Dizi Haberleri

2020 Yeni Çıkan Türk Diziler

Bu yazımızda sizlere yakın zamanda başlayacak olan dizilerden bahsedeceğiz. Dilerseniz aşağıdaki videodan da yazımıza video şeklinde görsel olarak ulaşabilirsiniz.

Yakın Zamanda Başlayacak Olan Yeni Diziler 2020

Birinci yeni dizimiz Tövbeler Olsun

Proje tasarımı Hasan Kaçan’a ait olan, yönetmen koltuğunda Serdar Akar’ın oturduğu Tövbeler Olsun dizisinin yapımcılığını Mustafa Fener üstleniyor.
Senaryo ekibinde ise Haluk Özenç, Oktay Berber, Cankut Okutur ve Hüseyin Kaçan bulunuyor.

Eylül ayı içerisinde TRT 1 ekranlarında izleyicisiyle buluşmaya hazırlanan “Tövbeler Olsun” dizisinin başrollerini Güven Kıraç, İpek Tuzcuoğlu ve Erkan Can’, paylaşıyor.

Komedi türünde olan dizide başarılı ama “pinti” bir mücevher imalatçısı olan Horanta Holding’in patronu Namzet Horanta’nın, pintilikten cömertliğe giden büyük değişimi konu ediniyor. Oyuncu kadrosu oldukça geniş olan dizide Çiçek Dilligil, Ünal Silver, Seda Türkmen gibi bir çok oyuncu da bulunuyor.

İkinci yeni dizimiz Kimsesizler

Yapımcılığını Medyapım’ın üstlendiği, yönetmen koltuğunda Nadim Güç’ün oturduğu, senaryosunu Ebru Hacıoğlu ile Verda Pars’ın kaleme aldığı,
oyuncu kadrosunda; Beren Gökyıldız, Erdal Beşikçioğlu, Burcu Özberk ile Kübra Süzgün’ün yer aldığı Kimsesizler dizisi Fox tv’de yayınlanacak.
Eylül ayında başlaması beklenen diziyi özellikle Burcu Özberk hayranları sabırsızlıkla bekliyor.

Çekimleri İstanbul’da yapılan dizinin oyuncu kadrosuna ilerleyen zamanlarda sürpriz isimler ve birçok çocuk oyuncu da dahil olacak.
Yetimhanede büyüyen küçük yaşlardaki çocukların dram dolu hikayelerinin anlatılacağı Kimsesizler dizisi seyirciyi hüzne boğmaya hazırlanıyor.

Üçüncü yeni dizimiz Nizam- Alem

Akli Filmin yapımcılığını üstlendiği ve çekimleri özel bir platoda yapılan, Nizamı Alem dizisi yeni sezonun en iddialı projelerinden birisi.
Selçuklu İmparatorluğu döneminin anlatılacağı dizide devlet içerisindeki taht savaşlarına değinilecek.

Selçuklular ile Haşhaşiler arasındaki çetin mücadele gözler önüne serilecek.
Dizinin senaryosunu Serdar Özönal yazıyor. Yapımcısı ise Emre Konuk.
Eylül ayı içerisinde TRT1 ekranlarında yayınlanacak olan dizinin oyuncu kadrosu oldukça kalabalık.

Dizide Buğra Gülsoy, Ekin Koç, Leyla Tuğutlu, Gürkan Uygun, Sevda Erginci gibi bir çok önemli isim bulunuyor.

Dizide savaş sahneleri oldukça fazla olacağı için dizinin oyuncuları bir dizi eğitimden geçti. Kılıç ve binicilik eğitimlerini dünyaca ünlü “Stunts Nomad” ekibinden aldılar.

Buğra Gülsoy, yeni yapımda Selçuklu devletine en parlak dönemini yaşatan Sultan Melikşah’ı canlandıracak ve bambaşka bir rolle hayranlarının karşısında olacak. Gülsoy’un kariyeri için de bu dizi son derece önem arz ediyor.

Ekin Koç ise, Sultan Melikşah’ın oğlu Ahmed Sencer karakterine hayat verecek.
İki ünlü oyuncunun sergileyecekleri performans dizinin gidişatını çok etkileyecek.

Ayrıca Gürkan Uygun’un sergileyeceği performans da büyük önem taşıyor. Gürkan Uygun Haşhaşi fedai grubunun kurucusu olan Hasan Sabbah’ı canlandıracak.

Dördüncü yeni dizimiz Kırmızı Oda

Yapımcılığını OGM Yapımın üstlendiği, yönetmen koltuğunda Cem Karcı’nın oturduğu ve senaryosunu Banu Kiremitçi Bozkurt’un kaleme aldığı,
başrolünde ise usta oyuncu Binnur Kaya’nın yer aldığı dizi yeni sezonda TV8 ekranlarında olacak. Binnur Kaya dizide bir psikiyatriste hayat verecek.

Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun hikayesinden esinlenerek, gerçek hayatlardan uyarlanan “Kırmızı Oda” dizisinin Türk televizyonlarına farklı bir soluk getirmesi bekleniyor.

