Kimdir

Esra Kızıldoğan kimdir ve nerelidir? (Sefirin Kızı Dizisindeki Müge)

Merhabalar, bu yazımızda Esra Kızıldoğan kimdir ve nerelidir? Ayrıca boyu, kilosu ve burcu gibi ayrıntılara değineceğiz.

Esra Kızıldoğan, (Sefirin Kızı Müge) 2 aralık 1979’da İstanbul’da hayata gözlerini açtı. Yay burcudur. 1.70 boyunda ve 58 kilodur.

Eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Bölümü’nde yüksek lisans yaptı.

Bugüne kadar bir çok tiyatroda oyunculuk yaptı.
Çiçek Taksi’de konuk oyuncu olarak ilk dizi oyunculuğu deneyimini yaşadı sonrasında 2005’te Beyaz Gelincik dizisinde yer aldı. Bugüne kadar Masum, Ah Neriman, Yalan Dünya, Sultan, Leyla ile Mecnun, Bu Kalp Seni Unutur Mu?, Zoraki Başkan, Bir Varmış Bir Yokmuş, ve Bir Deli Sevda gibi birçok dizide oyuncu olarak yer aldı. Özellikle Leyla ile Mecnun dizisindeki uzaylı zekiye rolü ile televizyon izleyicisinin yakından tanıdığı bir isim haline geldi.

Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü, Bahtı Kara, Neden Tarkovski Olamıyorum, Geçen Bir Gün, Bozkır, Ben Katil, Kronoloji gibi birçok filmde de oyunculuk yaptı.

Günümüzde ise Star TV ekranlarında yayınlanan Sefirin Kızı dizisinde Müge karakterine hayat vermektedir.

Son zamanlarda seslendirme projelerinde de yer alan Esra Kızıldoğan, sakin tavrı ve başarılı oyunculuğu ile oyunculuk camiasında sevilen bir isim olarak bilinmektedir. Ayrıca oyunculuk eğitimi de vermektedir.