Dizi Haberleri

Aziz Dizisi Konusu Ve Oyuncuları! Nerede Çekiliyor? Ne Zaman Başlıyor?

Aziz dizisi konusu nedir? Aziz dizisi oyuncuları kimler? Yeni dizi nerede çekiliyor? Ne zaman başlıyor? Hangi gün? Oyuncu kadrosu içerisinde kimler var? Dizide kim kimdir? Fragman videosu yayınlandı mı? Oyuncular ve canlandırdıkları karakterlerin isimleri nedir? Aziz dizisi hangi kanalda başlıyor? Bu ve bunun gibi çok sayıda sorunun cevapları şu sıralar arama motorlarında sıkça aranmaktadır. Bu nedenle bu soruların yanıtlarını içeren bir yazı hazırlamaya çalıştık. Böylece merak ettiğiniz konular hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz. Dizinin İnstagram, Twitter adresi gibi sosyal medya hesapları da yazıya eklenmiştir. İşte Aziz dizisi hakkındaki tüm detaylar…

Aziz, O3 Medya imzalı, proje danışmanlığını Zeynep Günay Tan’ın gerçekleştirdiği, yönetmenliğini Recai Karagöz’ün yaptığı, senaryosunu Eda Tezcan’ın kaleme aldığı, ilk bölümü Ekim 2021 tarihinde yayınlanması beklenen aksiyon ve dram türündeki Türk yapımı televizyon dizisidir.

Ne Zaman Ve Hangi Kanalda Başlayacak?

Show TV ekranlarında yeni sezonun en iddialı yapımlarından birisi olması beklenen Aziz hem hikayesi hem de oyuncu kadrosu ile çok dikkat çekiyor. Dizinin bu ayın son haftasında yayınlanması bekleniyor ancak net bir tarih henüz verilmedi.

Aziz Dizisi Nerede Çekiliyor?

Antakya’da ve Sakarya’da geçen dizinin çekimlerinin İstanbul’da kurulan özel bir platoda gerçekleştirileceği de ortaya çıktı. Özellikle Murat Yıldırım hayranları diziyi sabırsızlıkla bekliyordu. Murat Yıldırım, yeni dizi Aziz ile çok yakında izleyici ile buluşacak. İşte dizinin oyuncu kadrosu..!

Aziz Dizisi Oyuncuları

Show TV’de yakında ekranlara gelecek, O3 Medya imzalı yeni dizi ‘Aziz’in kadrosunda hangi oyuncular bulunuyor?

Oyuncu Kadrosu Ve Karakterler


Aziz Payidar (Murat Yıldırım)
Dilruba (Damla Sönmez)
Efnan (Simay Barlas)
Galip Payidar (Ahmet Mümtaz Taylan)
Monsieur Pierre (Fırat Tanış)
Adem Payidar (Güven Murat Akpınar)
Kenan (Eren Hacısalihoğlu)
Handan (Ayten Soykök)
Nigar Hala (Füsun Demirel)
Hatice Ana (Meral Çetinkaya)
Mustafa (Baran Akbulut)
Maksude Payidar (Elif Sönmez)

Aziz Dizisi Konusu

Aziz dizisinde, Antakya’da zengin bir ailenin oğlu olan Aziz’in hikayesi ekrana gelecek. 1930’lu yıllara izleyicileri götürecek olan dizi Hatay’ın Türkiye Cumhuriyeti’ne katılmasının hemen öncesindeki dönemi anlatacak. Hatay’ın ana vatana katılımının heyecanının da yansıtılacağı Aziz dizisi, yeni sezonun en etkili hikayelerinden birisi olacak. Yıldırım, Aziz Payidar adlı bir karaktere hayat verecek. Dizide bir Fransız Teğmenin ölümüne neden olan Aziz, büyük aşkı Dilruba’yı da arkasında bırakıp baba ocağını terk edecek. Olayın unutulmasının ardından doğduğu kente geri dönecek olan Aziz için yepyeni bir hayat başlayacak..

Antakya’nın en büyük ve tek halı üreticisi olan Payidar ailesinin oğlu Aziz Payidar (Murat Yıldırım) refah ve zenginlik içinde bir hayat sürdürmektedir. Fransız delegesi Mösyö Pierre’in (Fırat Tanış) oğlu Teğmen Andre’yi öldürmesiyle Aziz’in kaderi değişir; doğduğu toprakları, biricik aşkını kısacası sahip olduğu her şeyi geride bırakmak zorunda kalır. İki yıl sonra öldü zannedilirken geri dönüşü herkes için beklenmedik olur. Artık hiçbir şey eskisi gibi değildir.

Aziz sahip olduğu her şeyi kaybetmekle kalmamış, Fransız işgali altındaki Antakya bıraktığından daha kötü bir hal almıştır. Üstelik ilk aşkı Dilruba (Damla Sönmez) da amcası Galip Payidar’ın (Ahmet Mümtaz Taylan) oğlu Adem (Güven Murat Akpınar) ile nişanlanmıştır. Her şeye sil baştan başlamak zorunda kalan Aziz, verdiği hayat mücadelesi ile küllerinden yeniden doğarken; basit bir köylü kızı olan Efnan’ın (Simay Barlas) beklenmedik bir şekilde hayatına girmesi ile duygusal anlamda da ikilemde kalacak, yaşadığı yoğun duygu karmaşası sonrasında zamanla hem kendini hem de gerçek aşkını bulacaktır.

İnstagram Sayfası https://www.instagram.com/azizdizisitv/

Twitter Adresi https://twitter.com/azizdizitv

YouTube Adresi https://www.youtube.com/channel/UCYR7EAv7P9L4Rg8vEXua2nQ

Aziz dizisinin ilk tanıtımı yayınlandı. Şimdiden diziye oldukça ilginin olduğunu dizinin sosyal medya hesaplarına bakarak söyleyebiliriz. Özellikle dizinin geçtiği zaman dilimi de göz önüne alınırsa Aziz dizi kıyafetleri de oldukça konuşulacak gibi görünüyor.

Aziz Dizisi İlk Tanıtım Fragmanı