Dizi Haberleri

Duy Beni Dizisi İzleyici Yorumları

Duy Beni dizisi Star TV televizyon kanalında yayınlanmaya devam ediyor. dizianaliz.com olarak izleyici görüşlerini merak edip gorevciyiz.com sitesinde bir anket açtırdık. Sitenin üyeleri dizi hakkındaki görüşlerini yazmaya başladı. Elbette ki bazı izleyiciler dizinin tekrar bölümlerini eski bölümlerden başlayarak izlediğinden eski bölümlerle ilgili yorumlar da gelecektir. Yorumlar geldikçe yazımıza izleyici görüşlerini ekleyeceğiz. Sizler de bu yazının altındaki yorum bölümünden dizi hakkındaki görüşlerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz. (Kullanıcıların isimleri gizlenmiştir)

Duy Beni İzleyici Yorumları

A*** A**** : İlk başta ergen dizisi diye mi çekincelerle izlemeye başladığım dizide yavaş yavaş ilerleyen bir kurgu var. Fakat dizi önyargılarımı tam kırmamakla beraber sizi lise yıllarınıza geri götürebilmeyi başarabiliyor. Dizinin herhangi bir paralı internet sitesinde yayınlamaması ve kolay erişilebilir olması ise en büyük avantajımız oluyor diziyi izlerken. Çok rahat bir şekilde YouTube’da Duy Beni diye arattığınızda dizinin yayınlanan bütün bölümlerine ulaşabiliyorsunuz. Elite adlı İspanyol yapımdan esinlenildiği kesin gibi duruyor. Kardeşlerim dizisine rakip olabilecek mi ilerleyen zamanları beklemeli diyorum. Lise dizisi kategorisi olarak şu an Türkiye’de yayınlanan diziler arasında ilk üçe çok rahat girebileceğini düşünüyorum. Yemek yerken rahatlıkla izleyebileceğiniz sizi sıkmayacak bir dizi diyebilirim. Yeni nesil oyuncular oynattıkları için oyunculuk puanlarım biraz yavan seviyede olsa da lise dizisi olduğu için oyunculuk çok da sırıtmıyor diyebilirim. Senaryo gereği Türk kültürü dışında bir çok şey barındırsa da dizi Türk liselerinin bir özeti gibi. Çok fazla sosyal ve ekonomik sıkıntılara değinmese de olabildiğinde gündelik hayatta yaşanabilecek sıkıntıları ele almışlar. Senaristlere de çok kızmamak gerekir aslında, genellikle tüketilen şeyleri yazıyorlar. Değerlendirmemizi sonlandırırsak Duy Beni dizisini genel olarak izlenebilir olarak nitelendiriyorum. Boş zamanlarınızda ailenizle birlikte izleyebileceğiniz sıcak bir yapım. Herkesin kendine uygun bir karakter bulabileceğine eminim. Kostüm dizayn ekibi ortalama seviyede sahne geçişleri de gayet iyi, bir Elite olmasa da ortalama düzeyde. Çok fazla spoiler vermek istemiyorum ama diziyi izleyerek bir şans vermenizi şiddetle öneririm.

E**** K****: Bu dizi sayesinde sağlığımızın ne kadar önemli olduğunu buradan da anlayabiliyoruz. Yani bu kolej okulları, havalı kıyafetler, ayakkabılar falan hepsi boş. Sağlık olsun da para şan şöhret hiçbiri olmasın. Leyla’nın şu an ki hayali yürümek mesela yürümekten başka bir şey istemiyor. Koşmak, yine şarkı söyleyip zıplamak. Paranın bazen önemi hiç ama hiç olmuyor arkadaşlar sağlığımızın kıymetini bilelim. Gördüğümüz, bildiğimiz yüzler yerine yeni insanları, yeni bir projede görmek çok güzel ve çok sevindirici. Hakkını da vermişler. Hepsi ayrı ayrı çok yetenekli oyuncular. Başarılarının devamını dilerim. Anksiyete, panik atak, zorbalık, aile baskısı, sorumluluk yükü vb. psikolojik sorunların olduğu bir dizi ilk defa bir yaz dizisindeki karakterlerin yazılmışlığı çok derin. Jenerik müziği, çalan şarkılar, görüntü hepsi daha önce hiç bir dizide görmediğim kadar iyi. Bu dizide adeta kendimi gördüm. Benimde okul yıllarım böyle geçti. Zorbalık, alay ederlerdi, bütün bu yaşananlar şu an olduğum gibi güçlü bir insan yaptı beni. Pes etmeyin ve kendi değerinizi bilin. Bu dizinin Türk yapımı olduğuna hala inanamıyorum. İzlerken Netflix dizisi havasını aldım resmen. Gerçekten çok kaliteli bir dizi. Sadece bazı zorbalıklar çok abartılmış ama gerçek hayatta olmasa da ne yazık ki böyle. Dizinin bu kadar beğenilmesinin en önemli sebebi konusunun diğer dizilerden farklı olması, farklı konulara parmak basması ve dolayısıyla risk alması. Bu dizide yapımcısından tut çaycısına kadar emeği geçen herkese teşekkürler…

