Dizi Haberleri

Gençliğim Eyvah Dizi Analizi

Atv ekranlarının yeni dizisi Gençliğim Eyvah ne zaman ve hangi kanalda başlayacak? Gençliğim eyvah dizisinin konusu ne, oyuncuları kimler? Reyting alır mı? Dizi tutulur mu? Dizi Analiz sitesi olarak dizianaliz.com sizler için analiz etti.

Gençliğim Eyvah Dizi Analiz

Öncelikle baştan ülkemizde komedi dizilerini tutturmanın çok zor olduğunu söyleyelim. O yüzden beklenti olarak zaten komedi dizilerini yayınlayan televizyon kanallarının reyting listesinde diziyi ilk beşte görmesi genelde yetiyor. Gençliğim Eyvah dizisi televizyon kanallarında dizi görmeye hasret kalınan bir dönemde yayınlanmaya başlayacağı için şu an yüksek reyting alabilme şansı çok yüksek. Tabi kış aylarına gelindiğinde Gençliğim Eyvah dizisinin işi çok zorlaşacak. Çünkü o zaman bir çok dizi ekranda yayınlanmaya başlayacak.

Gençliğim Eyvah dizisinin 1. bölüm fragmanı yayınlandı. Fragmanı analiz ettiğimizde çok kaliteli bir komedi dizisinin başlayacağı net ortada. Dizinin oyuncu kadrosunda o kadar önemli isimler var ki, şu oyuncu çok önemli diye bir ayrım yapmak bile neredeyse çok zor. Fragmanın YouTube’de izlenme sayısına bakıldığında dizinin işi zor gibi görünüyor ancak bizim tahminimiz bu dizi kalitesi ile izleyiciyi ekran başına kilitlemeyi başaran efsane bir komedi dizisi olacak. Belki de bu sezonun sürpriz yumurtası olacak diyebiliriz. Fragmanın altındaki yorumlarda kısa sürede final yapacağı söylense de biz bunu kesinlikle beklemiyoruz. Evet çok yüksek ilgi görmeyebilir ancak öyle kolay yutulan bir lokma da olmayacak Gençliğim Eyvah. Sizler de incelemek isterseniz yazımızın devamından dizi ile ilgili tüm ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Gençliğim Eyvah Ne Zaman Ve Hangi Kanalda Başlayacak?

Gençliğim Eyvah dizisi 1. bölümü ile atv ekranlarında 15 Haziran Pazartesi günü başlayacak.

Gençliğim Eyvah Dizisinin Konusu

Gençliğim Eyvah dizisi aynı semtin iki düşman kebapçısı Urfalı Bozoğlu ve Adanalı Asmalı Ailelerinin etrafında dönen aşk,
sır ve entrika dolu hikayesini konu ediniyor. Aşkların, büyük sırların, beceriksizce çevrilen entrikaların komedisi.

Gençliğim Eyvah Oyuncu Kadrosu

Gençliğim Eyvah dizisinin oyuncu kadrosunda Cengiz Bozkurt, Levent Ülgen, Günay Karacaoğlu, Ulviye Karaca, Elif Doğan, Ekin Mert Daymaz, Burak Tozkoparan, Erdem Kaynarca, Bahar Süer, Kemal Uçar, İpek Çiçek, Ecem Atalay ve Beyti Engin gibi önemli isimler bulunuyor.
Yapımcılığını Süreç Film’in üstlendiği dizinin yönetmeni Deniz Yılmaz. Senaryosunu Barış Başar ve Ünal Yeter yazdı.

Gençliğim Eyvah 1. Bölüm Fragmanı

Gençliğim Eyvah Dizisinde Kim Kimdir?

Levent Ülgen – Zekeriya Bozoğlu

Urfalı kebap ustası. Nuriye Bozoğlu ile olan evliliğinden Veysi, Azra ve Ayşe isminde üç çocuğu var. Yıllar sonra Çavi isminde bir İtalya’nın oğlu olduğunu öğreniyor. Dürüst ve namuslu bir adam olan Zekeriya başındaki bu beladan kurtulmak için can düşmanı Arif’le işbirliği yapmak zorunda kalıyor. Çavi’ye bunca yıl babalık yapamadığı için büyük vicdan azabı duyuyor. Karısı Nuriye’nin olan biteni duyması Zekeriya’nın kıyameti olacak. Büyük kızı Azra kıymetlisi. Kimselere vermeye kıyamıyor.

Günay Karacaoğlu – Hacer Asmalı

Arif Usta’nın hanımı. Sahip oldukları dükkan ve ev Hacer’in babası Ali Usta’dan kalma. Hacer tam bir hanım ağa. Otoriter ve sert bir kadın. Kocası Arif’in her türlü fırıldağını yakalıyor. Ancak yıllar sonra ortaya çıkan Zola onun için de büyük şok olacak. Hacer iki aile arasındaki düşmanlığın en sert temsilcisi. Evlatlarına çok düşkün ancak bir o kadar da disiplinli bir anne. İçgü Veysi’yi damat olarak kabul etmiş. Ancak Azra’nın hiç şansı yok. Asla gelini olamaz.

