Kimdir

Yasin Obuz Evli mi? Hakkında Bilinmeyenler

MasterChef ve Survivor yarışmaları ile tanıdığımız Yasin Obuz Kimdir? Hayatı Ve Bilinmeyenleri

Yasin Obuz Survivor’da kaç kilo verdi? Kaç yaşında ve burcu nedir? Evli mi yoksa bekar mı? Dükkanı nerede? İşte Bilinmeyenleriyle Yasin Obuz’un hayatı!

Kendisine sürekli değişik lakaplar takan ancak Sanal alemde en çok Hırşit Binboğa ismiyle bilinen Yasin Obuz 21 Kasım 1988’de Diyarbakır’da doğdu.

John Travolta’nın gençliğine oldukça benzeyen Yasin Obuz 1.83 boyundadır 92 kilodur (Survivor 2020’de 20 kiloya yakın vermiştir) ve akrep burcudur.
Evli olup olmadığı konusu hep tartışıldı ama şu an evli değildir. Ailesi Antalyada yaşamaktadır.

Kıbrıslı gibi konuşmaktadır ancak Yasin Obuz aslen Diyarbakırlıdır.
Kıbrıslı bir arkadaşıyla 6 SENE aynı evi paylaştığı için konuşma şekli Kıbrıslı birisinin konuşma şekline dönüşmüş.Ayrıca uzun süre de yurt dışında yaşadığından şivesi oldukça bozulmuş.

3 kardeş olan Yasin Obuz çocukluğundan beri spor yapıyor ve son derece hiperaktif bir yapıya sahip.İlk spor lisansı 1998’de çıktı.
Amatör ve profesyonel olarak futbol oynadı. Bunun yanında çocukken 2 yıl jimnastik yaptı, voleybol ve basketbol da oynadı. Ankara Hacettepe Üniversitesi’nde Spor Bilimleri Fakültesi’nde okudu. Üniversite yıllarında spor olarak fitness yaptı. Sonrasında bir süre antrenörlük yaptı.

Üniversitede mutfağa merak saldı ve yemek öğrenmeye başladı. Yemek yaparken mutlu olduğunu farkeden Yasin, bir dönem Rusya’da DA yaşadı.
Yaklaşık olarak 20 ülke gezdi. Gittigi ülkelerin mutfak kültürlerini, eglence tarzlarını ve yaşayış biçimlerini gözlemledi.

Günümüzde Yaşantısını İstanbul’da sürdüren Yasin Obuz’un İstanbul Sirkeci’de çok kalabalık bir yerde Buum be pilav midye adında kendine ait bir restaurantı vardır.
Meşhur Çiğ Köfteci Ali Usta’nın dükkanın hemen yanındadır.

Survivor’ın tanınan isimlerinden Taner Tolga Tarlacı ile de yakın arkadaş olan Yasin Obuz, daha önce de Yemekteyiz yarışmasına katıldı,
Birkaç kez katıldığı yarışmada rakiplerini epey zorladı.Bu yarışmanın öncesinde de Kısmetse Olur programında yer almıştır.

Pek bilinmeyen bilgi daha verelim. Yasin Obuz aslında oyunculuk da yaptı.
Yönetmenliğini Bilal Kalyoncunun yaptığı, 6 Eylül 2019’da vizyona giren Cin- si Bozuk filminin oyuncu kadrosunda Yasin Obuz ‘ da yer aldı
Ancak Yasin Obuz’u Tüm Türkiye’ye esas tanıtan program 2019 yılında katıldığı Masterchef Türkiye yarışması olmuştur.

Bir çok izleyici diskalifiye olmasını beklerken Yasin Obuz herkesi şaşırtmış yarışmada pek bir olay çıkartmadan şeflerden hızlı bir şekilde yemek yapmanın püf noktalarını öğrenerek, yarışmanın ilerleyen safhalarına kadar tutunmayı başarmıştır.

Batuhan Bayır ile girdiği eleme potasında yarışmadan elenmiştir fakat bu yarışmada kendisine Alican Sabunsoy gibi çok kaliteli bir arkadaş edinmiştir. Ayrıca yarışma boyunca yaptığı hareketler ve kendisine taktığı lakaplarla ve buum diyerek bağırması ile çocukların da sevgisini kazanmıştır.

Yakın zamanda da tv 8 erkanlarında yayınlanan Survivor 2020 yarışmasına gönüllüler takımında yer alarak katıldı ve ilk lakabını 2020 DOMİNİK Belediye Başganı olarak koydu.

Yakın zamanda Acun Ilıcalı’nın tavsiyesi ile İnstagram hesabının adını değiştirdi ve yasinobuzofficial yaptı. Survivor 2020’nin ve kullanıcı adını da değiştirmesinin etkisiyle takipçi sayısı oldukça arttı. Mavi tıklı resmi İnstagram hesabında bu yazının hazırlandığı an itibarı ile 653 bin takipçisi bulunmaktadır.

Yasin Obuz’un resmi İnstagram hesabı

Şu anda yarışmada rakiplerini oldukça zorlayan Yasin Obuz’un Survivor 2020 yarışması bitene kadar İnstagram’daki takipçi sayısının 1 milyona ulaşması bekleniyor.

Kendisine yarışmada ve İnstagram yarışında başarılar dileriz.