M**** K***: Merhabalar arkadaşlar. Sizlere Duy Beni dizisi hakkındaki düşüncelerimi paylaşacağım. Dizinin başında kadın karakterimiz olan Ekim garip fakir bir mahallede yaşıyor. Lisede okuyan bu kıza arkadaşıyla beraber yolda giderken bir araba çarpıyor ve olaylar burada başlıyor zaten. Yani olayın başlangıçlarında mahalle çok iyi olarak gözüküyordu. İnsanların yüzünde o tarz mahallelerin birbirlerine sahip çıktığı birbirlerini sevdiği koruyup kolladığı düşünülüyordu ama ilerleyen zamanda o tarz mahallelerde bile insanların para için birbirlerinin satacağı gösteriliyor. Bir de mahallenin kızı çok sahiplenmesi çok saçma. Gerçek hayatta böyle bir şey yok. 70-80’li yıllardaymış onlar. Artık kimse kimsenin hiçbir şeyine karışamaz oldu. O yüzden dizi samimiyeti yansıtmıyor. Kesinlikle çok bölüm yapmaz. Hem dizinin aşk serüvenleri olsun hem Ekim’in başından geçenler olsun bir yerden sonra insanları boğmaya başladı yani. Leyla’ya araba çarpmasından sonra Ekim’in hareketleri değişti. Ekim arkadaşının ve geleceğinin arasında kaldı. Bu da çok absürt. Yıllardan beri aynı senaryoları izliyoruz. Çok yaratıcı bir senaryo yok yani. İzleyicinin içinde kendisini bulacağı bir şey yok. Mesela Kardeş Payı diye bir dizi vardı. Bu dizide insanlar kendini buluyordu. Mahalle kültürünü buluyordu. konuşmaları her ne kadar küfürlü olursa olsun kendi yaşadığı hayatı hissediyordu. Bu dizide öyle bir şey yok. Tamamen baştan sona yapmacık. Hiçbir şekilde sizi kendisine çekmiyor. Şimdiye kadar nasıl ayakta kaldığı da muamma zaten. Anlamıyorum bunları hangi insanlar izliyor. Hangi kitle izliyor. Kesinlikle benim tavsiye edeceğim ve izleyeceğim bir dizi değil. Dizinin tutması için birazcık konudan sapması gerekiyor dizi başladığından beri aynı konu ve her bölüm aynı yerlerde geçiyor. Birazcık yaratıcı olmak zorunda. Artık insanlar, en azından şahsıma konuşuyorum, ben sıkıldım. Aynı mahalleden aynı karakterler. Hiçbir şekilde sürpriz karakter katılmıyor diziye. Hep aynıları var. Yani seyirciyi şaşırtacak bir şekilde senaryo çizilmiyor. Haftaya ne olacağını az çok tahmin edebiliyoruz yani. Bu iyi bir şekilde izleyici etkilemiyor. Beni zaten etkilemiyor. Dediğim gibi bu dizi hiçbir şekilde Türkiye’de tutulacak bir dizi değil. Gerçeği hiç yansıtmıyor. Kendini bulamıyorsun dizide. Kendini kaptıramıyorsun. Dizi dediğin gözlerini kapattığında kendi hayatını yansıtabilmeli. Bir de kendinden bir şeyler bulabilmelisin fakat bu dizide yapmacıktan başka maalesef hiçbir şey bulamıyoruz. Benim bu diziye puanım 10 üzerinden 1. Kesinlikle tavsiye etmem. Tamamen zaman kaybı yani. Bu diziyi izleyene kadar kitap okuyun, gelişim kitapları okuyun, gelişim videoları izleyin ama bu diziyi izlemeyin. Boşu boşuna vakit harcamış olursunuz. Umarım verdiğim bilgiler faydalı olmuştur. İyi günler dilerim.