Dizi Haberleri

Hacı Bayram Veli Dizisi Oyuncuları! Aşkın Yolculuğu

Hacı Bayram Veli dizisi hangi kanalda? Saat kaçta? Tekrarları ne zaman? Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram-ı Veli dizisi oyuncuları kimler? Dizide kim kimdir? Tüm bu soruların cevaplarına ulaşabileceğiniz bir yazı hazırladık.

Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram-ı Veli, Tekden Film imzalı, ilk bölümü 11 Şubat 2022 tarihinde yayımlanan, yönetmenliğini Kamil Aydın’ın üstlendiği, senaryosunu İsa Yıldız, Fatma Nur Güldalı, Ali Ozan Salkım’ın kaleme aldığı tarih ve kurgu türündeki Türk televizyon dizisidir.

Anadolu’da İslamiyet’in filizlenmesinde büyük emeği olan Hacı Bayram-ı Veli’nin “bildim, buldum, oldum” düsturunu işleyen ve onun tasavvuf dünyasını ekranlara taşıyan “Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram-ı Veli”, Cuma günleri saat 20.00’de TRT 1’de yayınlanıyor. Tekrar bölümleri cumartesi günleri saat 13:55’te ekranlarda oluyor.

“Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram-ı Veli” dizisi, Ankara Kara Medrese’de bir molla olan Numan’ın Somuncu Baba ile yollarının kesişmesini, tasavvufla tanışmasını ve manevi ilerleyişini tamamlayarak Hacı Bayram-ı Veli olmasının serüvenini konu ediniyor. Oyuncu kadrosu içerisinde bulunan ünlü isimler ve canlandırdıkları karakterler de merak konusu. Dilerseniz şimdi dizide hangi oyuncular bulunuyor inceleyelim.

Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram-ı Veli Dizisi Oyuncuları

Burak Sevinç‘in Hacı Bayram-ı Veli’nin gençlik yıllarındaki Molla Numan karakterini canlandırdığı dizide; Hüseyin Soysalan (Somuncu Baba), Sena Çakır (Ayşe Hatun), Atakan Yarımdünya (Abdal Murad), Kemal Başar (Şeyh Murad), Sinan Albayrak (Mevlüd Bey), Fırat Topkorur (Molla Rüstem), Derda Yasir Yenal (Emir Buhari), Aydın Sigalı (Molla Fenari) ve Latif Koru (Yıldırım Beyazıt) yer alıyor.
Senaryosunu İsa Yıldız’ın kaleme aldığı dizinin yönetmenliğini ise Kamil Aydın ve Yücel Hüdaverdi yapıyor.

Molla Numan – Burak Sevinç

Kara Medrese’nin sevilen ve takdir edilen müderrislerindendir. Başına gelecek olan badirelerden sonra büyük bir manevi arayış içine girecektir. Somuncu Baba ile tanışmasından sonra hayata bakışı değişecektir.

Somuncu Baba – Hüseyin Soysalan

Yaşına rağmen dinç ve kuvvetli bir adamdır. Mesleği fırıncılık olduğu için Somuncu Baba olarak anılmaktadır. İnsanlara mesafelidir. Temel düsturu “Şöhret afettir!”

Abdal Murad – Atakan Yarımdünya

Ankara ahalisi ona meczup gözüyle bakar. Onun muhabbeti bir tek Somuncu Baba’yadır. Ama gözü her zaman kardeşinin üstündedir.

Mevlüt Bey – Sinan Albayrak

Mevlüt Bey Peçenek boyuna bağlı bir obanın Yörük beyidir. Obasının iyiliği için uğraşır. Yardımsever, eli açık bir adamdır. Somuncu Baba’nın fırıncıdan fazlası olduğunun farkındadır.

Ayşe Hatun – Sena Çakır

Mevlüt Beyin kızıdır. At biner, kılıç kuşanır, ok atar. Doğru bildiğini söylemekten çekinmez. Molla Numan ile karşılaştıkları andan itibaren oluşan bağ onu da olayların içine çekecektir.

Molla Rüstem – Fırat Topkorur

Molla Rüstem Kara Medrese’de hocadır. Molla Numan’ın yakın arkadaşıdır. Sermüderris olma hırsı gözünü kör edecek ve Molla Numan’a kurulan tuzaklara ortak olacaktır.

Şeyh Murat – Kemal Başar

Engürü ahalisinden geniş bir mürit kitlesi vardır. Şahsi hırsları peşinde koşan kibirli biridir. Molla
Numan’ı kuracağı şeytani bir tuzakla alt etmek ister.

Sinan – Zekai Özdemir

Bıyıkları yeni terleyen yakışıklı bir Yörük gencidir. Mevlüt Bey’in oğlu, Molla Numan’ın en yakın öğrencisidir. Hocasının başına gelen badirelerden kurtulması için mücadele edecektir.

Tahsin Efendi – Hüseyin Baylan

Kara Medrese’nin mütevelli heyetindendir. Şeyh Murad’ın müritlerinden olduğu halde takiyye ile bunu gizlemektedir. Molla Numan’a kurulan tezgâhın başını çekenler arasındadır.

Altınçiçek – Sude Kızık

Annesi ve kardeşi Cihanşah ile birlikte Mevlüt Bey’in obasında yaşar. Obada sof kumaş ve süt işlerini yürütür. Her daim Ayşe Hatun’un yanında, onun fedaisi ve gölgesi gibidir.

Sadreddin – Ayhan Önem

Kara Medrese’nin mütevelli heyet başkanıdır. Engürü’nün ilmiye ve bürokrasisinde önemli bir yer edinmektedir. Numan’a güvenir ve onu Kara Medrese’ye sermüderris atamak ister.

HACI BAYRAM VELİ DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR?
Hacı Bayram-ı Veli Aşkın Yolculuğu dizisinin özel bir stüdyoda çekildiği belirtiliyor. Tekden Film’in yapımcılığını üstlendiği dizinin çekimleri, İstanbul’da kurulan özel platoda yapılmaktadır.

Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram-ı Veli 1 . Bölüm Özeti

Kara Medrese’de sermüderrislik makamı boşalmıştır. Büyük önem arz aden makama Molla Sadreddin’in uygun gördüğü kişi Molla Numan’dır. Molla Numan çalışkanlığı, ilmi ve saygın kişiliği ile göz doldururken onun tevdi edilmesi düşünülen makamda yakın arkadaşı olan Molla Rüstem’in de gözü vardır. Molla Sadreddin Molla Numan’a bir emanet verir. Karar Bursa’da gerçekleştirilecek olan Kelam zümresinden sonrasına ertelenmiştir. Sadreddin Efendi’nin Molla Numan’a Kutadgu Bilig’in sağılan şirazesini Bursa’da bir kişi olduğunu ve ona götürmesini ister. Bunu öğrenen Molla Rüstem o andan sonra yolda Molla Numan’a tuzak kurar.
Molla Rüstem’in müridi olduğu Şeyh Murat ise Kara Medrese’yi eline almak ister. Bunun için çeşitli hilelere başvurur. Molla Numan Kara Medrese mütevelli heyeti tarafından Bursa’daki Kelam Zümresine temsilci olarak yetkilendirilmiştir.
Molla Sadreddin’den aldığı çok değerli bir emanet ile Bursa yoluna koyulan Molla Numan eşkıyalar tarafından saldırıya uğrar. Ağır yaralanan Molla Numan’ın yolu Peçenek boyu obasına düşer.

Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram-ı Veli 2. Bölüm Fragmanı