Kimdir

Hakan Bulut Kimdir? (Seksenler Butik Ali)

Seksenler dizisinde Butik Ali Karakterini canlandıran Hakan Bulut kimdir ve nerelidir? Kaç yaşında ve aslen nereli? Burcu, boyu ve kilosu nedir? İnstagram hesabı var mı? Hakan Bulut’un oyunculuğa giden yolda başına neler geldi? Nasıl oyuncu oldu? Bugüne kadar hangi dizi ve filmlerde oyunculuk yaptı?

Hakan Bulut, 9 Ocak 1982 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Aslen Sivas’lıdır. Çocukluğu Fikirtepe’de geçti. Lisede lakabı Botanikti. Oğlak burcudur. 1.73 boyundadır ve 62 kilodur.

Ailesi memur olması için onu bir dershaneye yazdırdı ancak ailesinden gizli dershaneyi bırakıp halk eğitim merkezine oyunculuk eğitim almak için başladı.

2001 yılında tiyatroculuğa Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde başladı.
İlk önce ailesi onu bu kararında yalnız bıraktı, o dönem zor günler geçirdi ancak 1 sene sonra ailesi de ona destek vermeye başladı. Sonrasında Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümünden mezun oldu. Mezun olduktan sonra da Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nda yer aldı. Bir dönem ünlü tiyatrocu Tuncay Özinel’in asistanı olarak çalıştı.

Hak Dostum Hak, Beni Yeniden Sev, Bir Tuhaf Dünya, Kaç Baba Kaç, İyi Kötü Çirkin gibi tiyatro oyunlarında oyuncu olarak yer aldı.

Kamera karşısına ilk kez, bir döneme damgasını vuran Nefes: Vatan Sağolsun isimli filmde canlandırdığı Hakan karakteri ile geçti.
Ayrıca 2014’te Arkadaşım Hoşgeldin isimli programın kameramanları arasında yer aldı.

Çocuklar Duymasın, Seksenler, Mandıra Filozofu, Yapışık Kardeşler, Robinson Crusoe & Cuma, Dostlar Mahallesi, Düğüm Salonu, Görünen Adam, Gürbüz Hadi Allah’a Emanet’ gibi dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır.

Ancak bizce en büyük çıkışını Seksenler dizisinde “Bana her şeyi de ama bunu deme” repliğiyle aklımıza kazınan ‘Butik Ali‘ karakteriyle yapmıştır.
Günümüzde de yeniden çekilen Seksenler dizisi projesinde tekrardan Butik Ali olarak oyuncu olarak izleyicisiyle buluşmaktadır.
Bu arada size bir pek bilinmeyen bir bilgi vereyim Butik Ali karakteri gerçek hayattan alınmıştır.

Hakan Bulut’un İnstagram hesabında bu yazının hazırlandığı an itibarıyla 24 bine yakın takipçisi bulunmaktadır.