Aslı Hünel Kimdir? Nereli? Eşi Kim? Kaç Yaşında? Gelin Evi Sunucusu

Aslı Hünel kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Eşi kim? Kiminle evli? Abisi kim? Gelin Evi Sunucusu Kim? Burcu ne? Boyu ve kilosu nedir? Bu soruların cevapları şu sıralar arama motorlarında sıklıkla aranıyor. Ünlü müzisyen ve sunucunun hayatı merak ediliyor. Bu nedenle Aslı Hünel’in hayatı hakkında ayrıntılı bilgiler içeren bir biyografi yazısı hazırladık. Bugüne kadar çıkardığı albümleri yazımızın sonunda listeledik. Ayrıca kullandığı sosyal medya hesaplarının adreslerine de yazımız aracılığı ile ulaşabilirsiniz. İşte Aslı Hünel hakkındaki tüm detaylar!

Aslı Hünel Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Aslı Hünel 4 Haziran 1977 tarihinde İstanbul Fatih’te dedeleri Arap kökenli bir anne ile yine dedeleri Selanik Üsküp kökenli bir babanın ikinci çocuğu olarak dünyaya geldi. 9 yaşına geldiğinde hani o bildiğimiz yazlık eğlencelerin birinde eline mikrofonu aldığında ne Aslı ne de onu dinleyenler kulaklarına inanamadı. Doğallığı ve cana yakınlığı ile zaten herkesin sevdiği bu minik kız çocuğunun çok sevdiği ve abi dediği Nuri Yüksel’in ‘Aslı; ben bu işten alıyorsam geleceğin yıldızı geliyor.’ yorumuyla büyük mutluluk yaşadı. Hünel, 12-13 yaşlarına geldiğinde bir aile ortamında babasının yakın dostu büyük bestekar rahmetli Baki Duyarlar’a şarkılar söylemiş, ondan aldığı destek ile büyük bir hevesle musikinin dev ve en zor eserlerini öğrenmeye başladı. Yine Baki hocasının desteği ile 13 yaşında hocaları tarafından ‘Esmeralda’ olarak adlandırıldığı ‘Üsküdar Musiki Cemiyeti’ sınavlarını kazanarak, kayıt yaptırdı. Erdem Siyavuşgil’den şan eğitimi; Türk Sanat Müziğinde ona çok şeyler katan hocaların hocası Feriha Tunceli’den solfej, usul ve repertuar dersleri; Muveddet Günbay’dan şan eğitimi alan Aslı Hünel, bu arada okuluna da devam ederken İngilizce eğitimi aldı. Çocukluğunu çok fazla yaşayamayan Aslı Hünel, çocuk yaşlarda büyük gazinolardan ve Unkapanı Plakçılar Çarşısı’ndan teklifler almaya başladı. Ailesinin bu tekliflere izin vermediği bu dönemde Hünel, ailesinin sağlık sorunları ile uğraşıyordu. Bu tekliflere daha fazla dayanamayan Aslı Hünel, 16 yaşında kabul ettiği albüm ve iş tekliflerinin ardından, 17 yaşında ilk albümü ‘Güneş Doğmuyor’ ile müzik sevenlerle buluştu. İniş ve çıkışlarla dolu bu yolda çizgisinden ödün vermeden sadece işi ile gündemde olmayı hedef edinen Hünel, bu günlere hiç kolay gelmedi.

Peşpeşe yaptığı iki iki albümden sonra bir süre kendisini geliştirmek adına ara veren Aslı Hünel’in dönüşü ise çok sevdiği rahmetli Hilmi Topaloğlu’nun ısrar ve teşvikiyle gerçekleşti. Başarısına, fikirlerine duyduğu saygıyı, Hilmi Topaloğlu’nun gözlerinde gördüğü inançla birleştiren Aslı Hünel ‘Bu işi ölene kadar sizinle yapacağım’ sözünü vererek ‘Kendine İyi Bak’ albümüne imza attı. Bu albümün çıkmasından çok kısa bir süre sonra vefaat eden Hilmi Topaloğlu’nun son nefesine kadar yanından hiç ayrılmadı. Hilmi Topaloğlu’nun vefatı ile tekrar bir ara vermek zorunda kalan Aslı Hünel bu arada TGRT’de 3 yıl boyunca devam eden ve ‘İyi ki böyle bir projede yer aldım, bu yapım bana çok şey kattı.’ dediği ‘Haber Magazin’ programına devam etti. Özel bir ulusal kanalda 1 yıla yakın bir süre ‘Aslı Hünel ile Hafta Sonu Keyfi’ isimli pazar sabahları gençlerin müptelası olduğu, konukların ağırlandığı, şarkıların söylendiği, kliplerin ve pratik bilgilerin yer aldığı 3 saatlik programı gerçekleştirdi. Kandemir Konduk’dan oyunculuk eğitimi aldı.

Aslı Hünel Eşi Kim? Kiminle Evli? Özel Yaşamı

12 Nisan 2018’de iş adamı Savaş Fatin Yurtsever ile evlendi. Savaş Yurtsever 1998’de bir araba markasında satış danışmanı olarak sektöre girdi. KOLUMAN otomobil firmasında Otomobil Satış Müdürü olarak çalışıyor. 1975 doğumlu Yurtsever aynı zamanda iş insanı olarak biliniyor.
Ağabeyi oyuncu Saruhan Hünel’dir.
Hünel, 26 Ekim 2020’de Covid-19 nedeniyle babası Mehmet Fevzi Hünel’i kaybetti.

Burcu Boyu Ve Kilosu

İkizler burcundandır. 170 cm boyundadır ve 58 kilodur.

Stüdyo Albümleri

Güneş Doğmuyor (1994)
Duygular (1997)
Kendine İyi Bak (2003)
Dönemem (2006)
Aynalar (2012)
Bambaşka (2019)
Derleme albümleri
Rengarenk (2016)

EP’leri

Aşk’la Yaşayalım (2013)

Single’ları

“Ayarsızım” (2021)
“Sade ve Sakin” (2021)

Sosyal Medya Hesapları

Aslı Hünel aktif bir sosyal medya kullanıcısıdır. Kendisine ait kişisel bir web sitesi ve satış sitesi bulunmaktadır. Bu yazının hazırlandığı sırada adına açılmış bir Facebook hayran sayfasında 12.000 takipçisi bulunmaktadır. Mavi tıklı İnstagram hesabında 478.000 takipçisi, Twitter’da ise 23.200 takipçisi bulunuyor.

Facebook Fan Sayfası aslihunelofficial
Twitter aslihunel
İnstagram aslihunel
Kişisel Web Sitesi https://www.aslihunel.com.tr/
Kişisel Marka Satış Sitesi https://www.byaslihunel.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.