Kimdir

MasterChef 2021 Tunahan Ak Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Doğum Günü

MasterChef 2021 yemek yapma konusunda birbirinden yetenekli yarışmacıları bünyesinde toplamayı başardı. Aynı zamanda eğlenceli isimlerde bu sene kadro içerisinde yer alıyor. O isimlerin başında kuşkusuz Tunahan Ak geliyor. Şu ana kadar kendisi ile ilgili YouTube üzerinden yayınlanan videolar çok yüksek izlenmeler elde edebiliyor. Bu nedenle izleyiciler yarışmacıyı daha yakından tanıyabilmek için arama motorlarında sıklıkla aramalar yapıyor. Ancak yarışmacılarla ilgili bilgiler zamanla ortaya çıkabiliyor. Yine de sizler için bulabildiğimiz tüm ayrıntıları bir araya getirdik. Böylece aradığınız soruların cevaplarına ulaşabileceksiniz. Zamanla yeni bilgiler ortaya çıktıkça yazımızı güncelleyebileceğimizi de şimdiden hatırlatalım. Sizler de yarışmacı hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilmemiz için yorumlarınız ve görüşleriniz ile katkıda bulunabilirsiniz.

MasterChef Tunahan Kimdir?

MasterChef 2021 yarışmacısı Tunahan Ak kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında? Doğum günü tarihi nedir? Burcu, boyu ve kilosu nedir? Ne iş yapıyor? 2. turu geçti mi? Elendi mi? Babası kim? Facebook, İnstagram ve Twitter adresi nedir? Tüm bu soruların cevapları MasterChef Türkiye izleyicileri tarafından aranıyor. Bu nedenle sizler için yarışmacı hakkında ayrıntılı bilgiler içeren bir biyografi yazısı hazırladık. İşte genç yarışmacı hakkındaki tüm detaylar…

MasterChef Tunahan Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? https://youtu.be/ypfy_4sLqro

Kaç Yaşında? Doğum Tarihi

2 Temmuz 2001 tarihinde dünyaya geldi. Yarışmaya İstanbul Beylikdüzü’nden katılıyor.

Aşçılık lisesi mezunu olan Tunahan Ak, Bolu Yeniçağa’da 4 sene yatılı okulda okudu. 1,5 sene de Kadıköy’de çikolata imalathanesinde çalıştı.
Hayatında bir değişiklik olması adında yarışmaya katıldığını belirten Tunahan Ak, MasterChef Türkiye’ye katılmanın da iyi bir fırsat olduğunu düşünmektedir.
Yarışmada iddialı mısın sorusuna “Bunu zaman gösterecek” şeklinde yanıt vermiştir.
Genç yarışmacı muzip cevapları ile ilk andan itibaren seyircilerin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Yarışma nedeni ile çalıştığı işi de bırakmıştır.

İki Evet İle Yarışmaya Başlamıştı!

Birinci turda şeflere verdiği cevaplarla dikkatleri üzerine çekti. Sosyal medyada ‘mayhoş reis’ olarak kendisinde lakap takıldı. Mehmet şefin “Eti nasıl pişirmek istedin?” sorusuna “Tavada” şeklinde cevap vermesi Danilo şef ve Somer şefi çok güldürmüştü. Mehmet şef, ‘derece olarak demek istiyorum’ deyince Tunahan’ın ’60 derece’ cevabı iki şefe kahkaha attırdı. Mehmet şef, bu cevaplar karşısında “Kamera şakası falan değilsin dimi” diyerek tepki verdi.
Fazla gülmemesiyle ve sert tavrıyla bilinen Mehmet şef de genç yarışmacıya, “yaşından dolayı bilmedikleri olduğunu” söyleyince Tunahan Ak, “İnsanlar 14 yaşında İstanbul’u fethediyor” yanıtıyla ünlü şefleri bir kez kahkahalara boğdu. Mehmet şef, Tunahan Ak’ı ikaz ederek “İnsanlar dediğin Fatih Sultan Mehmet” dedi.

Yarışmaya katıldığı ilk bölümde tatlı patates yatağında bonfile yapan Tunahan Ak, iki jüri üyesinden “evet” oyu alarak ikinci tura çıkmayı başarmıştı.
Tunahan Ak’a ilk turda Somer şef hayır demişti, Danilo ve Mehmet Şef ise evet demişti.

Üçlü Düelloyu Da Kazandı!

MasterChef Türkiye’de üçlü düelloda Mehmet Şef’in imza yemeği olan ciğerli taze kabak çorbasının istendiği yarışmacılar Azadeh, Tunahan ve Mehmet, verilen sürede en iyi çorbayı yapabilmek için mücadele verdi.
Turu geçen yarışmacı Tunahan Ak oldu.
Genç yarışmacı Tunahan Ak, MasterChef Türkiye’nin yeni sezonunda eğlenceli ve öz güvenli tavırlarıyla da jüri üyelerinin ve seyircinin dikkatini üzerine çekmeyi başardı.

MasterChef Türkiye’de ilk turun dikkat çeken isimlerinden ve anlattıklarıyla başta şefler olmak üzere herkesi kahkahaya boğan Tunahan, üçlü düello için geldiği tezgah başında, kısa sürede yine herkesi güldürmeyi başardı.
İlk tur sonrası neler yaşadığını ve hayatında nelerin değiştiğini anlatan yarışmacı, özellikle Somer ve Danilo Şef’i bir hayli güldürdü. İlk elemeler sonrasında iş teklifleri aldığını, yıllardır arayıp sormayan kişilerin aradığını anlattı.

MasterChef Tunahan İnstagram Adresi

Tunahan Ak aktif olarak Twitter ve İnstagram kullanmaktadır. Bu yazının hazırlandığı an itibarı ile Twitter’da 8.028 takipçisi bulunmaktadır. Ayrıca İnstagram’da 93.800 takipçisi bulunmaktadır. Yengeç burcu olan yarışmacının boy ve kilo bilgisi henüz bilinmemektedir. Aslen nereli olduğu da henüz bilinmiyor. Yeni bilgiler edinebilirsek yazımızı güncelleyebileceğimizi tekrardan hatırlatmak isteriz. Genç yarışmacıya başarılar dileriz…

İnstagram Adresi https://www.instagram.com/ttunahanak/

Twitter Adresi https://twitter.com/ttunahanna

One thought on “MasterChef 2021 Tunahan Ak Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Doğum Günü

  • Gulbahar

    Tunahan Ak in hayranıyım

Yorumlar kapatıldı.