Haberler

DÜNYA SAĞLIK ÖDÜLLERİ VE ALTIN KALEM ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Mihrabat Korusu’nda düzenlenen 6. Altın İnsan Ödülleri töreninde sanatçılar, yazarlar ve sağlıkçılar ödüllerini aldı. Cumhur Haber Ajansı, “En İyi Çıkış Yapan Haber Ajansı” ödülüne layık görüldü.

Altın İnsan Ödülleri Coşkuyla Gerçekleşti

Bu sene altıncısı düzenlenen Altın İnsan Ödülleri, 25 Mayıs 2024 tarihinde Mihrabat Korusu’nda görkemli bir törenle sahiplerini buldu. İlk olarak 2018 yılında Altın Kalem Ödülleri adı altında başlayan ödüller, bu yıl daha geniş bir yelpazeye yayılarak ressamlar, sağlıkçılar ve yazarlarla farklı bir formatta sanatçılarla buluştu.

Üç Saat Süren Program Büyüledi

Türkiye’de fark yaratmanın yanı sıra fark edilmenin de önemine inanan Sayime Serra Erdoğan’ın öncülüğünde düzenlenen program üç saat sürdü. Her gelen ve ödüle layık görülen isimlerden röportaj ve fotoğraflar alındı. Töreni; Oyuncu/Yazar Mustafa Sefa Güvenir, Dr. Ender Saraç sundu ve Manken Cemrenaz Turhan eşlik etti.

Sanat ve Sağlığın Buluşması

Günümüz dünyasında insanların ayrıştığı bu dönemde, sanatın birleştiriciliğine olan ihtiyacın vurgulandığı törende, birkaç farklı sanat dalı ile sağlığın birleştirilmesinin önemi dile getirildi. Sağlık bedenin, sanat ise ruhun en önemli unsurları olarak nitelendirildi.
Ödül Kategorileri ve Anlamları

Altın Kalem: Kitap yazmanın ötesinde, eser oluşturmanın önemine vurgu yapılan bu kategoride, okurun hayatına değer katan kitaplar ödüllendirildi.

Altın Deklanşör: Fotoğraf sanatının, anlık ilhamları tek karede anlatabilme sanatı olarak tanımlandığı bu kategoride, hem icra eden hem de izleyici perspektifinden sanatçılar ödüllendirildi.

Altın Kitap: İlham olan kitapların, sadece kelimelerle değil, resmedilerek de anlatılmasının gerekliliği vurgulanarak ödüller verildi.

Dünya Sağlık Ödülleri: Sağlığın her şeyin başında geldiği, tüm sağlık çalışanlarının değerli bulunduğu bu kategoride, sadece doktorlar değil, sağlık sektörünün her kademesindeki çalışanlar ödüllendirildi.

Akademik Altın Kalem Ödülleri: Ülkenin aydınlanmasında büyük rol oynayan akademisyenlerin, kültür ve sanat adına önemli eserleri ödüllendirildi.

Altın İnsan: Altın eserler ve müelliflerin yanı sıra, sanatın ve hizmetin tek dalında değil, tek çatısı altında toplanan hikayeler ödüllendirildi.

Cumhur Haber Ajansı’na Büyük Onur

Bu yılki ödül töreninde, Cumhur Haber Ajansı “En İyi Çıkış Yapan Haber Ajansı” ödülüne layık görüldü. Cumhur Haber Ajansı Yönetim Kurulu Başkanvekili Muhammed Yasin Örücü, bu ödülü alarak, ajansın 2024 yılında hızla büyüdüğünü ve güçlü medya kuruluşlarıyla önemli protokoller imzaladığını belirtirken, katılımcılara, değerli juri üyelerine ve Sayime Serra Erdoğan’a teşekkürlerini ifade etti.

İşte Ödül Alan İsimler

Prof. Dr. Nevzat Tarhan
Prof. Dr. Suat Gezgin
Sn. Osman Kısakürek
Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın
Spor Bakan Yrd. Enes Eminoğlu
I.Sınıf Ehm. Müdürü/Ressam Ahmet Sula
TGSP Başkanı Ali Haydar Ustaosmanoğlu
SBÜ Rektörü Prof. Dr. Kemalettin Aydın
RTÜK Bşk. Ebubekir Şahin
Prof. Dr. Cevdet Erdöl
Prof. Dr. İhsan Karaman
Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci
CUMHA Y.K.B.V. Muhammed Yasin Örücü
Gazeteci Fulya Öztürk
SGK Bşk. Yrd. Lütfi Aydın
Elfed Bşk. Kazım Gökhan Elgin
Ressam Ümmet Karaca
Ressam Sanoz Arborzi
Fotoğrafçı Ozan Sağdıç
Fotoğrafçı İbrahim Zaman
Fotoğrafçı Engin Uzun
Fotoğrafçı Hamit Yalçın
Sumeyra Teymur
Av. Serkan Bayram
Prof. Dr. Ebru Güzel
Doç. Dr. Cihat Yaycı
Prof. Dr. Kadirhan Sunguroğlu
Yeryüzü Doktorları
Prof. Dr. Bekir Tuğcu