Kimdir

Burak Sevinç Kimdir? Oynadığı Diziler Filmleri Biyografi Boyu Kilosu

Burak Sevinç kimdir? Oynadığı diziler ve filmleri. Burcu, boyu ve kilosu. Kaç yaşında? Nereli? Doğum tarihi. Evli mi? Eşi kim? Biyografi.

Burak Sevinç Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Burcu Boyu Kilosu

Burak Sevinç, Türk müzisyen ve oyuncudur. Ud sanatçısı Özcan Sevinç’in oğludur.
Aslen Zonguldaklıdır. Akrep burcundandır. 1.88 metre boyundadır ve 80 kilodur.

Burak Sevinç Kaç Yaşında? Doğum Tarihi

27 Ekim 1985 tarihinde Zonguldak’ta dünyaya geldi.

Burak Sevinç Kimdir? Hayatı – Biyografi

İlk, orta ve lise eğitimini Zonguldak’ta tamamlamasının ardından yükseköğrenim için İstanbul’a taşınan Sevinç, Yıldız Teknik Üniversitesi, Tasarım Fakültesi, Müzik ve Sahne Sanatları Bölümünü bitirmeden üniversiteyi ikinci senesinde terk edip müzisyenlik mesleğine ağırlık verdi. Bir röportajında ise bu durum için “Her yerde Yıldız Teknik Üniversitesinden mezun yazıyor benim için ama ben YTÜ’den ikinci sınıfta terkim. Sanat ve Tasarım Fakültesi Müzik Toplulukları adlı bölümde okuyordum.” dedi.

Oyunculuğun yanı sıra müzikle de yakından ilgilenen oyuncu, 11 yaşında babasının yönlendirmesiyle Türk Sanat Müziği Derneğinde kanun enstrümanı üzerine ders almaya başladı. Aldığı 6 aylık eğitimin ardından keman, ud, kanun ve gitar gibi müzik aletlerini çalmaya başlayan Sevinç, 1997 yılında Zonguldak Sanat Müziği Derneğinde sahneye çıkmaya başladı. Ayrıca bir dönem Behzat Gerçeker yönetimindeki Enbe Orkestrası’nda profesyonel olarak müzisyenlik yaptı.

Oyunculuk ve müzisyenlik dışında marangozluğa da ilgisi olan Sevinç, bir röportajında, ”Marangozluk işlerine yıllardır çok meraklıyım, ahşapla ilgilenmeyi çok seviyorum. Evimdeki birçok eşya benim elimden çıkma. Terapi oluyor benim için. Saatlerce hiçbir şey düşünmeden uğraşabilirim“ dedi.

Dalış sporuna da küçük yaşlardan beri ilgisi olan Sevinç, 5 yıl boyunca dalış eğitimi aldı. Aldığı uzun eğitimin ardından 7 yılı aşkın süredir profesyonel olarak dalış yapıyor. Ayrıca basketbol, voleybol ve hentbol gibi spor dallarıyla da ilgileniyor.

Burak Sevinç Dizileri – Oynadığı Filmler

İlk oyunculuk deneyimini 2011 yılında yönetmen Ahmet Katıksız’ın isteği üzerine Babam İçin adlı dizide “Alpay” karakterini canlandırarak yaşadı. Dizinin sona ermesinin ardından 2012 yılında Yol Ayrımı adlı dizide “Yusuf” karakterini canlandırdı. Ardından Merhaba Hayat (2013) ve Yalan Dünya (2013) gibi dizilerde küçük roller aldı. Aynı yıl Pana Film imzalı olan Ben Onu Çok Sevdim (2013) adlı dizide rol almaya başladı. Başrolünü Mehmet Aslantuğ, İdil Fırat ve Birce Akalay gibi oyuncuların paylaştığı dizide Mehmet Aslantuğ’un şoförü “Hasan Bey” karakterine hayat verdi. Dizide 15 bölüm rol aldıktan sonra aynı yapım şirketinin bir başka dizisi olan Kurtlar Vadisi Pusu (2013) dizisine Polat Alemdar’ın koruması “Timur Emir” karakteri ile transfer oldu. Bir röportajında rolü için 1 yılda 16 kilo verdiğini belirten Sevinç, “Rol için Wing Chun isimli dövüş sporunu öğrendim. Çünkü Necati Şaşmaz benden böyle bir şey rica etti. Savunma sporu ama çok sert bir spor. Karşınızdaki rakibe en kısa yoldan nasıl saldırabileceğinizi öğreniyorsunuz. Bu sporla zindeliğimi sağladım. Hayatımdan şekeri de çıkararak bir yılda 16 kilo verdim.” dedi. Dizide 3 sezon rol aldıktan sonra senaryo gereği ölerek diziye veda etti. Sonraki süreçte Evli ve Öfkeli (2015) dizisinde, Altınsoylar (2016) dizisinde ve Dönerse Senindir (2016) adlı filmde rol aldı.