Elif Doğan – Azra Bozoğlu

Zekeriya Usta’nın kıymetlisi. Dünya bir yana Azra bir yana. Çalışkan ve tuttuğunu koparan genç bir kadın. Belki de tek hatası ezeli düşmanları olan Asmalı ailesinin oğlu Ahmet’e aşık olmak. Ahmet çocukluk aşkı. İlk göz ağrısı. Ahmet’i başka bir kadının yatağında basınca dünyası başına yıkılıyor. Ahmet’i süründürmek için Zola ile yakınlaşınca kıyamet kopacak. Zola ve Ahmet’in aslında kardeş oldukları ortaya çıkınca Azra ne yapacağını şaşıracak.

Bahar Süer – Suzan Asmalı Bozoğlu

Arif Usta’nın ilk göz ağrısı. Sevdiği adamı kaçırıp ailesine içgüveysi damat yapan çılgın aşık. Elinin de dilinin de ayarı yok. Veysi onun için dünyanın en yakışıklı kocası. Çocuk meselesine kafayı büyük takmış durumda. Şifacılar, falcılar, güç ve kuvvet macunları, bitkisel otlar ilgi alanı. Kocası Veysi, Suzan’ın kobay faresi gibi. Bütün şifayı Veysi’de deniyor. Doğacak bebeklerinin her iki aile arasındaki buzları eriteceğini düşünüyor.

Beyti Engin – Muhtar Metin

Muhtar değil mikser. Çıkarı olmadan hiçbir işe el atmaz. Mahallede olay çıkmasına bayılıyor. Magazin muhabiri gibi telefon kamerası sürekli kayıtta. Sosyal medyada mahallesinin reklamını yapmaya kafayı takmış. Ne zaman işleri düşse Zekeriya’yı ve Arif’i soyup soğana çevirmeden bırakmıyor. Zekeriya ve Arif’in maceralarında kilit noktalarda destek atıp virajı dönmelerini sağlıyor. En büyük sıkıntısı büyük oğlu Felaket Necdet, mahallede Çavi ve Zola’nın durumunu bilen tek kişi.

Burak Tozkoparan – Zola Asmalı

Dürüst, çalışkan ve yetenekli bir şef, aşçı. Arif’in yıllar önce Bodrum’da yaşadığı siyah gecenin meyvesi. Arif’in babası olduğunu bilmiyor. Annesi ona senin baban kaptandı, demiş. Kankası Çavi’nin yüzünden başını belaya sokup Türkiye’ye geldiğinde babasının Arif olduğunu öğrenecek. Türkiye, hayatının aşkını bulduğu yer. Azra’ya ilk görüşte aşık oluyor. Kardeşi olduğunu bilmediği Ahmet’le aynı kıza aşık olduğu ortaya çıkınca kıyamet kopacak.

Ecem Atalay – Leyla Yıldız

Leyla iç mimar. Babasının inşaat şirketinde çalışıyor. İş yerinde çalışanlar patron kızı olduğunu bilmiyor. İnşaat mühendisi Selim, Ahmet ve Leyla’nın ortak arkadaşı. Ahmet’le, Selim’in bekarlığa veda partisinde karşılaşıyorlar. Kibirli, zeki ve tuttuğunu koparan bir zengin kızı. İlerleyen süreçte İtalyan Çavi’ye aşık olacak. Leyla’nın babası bu aşkın önündeki en büyük engel. Babası Leyla ve Çavi’yi ayırmak için türlü kötülükler yapsa da aşkları galip gelecek.

Ekin Mert Daymaz – Ahmet Asmalı

Arif Usta’nın faydasız ve hayalperest oğlu. Büyük paranın peşinde. Elinden gelse değil ailesinin dükkanını bütün mahalleyi satıp yiyecek. Azra büyük aşkı. Düşman ailelerin çocukları olmaları bu aşkın önündeki tek engel değil. Azra, Ahmet’in kendisini aldattığından emin. Ahmet hayatının geri kalanını kendini Azra’ya affettirmeye adamış durumda. Hiç beklenmedik bir anda ortaya çıkan Zola, Ahmet’e dişli bir rakip olacak. Kardeş olduklarını bilmeyen bu iki genç aynı kızın aşkından sürünecek.

Kemal Uçar – Veysi Bozoğlu

Zekeriya Usta’nın oğlu. Kebap ustası. Can düşmanlarına iç güveysi damat olarak gittiği için ailesi tarafından aforoz edildi. Suzan’a olan aşkı dillere destan. Çocuk yapmaya çalışıyorlar. Zekeriya ve Nuriye’nin kucağına torun verirse küslüğün biteceğini ümit ediyor. Kayınpederi Arif’in en büyük baş belası. Farkında olmadan onun pisliklerini ortaya çıkaran adam. Asla yalan söylemeyen iyi kalpli aşk adamı. Mucit tarafı dillerle destan. Saf ve iyi yürekli namıdiğer içgü Veysi.

Ulviye Karaca – Nuriye Bozoğlu

Zekeriya Usta’nın hanımı. Dükkanı da evi de çeviren kişi Nuriye. Baskın karakterli, dediğim dedik bir kadın. Ailesindeki herkes ondan korkuyor. En büyük hayal kırıklığı tek erkek evladı, kıymetlisi Veysi’nin düşmanlarının kızı Suzan’la kaçarak evlenmesi. Çavi’nin ortaya çıkması ile Zekeriya’ya dünyayı dar edecek. Hayattaki en büyük rakibi Hacer Asmalı. Azra ve Ahmet aşkının önündeki en büyük engellerden biri Nuriye.