Kimdir

En Şık Benim Sunucusu Raşit Bağzıbağlı Kimdir Nereli? Kaç Yaşında? Burcu Ne?

Raşit Bağzıbağlı kimdir nereli? En Şık Benim yarışma programının sunucusu ve aynı zamanda jürisi, ünlü modacı ve YouTuber Raşit Bağzıbağlı kim ve aslen nereli? Kaç yaşında? Burcu, boyu ve kilosu ne? İnstagram adresi ne? Annesi, babası, dedesi ve ailesi hakkında bilgiler içeren ayrıntılı biyografi yazısı. Kısaca hayatı. Vikipedi bilgileri.

(Dilerseniz bu yazıya Serhat Uzunkök YouTube kanalından video biyografi şeklinde de ulaşabilirsiniz)

Video Linki https://youtu.be/cuFvULCY8vk

Raşit Bağzıbağlı Biyografisi

Raşit Bağzıbağlı Kimdir Nereli? Hayatı

Moda sektörünün önde gelen isimlerinden birisi olan Raşit Bağzıbağlı, 1985’te Londra’da dünyaya geldi.
Babası moda dünyasının ünlü tasarımcısı Derviş Bağzıbağlı’dır.
Dedesi tarafından 1957 yılında Kıbrıs’ta açılan ‘Bağzıbağlı kumaş mağazaları’nın üçüncü kuşak temsilcilerinden olan Raşit Bağzıbağlı, moda sevdasına çocuk yaşlarda başladı. Ünlü modacı, okul yılları boyunca hep kıyafetler tasarlarmış.

Bir röportajında, evlerinin alt katında depolarının olduğunu, kendilerinin ise üst katta oturduğunu, kumaşların arasında büyüdüğünü belirtmiştir.
Tasarımcı olmaya karar verdiğinde henüz 12 yaşındaydı.
Üniversiteyi Londra’da müzik üzerine okudu ancak eğitimini yarıda bırakarak hayalinde olan moda sektöründe profesyonel olarak yer almaya karar verdi.

Çalışma Yaşamı Ve Kariyeri

İlk koleksiyonunu 21 yaşında hazırlayan Raşit Bağzıbağlı, 2007 yılında kişiye özel tasarımcı olarak kariyerine başladı ve yeteneğinin keşfedilmesi
pek de uzun sürmedi. Meslektaşlarından hemen ayrılan çizgisiyle moda dünyasına çentik atan Raşit Bağzıbağlı, Türkiye’de 2010 yılında ‘yılın en iyi genç tasarımcısı ödülü’nü aldı. Ardından, aynı yıl New York’ta düzenlenen Face Of Fashion yarışmasında, en iyi umut veren genç tasarımcı ödülünü aldı.

2013 yılında KKTC’nin Polis üniformalarını tasarlayıp kurumsal kimlik logolarını ve amblemlerini hazırladı.
Elidor Miss Turkey 2014 ve 2015’te finalistlerin kostümlerini hazırladı.
2014’de Fashion TV Ödülleri’nde YILIN MODA TASARIMCISI ödülünü aldı. 2015 yılından itibaren İstanbul moda haftasında koleksiyonlarını sergiledi.
2016 yılında Fox TV’de yayınlanan Gardırop Savaşları isimli moda programında 220 bölüm boyunca jüri koltuğuna oturdu. 2 sezon süren programda izleyenlere moda tüyoları verdi.
2017 yılında hazır giyim markası RASHID ve Couture’un yanına gelinlik koleksiyonu da ekledi.

Türkiye’den Tuba Büyüküstün, Tulin Şahin, Demet Kutluay, Berguzar Korel, Fahriye Evcen, Dilan Deniz, gibi ünlülerle çalışan tasarımcı, Dünya starlarından Paris Hilton, Petra Nemcova ve Victoria Secret modeli Doutzen Kroes gibi bir çok ünlüyü giydirdi. Halen de dünyaca ünlü isimlerle
çalışmaya devam ediyor.

Modacının, gelecekteki hedefleri arasında, dünya ülkeleriyle moda sayesinde bir köprü oluşturmak ve ülkesini temsil etmeye devam etmek yer alıyor.
Koleksiyonlarında kullandığı el işlemesiyle hazırlattığı kumaşlar, ipek satenler, taftalar tasarımlarının vazgeçilmezi.

2018’de Kanal D ekranlarında yayınlanan ve Şebnem Dönmez’in sunumuyla izleyenlerle buluşan “Yeni Bir Ben” adlı yarışmada jüri üyeliği yapan modacı, şu sıralar Tv8’de “En Şık Benim” programıyla ekranlarda yer alıyor.

Raşit Bağzıbağlı İnstagram Adresi Ne? YouTube Kanalı Var Mı?

Kendine ait kişisel bir web sitesi de bulunan Raşit Bağzıbağlı sosyal medyayı da aktif bir şekilde kullanıyor. Bu yazının hazırlandığı an itibarı ile İnstagram hesabında 416 bin takipçisi, YouTube kanalında da 127 bin abonesi bulunuyor ve hazırladığı içerikler oldukça ilgi görüyor.
Şu ana kadar yayınladığı videoların toplam izlenme sayısı 9.5 milyona yaklaşmış durumda.

İnstagram Adresi https://www.instagram.com/rasitbagzibagli/

YouTube Kanal Adresi https://www.youtube.com/channel/UC_-Sxy-VC1i9ugvUbZ1GbpA

Raşit Bağzıbağlı Aslen Nereli? Boyu, Burcu Ve Kilosu

Bu arada bir dipnot düşelim. Raşit Bağzıbağlı şu an TV8’deki sunduğu En Şık Benim programındaki konseptin benzerini aslında YouTube kanalında da uyguluyordu.
Son olarak merak edilen şu klasik bilgileri de verelim. Raşit Bağzıbağlı 1.81 boyundadır. 71 kilodur. Terazi burcudur. Aslen Kıbrıslıdır.

En Şık Benim Yarışmasına Nasıl Başvurulur?

tv8 En Şık Benim Yarışması Başvuru İçin https://www.instagram.com/talyaproduksiyon/ adresine konseptinizi ve kombininizi DM yolu ile gönderebilirsiniz. talya@talyaproduksiyon.com mail adresine ya da WhatsApp başvuru hattına da gönderebilirsiniz.