Burak Sevinç, 2017-2019 yılları arasında yer aldığı Söz dizisinde canlandırdığı “Fethi Kulaksız” karakteri ile asıl çıkışını yakaladı. Dizide bir askeri canlandıran Sevinç, hazırlık sürecinde rol arkadaşları ile birlikte emekli Özel Kuvvetler mensupları tarafından iki hafta süreyle zorlu bir kampta askerî eğitim aldı. Üniforma disiplini, selamlama, nöbet usulleri, hitap tarzı, silah taşıma ve kullanma esaslarının yanı sıra yakın koruma-dövüş eğitimi de aldı. Sevinç, dizinin üçüncü sezonunun sonlarına doğru senaryo gereği ölerek diziye veda etti. Hemen ardından Nisan 2019 tarihinde Leke adlı dizide Melis Sezen ile birlikte ilk başrol deneyimini yaşadı. 9. bölümde yayından kaldırılan dizide “Cem Yenilmez” karakterine hayat verdi.

2020 yılının başlarında Gökçe Bahadır ile birlikte başrolünde oynadığı İzmir’in Kızları adlı müzikalde ilk tiyatro deneyimini yaşadı. Müzikalin prömiyeri 24 Ocak 2020 tarihinde gerçekleşti. Sevinç, müzikaldeki oyunculuk ve ses performansıyla büyük beğeni topladı. 11 Mayıs 2020 tarihinde dünya genelinde yaşanan COVID-19 pandemisi nedeniyle ve Türkiye’de alınan önlemler dolayısıyla müzikal durduruldu.

14 Şubat 2020 tarihinde vizyona giren ve başrollerini Algı Eke ve Nur Sürer ile birlikte paylaştığı Nasipse Olur adlı romantik komedi filminde “Gökhan Hancıoğlu” karakterine hayat verdi. Aynı yıl TV8’de yayımlanan ve psikiyatrist Gülseren Budayıcıoğlu’nun Madalyonun İçi adlı romanından uyarlanan Kırmızı Oda adlı dizide Binnur Kaya, Tülin Özen ve Meriç Aral ile birlikte başrolleri paylaştı. Dizide “Doktor Deniz Saner” karakterine hayat verdi. Dizide 30 bölüm rol aldıktan sonra kendi isteği ile projeden ayrıldı. Sevinç, şimdilerde ise Türk edebiyat tarihinin önemli isimlerinden biri olan mutasavvıf ve şair Hacı Bayram Veli’nin hayatını anlatan Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram Veli adlı dizide “Hacı Bayram Veli” karakterine hayat veriyor. Neslihan Uzer & Yaprak Atış menajerlik bünyesinde yeni projelerde yer almaya devam ediyor.

Burak Sevinç Evli Mi? Eşi Kim?

1 Ağustos 2015 tarihinde Zonguldak Kapuz Plajı’nda İstanbul Şehir Tiyatroları oyuncusu ve yoga eğitmeni Şirin Kılavuz ile evlendi.
Çift, Mayıs 2021 tarihinde tek celsede boşandı.

