Barış Özcan kimdir? Nerede yaşıyor? Mesleği

Barış Özcan Kimdir?

Barış Özcan, Türk YouTuber, yönetmen, hukukçu ve hikâye anlatıcıdır.

Barış Özcan, 23 Temmuz 1974 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi bölümü mezunu oldu. Abak.us’de kreatif medya ajans başkanlığı yaptı. Apple, Adobe ve LinkedIn’de danışmanlık ve sosyal medya ile ilgili görevlerde bulundu. 6 yıl boyunca Adobe’nin Akdeniz satış müdürlüğünü yaptı. TRT, Al Jazeera ve CNN Türk kanallarında belgesel yönetmenliği yaptı.

13 Eylül 2014 tarihinden itibaren düzenli olarak YouTube içerikleri üretmeye başladı. YouTube tarafından “değişim elçisi” olarak seçildi. #CreatorsForChange adlı bu program için uluslararası çalışmalar yapıyor. Bu program için yapmış olduğu web dizisi ve kısa film olan ”Scarecrow – Korkuluk” adlı yapımı toplamda 2 milyon izlenme aldı.

26 Nisan 2019 tarihinde uzaya bir roket fırlatacağını açıklayan NASA, Barış Özcan’a özel bir davetiye gönderdi.

Barış Özcan’ın aynı zamanda kendi kanalında yayınladığı, Türk rapçi Şanışer ile birlikte seslendirdiği “Korkudan” isimli bir şarkısı da bulunmaktadır.
13 Eylül 2014’ten itibaren düzenli olarak YouTube videoları yayınlamaya başlayan Barış Özcan, kanalında bilim, sanat, tasarım ve teknoloji alanlarında içerikler üretmektedir ve bunları aynı zamanda, yazılı bir biçimde kendi internet sitesine de eklemektedir.

Her Pazar günü Türkiye saati ile 09.00’da kanalına yeni video yükleyen Özcan, ara sıra hafta içi de fazladan bir video yayınlamaktadır. Ayrıca, genellikle bilim ve uzay temaları içeren canlı yayınlar da yapmaktadır.

İlk olarak Haziran 2021′ de ”Barış Özcan ile 111 Hz” adını vermiş olduğu podcast kanalını Spotify, Apple Podcast gibi platformlarda kullanıma açmıştır. 30 Haziran 2021 tarihinden itibaren edebiyat, teknoloji, tasarım ve mimari konularında podcastler yayımlamaktadır.

Temmuz 2022 tarihinden itibaren YouTube’da 6 milyonun üzerinde abonesi bulunmaktadır.

Barış Özcan, Devletşah Özcan ile evlidir. Bu evlilikten Sufi adında bir erkek çocukları vardır. Ailesiyle birlikte Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşamaktadır.

Barış Özcan Kimdir? https://youtu.be/MbwbCjE3fmI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.