Kimdir

Esin Civangil Kimdir Ve Nereli?

Esin Civangil’in Hayatı

Esin Civangil 12 Temmuz 1982 tarihinde Kocaeli’nde doğdu.
Çocukluğu Bodrum’da geçti.
Yengeç burcudur.1.71 boyunda ve 59 kilodur.
Sinema ve dizi oyuncusudur.

Oyunculuğa başladığı andan itibaren uzun boyu, düzgün fiziği ve güzelliği ile oyunculuk dışında bir çok ajanstan mankenlik teklifleri de almıştır ancak herkesin kendi işini yapması gerektiğini bu nedenle mankenlik tekliflerini kabul etmediğini o dönem söylemiş ve oyunculuğa odaklanmıştır.

Oyunculuk hayatına 2002 yılında yayınlanan Ekmek Teknesi dizisi ile başlamıştır. Dizide Jale karakterini canlandırmış ve bu rolü ile oldukça tanınan bir isim haline gelmiştir. Sonrasında Sırlar Dünyası, Büyük Buluşma, Mavi Rüya, Felek Ne Demek, Arka Sıradakiler, Benim Annem Bir Melek, Cesaretin Var mı Aşka, Gönül Hırsızı, Pusat
gibi dizilerde rol aldı.
Özellikle 2014 yılında Güzel Köylü dizisinde canlandırdığı Kamuran karakteri ile izleyicilerin beğenisini kazanmış ve
oyunculuk hayatındaki ikinci büyük çıkışını yakalamıştır.

Bugüne kadar bir çok sinema filminde de yer almıştır. Emanet Kız, Memleket Hikayeleri, Yuvamı Yıkamazsın, Kadrinin Götürdüğü Yere Git, Nasıl Yani, Rengarenk Yağmurlar, Temel ile Dursun İstanbul’da, Ölümü gör, İyi Ki Doğdun Abla gibi bir çok filmde yer almıştır.
2019 yılında Bahtsız Bedri,Keşfedilmemiş Çocuklar,Kızım gibi Kokuyorsun, Hemen Döneriz isimli 4 sinema filminde de yer aldı.

En son Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Baharı Beklerken dizisinde Neslihan Karakterine hayat verdi.