Burak Sevinç, Nisan 2020 tarihinde alkollü hâlde araç kullanırken kaza yaptı. 1,28 promil alkollü olduğu tespit edildikten sonra hakkında işlem başlatıldı. Savcılık, ‘trafik güvenliğini tehlikeye sokma’ suçu kapsamında 6 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi. İstanbul Adliyesi’nde hâkim karşısına çıkan Sevinç, duruşmada olay günü alkol alıp araç sürdüğünü kabul etti. Mahkeme, üzerine atılı suçun tespit tutanakları ve sanığın suçu kabulü gerekçesiyle Sevinç’i 2 ay 15 gün hapisle cezalandırdı.

Burak Sevinç, birçok sosyal sorumluluk projesinde yer aldı.

2018 yılında Zuhal Müzik ile Kansersiz Yaşam Derneğinin başlattığı ‘Bir Notaya da Sen Bas’ adlı sosyal sorumluluk projesinde yer aldı.
Proje kapsamında her yaş grubunun katılabileceği ritim atölyeleri düzenlendi. Sevinç, ritim okullarında kanser hastası çocuklara ritim dersleri verdi ve aynı zamanda birçok ünlü isimle beraber Bülent Ortaçgil’in “Benimle Oynar Mısın?” adlı şarkısını seslendirdi. Proje ile elde edilen tüm gelir kanser hastası çocukların tedavisi için Kansersiz Yaşam Derneğine bağışlandı.

2020 yılının Ocak ayında World Human Relief Derneği yürütücülüğünde hayata geçen Karanlığı Arala/ Bir Şey Söyleyin adlı projede yer aldı.
Sevinç, Türkiye’de her geçen gün artan çocuk istismarlarını önlemek ve çocuk istismarıyla ilgili farkındalık yaratmak için hazırlanan “Karanlığı Arala” adlı kısa filmde Şevval Sam, Belçim Bilgin ve Engin Altan Düzyatan gibi oyuncularla birlikte rol aldı. Ayrıca 2016, 2018 ve 2019 yıllarında TEMA Vakfının NTV’de düzenlediği “Umut Yeşerten Şarkılar” adlı özel yayınında çocukların doğa eğitimi alabilmesi adına birçok kez gönüllü olarak şarkı söyledi.

DİZİLERİ

2022 Askın Yolculuğu: Hacı Bayram Veli – Molla Numan

2021/2022 Bonkis – Onur

2020/2021 Kırmızı Oda – Doktor Deniz

2019 – Leke /Cem Yenilmez

2017/2019 – Söz /Fethi Kulaksız

2016 – Altınsoylar/ Oğuz Katran

2015/2016 – Evli ve Öfkeli/Cihan

2013 – Ben Onu Çok Sevdim /Hasan

2013- Yalan Dünya (57./58. Bölüm)

2013/2016 – Kurtlar Vadisi Pusu /Timur

2013 – Merhaba Hayat

2012 – Yol Ayrımı /Yusuf

2011 – Babam İçin

BURAK SEVİNÇ FİLMLERİ

2020- Soygun Oyunu: Büyük Vurgun/ Ali Toprak

2020- Nasipse Olur / Gökhan Hancıoğlu

2017- Mahalle

2016- Dönerse Senindir

Burak Sevinç Sosyal Medya Hesapları

Burak Sevinç aktif sosyal medya kullanıcısıdır. Bu yazının hazırlandığı sırada mavi tıklı İnstagram hesabında 1 miyon 200 bin takipçisi bulunuyor. Twitter hesabında ise 120.200 takipçisi bulunmakta. Ayrıca kendisine ait bir YouTube kanalı da mevcut. Bu kanalda 146.000 abonesi bulunuyor. 6 Eylül 2012 tarihinde açılan kanalda yayınlanan videoların toplam izlenmesi 14 milyonu geçmiş durumdadır. Tüm bu hesapların yanı sıra ünlü oyuncu ile ilgili açılmış çok sayıda büyük fan hesapları da mevcuttur.

İnstagram Adresi buraksevinc_

Twitter Adresi burak_sevinc

YouTube Kanalı BurakSevinçOfficial

Kaynak: Wikipedia

BURAK SEVİNÇ KİMDİR? Biyografi – Dizileri Filmleri I İçimizdeki Ateş Doğan https://youtu.be/kEVLpbf2skM