Ayşenil Şamlıoğlu Kimdir? Kaç Yaşında? Menajerimi Ara Peride Kim?

Menajerimi Ara dizisinde Peride karakterine hayat veren Ayşenil Şamlıoğlu kimdir ve nereli? Kaç yaşında? Bugüne kadar oynadığı diziler ve filmleri neler? Boyu, burcu ve kilosu nedir? İnstagram ve Twitter adresi ne? Kim olduğu ile ilgili ayrıntılı biyografi yazısı. Kısaca hayatı.

(İsterseniz bu yazıya Serhat Uzunkök YouTube kanalından video biyografi şeklinde de ulaşabilirsiniz) https://youtu.be/9OwhT_8pgCg

Menajerimi Ara Peride Hayatı

Ayşenil Şamlıoğlu Kimdir? Hayatı

Ayşenil Şamlıoğlu yönetmen, oyuncu ve yazardır. 20 Mart 1956’da İstanbul’da doğdu.

1974 yılında İstanbul Üniversitesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Fakültesi’ne giren sanatçı, öğrenimini yarıda bırakarak, Almanya’ya gitti ve Frankfurt’ta dil eğitimi aldı.
Burada tiyatro ile ilgilenen Şamlıoğlu, amatör tiyatro topluluklarıyla çalışmalara katıldı.
Türkiye’ye döndükten sonra ODTÜ Mimarlık Fakültesi’nde eğitim gören ünlü isim, üçüncü sınıftayken ikinci kez eğitimini yarıda bırakarak Anadolu Ajansı’nda bir yıl süreyle çalışmasının yanında, özel bir reklam ajansında da çizimle ilgilendi.

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı, Tiyatro Bölümü mezunu olan Şamlıoğlu, 1982 yılında Adana Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nde oyuncu ve yönetmen yardımcısı olarak göreve başladı.

1988 – 1989 yıllarında Hacettepe Üniversitesi’nde tiyatro dersleri veren sanatçı, bir dönem Devlet Tiyatroları Genel Sekreterliği görevinde bulundu.
Usta sanatçının, asıl tanınışı ise Ferhunde Hanımlar ve Bizim Evin Halleri adlı dizilerdeki rolleriyle oldu.
Yol Arkadaşım dizisinde canlandırdığı “Hafize” karakteri ile daha geniş kesimlerce tanındı.

İstanbul Şehir Tiyatroları’nda ve Semaver Kumpanya gibi özel tiyatro topluluklarıyla da çalışan sanatçı, yönetmenlikle oyunculuğu bir arada yürütmektedir.

29 Mayıs 2009 tarihinde İstanbul Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği görevine getirildi.
Tiyatro yönetmeliğinin değiştirilmesi sonrasında görevinden ayrıldı, birçok tiyatro oyunu, dizi ve filmde rol aldı, tiyatro oyunu yönetmeye de devam etti.

1981’de başlayan oyunculuk kariyerinde canlandırdığı, iz bırakan birçok rolle, yönetmenliğini yaptığı oyunlarla Türk tiyatro, sinema ve televizyon tarihine adını yazdıran Ayşenil Şamlıoğlu bugüne kadar bir çok ödüle layık görüldü. Sanatçı 17. Afife Tiyatro Ödülleri’nde de jüri üyeliği yaptı.

Yakın Zamanda Jet Sosyete ve Hizmetçiler dizilerinde yer alan ünlü isim en son Star TV ekranlarında yayınlanan Menajerimi Ara dizisinde Peride karakterini canlandırdı.

Bir kız, bir erkek kardeşi, bir de oğlu olan sanatçı yaşantısını İstanbul’da sürdürüyor.
Eski Sayıştay Başkanı Servet Şamlıoğlu’nun kızı olan Ayşenil Şamlıoğlu, yakın çevresinde çocuk ruhunu hiç kaybetmeyen birisi olarak biliniyor.
Boş zamanlarında kitap okumayı, seyahate çıkmayı çok seviyor ve tam bir hayvan sever. Özellikle kedileri çok seviyor.

Ayşenil Şamlıoğlu İnstagram Ve Twitter Adresi

Sosyal medyayı son derece aktif kullanan ünlü ismin bu yazının hazırlandığı an itibarı ile İnstagram hesabında 65.300 takipçisi, Twitter hesabında da 62.700 takipçisi bulunuyor. Balık burcu. 1.60 boyunda ve 70 kilo.

İnstagram Adresi https://www.instagram.com/aysenilsamlioglu/

Twitter Adresi https://twitter.com/samliogluayseni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.