Gerçek hayat hikayelerinden esinlenerek TV8 ekranlarında yayınlanacak olan “Kırmızı Oda” da başrol oyuncusu Binnur Kaya psikiyatri
kliniğinin sahibini ve bir psikiyatristi canlandıracak.

Psikiyatri kliniğindeki doktorları ve onlara başvuran hastaların hayatlarının anlatılacağı “Kırmızı Oda”da her hayat hikayesinin altında yatan acılar, sevinçler, mutluluk ve hüzünler izleyicilerin de ruhlarının kapalı kapılarını aralayacak.

Hastalar o güne kadar kimselere söyleyemedikleri sırları dile getirirken izleyiciler de kendi bugünleri, geçmişleri ve yarınlarına dair kendilerinden
bir şeyler bulacak.

Oyuncu seçmeleri devam eden ve sponsoru da bulunan dizide Meriç Aral, Tülin Özen ve Ecem Uzun gibi oyuncular da bulunuyor.

Bu arada dizi ile ilgili küçük bir araştırma yapıldığında bu diziye benzer bazı yabancı diziler olduğu da görülüyor.
Bunu da sizlere bu yazı aracılığı ile aktarmış olayım. Hatta bir dizi kırmızı bir oda içinde geçiyor.

Beşinci Yeni dizimiz Kolej Rüyası

Birçok kişinin instagram, facebook, twitter, tiktok ve youtube gibi sosyal medya hesabından takip ettikleri birçok fenomen isim Kolej Rüyası dizisinde bir araya geliyor.Yapımcılığını Bilal Kalyoncu’nun üstlendiği Kolej Rüyası dizisinin çekimlerine başlandı.

Cast direktörlüğünü Seda Yazıcı ve Aslı Bankoğlu ‘nun üstlendiği dizinin oyuncu kadrosunda, Deniz Oral, Halil Söyletmez, Barbaros Dikmen, Kaan Yılmaz, Zafer Altun, Can Toprak, Nursena Özcanlı, Özüm Çakır ve Doğa Konakoğlu gibi isimler yer alıyor.

Dijital platformda yayınlanacak olan Kolej Rüyası dizisinin hangi platformda yayınlanacağı henüz belli değil.

Bir grup gencin lise maceralarının anlatıldığı gençlik dizisinin tanıtımları yayınlandı.
Dizinin şimdiden oldukça eleştirildiği görülüyor ancak her eleştirilen dizinin de çok izlenmeyeceği gibi bir tespit de yapılamayacağını da hatırlatalım.

Çekimleri büyük oranda tamamlanan dizinin yakın zamanda dijital platformlardan birinde izleyici ile buluşması bekleniyor.

Altıncı yeni dizimizin adı Sol Yanım

BKM’nin Star TV için çekeceği Sol Yanım dizisi de sezonun en iddialı dizileri arasında.
Melis Civelek’in senaryosunu yazdığı dizinin yönetmen koltuğunda Serdar Gözelekli bulunuyor.
Oyuncu seçmelerinin devam ettiği dizinin oyuncu kadrosunda Özge Yağız, Cemre Baysel, Defne Samyeli, Cansel Elçin, Esra Bezen gibi önemli oyuncular bulunuyor.

Özge Yağız’ın bu dizide yer alıp almayacağı hayranları tarafından çok merak ediliyordu. Kadroda olacağı neredeyse kesin ancak kendisinden şu ana kadar bu yönde bir teyit gelmediğini de hatırlatalım. Çekimleri İstanbul’da yapılan dizinin Eylül ayında izleyici ile buluşması bekleniyor.

Yedinci Yeni Dizimizin adı Süt Ve Kurabiye

Yapımcılığını Arte Film’in üstlendiği, yönetmen koltuğunda Bülent Çolak’ın bulunduğu; kadrosunda Bülent Çolak,Ege Kökenli, Melisa Akman, Zeynep Elçin ve Mustafa Arslan gibi oyuncuların bulunduğu Süt Ve Kurabiye dizisi de yakın zamanda başlayacak olan ve merak edilen diziler arasında.

Okuma provaları tamamlanan dizinin çekimleri başladı. Dizinin yakın zamanda Blu Tv’de izleyici ile buluşması bekleniyor.

Sekizinci dizimizin adı Yarım Kalan Aşklar

Yapımcılığını Tims & B’nin üstlendiği, yönetmen koltuğunda Umur Turagay’ın oturduğu, senaristliğini Ethem Özışık, Hakan Bonomo ve Ercan Uğur’un üstlendiği dizinin kadrosunda; Burak Deniz, Dilan Çiçek Deniz ve Cem Davran’ın yanı sıra Ezel Akay, Esra Ruşan, Nazlı Bulum, Cihat Süvarioğlu ile Gizem Ünsal’da yer alıyor.

Geçirdiği trafik kazasında ölüp yeni bir bedende dünyaya dönen Ozan’ın öyküsünü anlatan ‘Yarım Kalan Aşklar’ yakında sadece Blu TV’de!