarak kadroya yeni projelerinde başarılar dileriz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir