Kimdir

Mert Ramazan Demir Dizileri Filmleri Yaş Boy Kilo Burcu – Yalı Çapkını Ferit Kim?

Mert Ramazan Demir kimdir, nereli, kaç yaşında? Doğum günü tarihi, yaş, boyu, kilosu, burcu, sevgilisi. Oynadığı dizileri ve filmleri. Hayatı, hakkında bilgiler içeren biyografi yazısı. Twitter ve ınstagram adresi. Yalı Çapkını Ferit kim? Gerçek adı.

Mert Ramazan Demir Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Ramazan Demir, 25 Kasım 1998 tarihinde İstanbul Bakırköy’de doğdu. Yay burcudur ve Aslen İzmitli’dir. Çocukluğu İstanbul’un Bakırköy ilçesinde geçti. Tam adı da aslında Mert Ramazan Demir’dir.

Çok yakışıklı olduğu için, sürekli çevresindeki insanlar tarafından dikkat çekmiş, birçok kişi kendisini ekranlarda görmek isteyince Ramazan Demir de bu ilgiye karşılık vermek adına Sema Bekmez Cast ajansına kaydolarak oyuncu olmaya karar vermiştir.

Dialog Anlatım İletişim ve Michelle Danner Acting Studio’da eğitim aldıktan sonra ilk olarak bir çok yeni oyuncunun uğrak dizisi olan Arka Sokaklar dizisinde bir bölüm yer aldı.
Profesyonel anlamdaki ilk oyunculuk tecrübesini ise 2015 yılında “Aşkopat” filmi ile yaşadı. 2017 yılında bir bölümde Fazilet Hanım Ve Kızları dizisinde oynadıktan sonra 2019 yılında da Üç Harfliler filmi serisinin son filmi olan Adak filminde ve Sesinde Aşk Var filminde oyuncu olarak yer aldı.
2019 yılında yönetmenliğini Sonia Nassery Cole’ün yaptığı “I Am You” sinema filminde başrolü Damla Sönmez, Cansu Tosun ve Ushan Çakır ile paylaştı.
2020’de yayınlanan, yönetmenliğini Can Evrenol’un yaptığı “Çıplak” isimli mini dizinin başrolünde yer aldı. Yine 2020 yılında FOX Tv’nin ilgi gören dizisi Öğretmen dizisinin oyuncu seçmelerine katıldıktan sonra dizinin oyuncu kadrosunda kendisine yer buldu ve dizinin önemli karakterlerinden birisi olan Ateş karakteriyle izleyicilerin karşısına çıktı. Öğretmen dizisi gibi önemli bir diziyle dizi oyunculuğuna devam edebilmesi kariyeri açısından gerçekten de çok büyük bir önem arz ediyordu. O dönem, Öğretmen dizisinin yapımcısı Fatih Aksoy ve Koray Kerimoğlu, genç oyuncunun henüz dizi başlamadan önce bile bu rolde başarılı olacağına neredeyse kesin gözüyle bakmışlardır.

Rise Of Empires – Ottoman isimli mini dizide de yer alan yakışıklı oyuncu 2021 yılında Ölüm Zamanı dizisinde Ayhan karakterine hayat verdi. 2022 yılında UFO filminde oynadı. Geçtiğimiz günlerde Şahmaran dizisinde yer alacağı açıklanan Mert Ramazan Demir şimdilerde ise Star TV dizisi olan Yalı Çapkını dizisinde baş rolde Ferit karakterini canlandırmaktadır.

Sevgilisi Boyu Kilosu Burcu

1.78 boyunda ve 73 kilo olan oyuncunun spor vazgeçilmezi. Yay burcundan olan genç aktör basketbol ve masa tenisi oynamayı çok seviyor. Ayrıca fırsat buldukça da ata biniyor. Sevgilisi olup olmadığı ise bilinmiyor.

Sosyal medyada büyük bir fan kitlesi olan genç oyuncu sosyal medyayı çok kullanmıyor. Twitter ve İnstagram hesabı bulunmakta. 3 Eylül 2022 tarihi itibarı ile resmi İnstagram hesabında 108.000 takipçisi bulunmakta. Twitter adresi mertramazandem Instagram adresi mertramazandemir

Filmleri Ve Dizileri

Yalı Çağkını (Ferit, TV Dizisi 2022)
Rise of Empires: Ottoman / Diriliş Osman (Mehmet, TV Dizisi 2021)
Ufo (Sinema Filmi 2021)
Ölüm Zamanı (TV Dizisi 2021)
Öğretmen (Ateş, TV Dizisi 2020)
I Am You (İkram, Sinema Filmi 2019)
Üç Harfliler: Adak (Metin, Sinema Filmi 2019)
İstanbul Spy / İstanbul Casusu (Casus, Video Film 2019)
Fazilet Hanım ve Kızları (TV Dizisi 2017)
Aşkopat (Sinema Filmi 2015)
Arka Sokaklar (Ateş, TV Dizisi 2008)

Mert Ramazan Demir Kimdir? https://youtu.be/8XZoI3sUSg8